سرمایه گذاران تایلندی برای پیش بینی بازار به کارت های تاروت و سیگنال های الهی روی می آورند


یک فالگیر تایلندی زمانی پیش‌بینی کرد که بازار کریپتو چه زمانی بهبود می‌یابد و ادعا کرد که خدا مردگان آن را گفته است.

سرمایه گذاران ارزهای دیجیتال و سهام همیشه راه های جالب و گاه عجیبی برای “پیش بینی” فراز و نشیب های بازار پیدا کرده اند.

در حالی که برخی معتقدند ضمیر ناخودآگاه ما می تواند بازار سهام را از طریق “رویای پیش شناختی” پیش بینی کند، برخی دیگر اخیراً به توصیه چت ربات های هوش مصنوعی روی آورده اند.

اما به نظر می‌رسد گروهی از سرمایه‌گذاران در تایلند در حال رشد هستند که برای پیش‌بینی حرکات بازار، از جمله ارزهای دیجیتال، به قدرت‌های الهی و طالع بینی روی می‌آورند، همانطور که اخیراً در موضوع ar/cryptocurrency در Reddit برجسته شده است.

یک طالع بینی با نام «پیمفاه» یک گروه 160000 نفری در فیس بوک دارد که اعضای آن درخواست خواندن کارت تاروت و ارسال آن را دارند. برخی از آنها در مورد معنای خوانش آنها برای بازار کریپتو کمک می خواهند.

یک اسکرین شات ترجمه شده از یکی از اعضای گروه که می پرسد اسپرد تاروت برای سبد رمزنگاری آنها چه معنایی دارد. منبع: فیسبوک

آجرن تن، یک فالگیر خودخوانده، یک کانال یوتیوب با نزدیک به 26000 مشترک دارد، که در آن صدها ویدیو در تلاش برای پیش بینی قیمت ارزهای دیجیتال مختلف با استفاده از طالع بینی بارگذاری کرده است.

تمرکز اخیر Ton بر پیش‌بینی این بوده است که ارز دیجیتال Terra Luna Classic (LUNC) از کار افتاده، نزدیک به 50000 درصد افزایش داشته باشد و به 0.029 دلار برسد.

با این حال، تا کنون زیر 0.000055 دلار معامله می شود.

اسکرین شات ویدیوهای اخیر تون تمرکز بر قیمت آینده LUNC را نشان می دهد. منبع: یوتیوب

گاهی اوقات این پیش بینی ها تا حدی درست می شود.

فالگیر برجسته مور پلای در اوایل سال جاری با پیش بینی خود در آگوست 2022 مبنی بر اینکه بازار کریپتو از ماه نوامبر به حالت اول باز می گردد، تیتر خبرهای محلی شد. با نادیده گرفتن فشار کریپتو در اطراف سقوط FTX، این پیش بینی تا حدودی دقیق بود.

“من را شکاک رنگ کن”

نظر دهندگان پست Reddit تا حد زیادی در مورد روش به اصطلاح پیش بینی شک داشتند.

یکی از کاربران Reddit اظهار داشت: “اگر به اندازه کافی حدس های مبهم بزنید، در نهایت حق با شماست.”

یکی دیگر به شوخی گفت: “اگر یک همستر از بیشتر بزرگسالان بهتر عمل می کند، نمی دانم چرا نباید طالع بینی را امتحان کنیم.”

با این حال، در حالی که باورهای معنوی احتمالاً شکاکان را در غرب جذب می کند، این امر در تایلند با اکثریت بودایی غیرعادی تلقی نمی شود.

گزارش Pew Research منتشر شده در سپتامبر نشان داد که بیش از 80 درصد از مردم تایلندی مورد بررسی به خدا، خدایان یا ارواح اعتقاد دارند و تقریباً نیمی از آنها معتقدند که طلسم، نفرین یا سایر طلسم‌ها بر زندگی مردم تأثیر می‌گذارد.

مرتبط با: بایننس با پلیس سلطنتی تایلند برای ضبط 277 میلیون دلار از کلاهبرداران همکاری می کند

حتی در برخی از بخش‌های جهان غرب، اخترشناسانی که خود را توصیف می‌کنند، از سیگنال‌های ستاره‌ها برای پیش‌بینی حرکت قیمت در ارزهای دیجیتال استفاده می‌کنند.

در طول بازار گاوی کریپتو در سال 2021، مارن آلتمن، اخترشناس TikTok متولد ایالات متحده، میلیون‌ها فالوور را با پیش‌بینی‌های قیمت بیت‌کوین با پشتوانه طالع بینی به دست آورد.

آلتمن در ماه ژانویه به مجله گفت که “با طالع بینی مالی آشناست، بنابراین منطقی است که آن را در ارزهای دیجیتال اعمال کنیم.”

Didi Taihuttu، یک بیت کوین دار هلندی الاصل و پدرسالار «خانواده بیت کوین» که تمام دارایی های خود را در سال 2017 فروخت و از آن زمان با بیت کوین زندگی می کند، یک بازار خانگی ایجاد کرد که چرخه های قمری و همچنین داده های معاملات جهت دار را برای علامت گذاری معاملات بیت کوین در نظر می گیرد. فرصت ها نشانگر دارد.

یکی از کاربران Reddit پیشنهاد کرد که ممکن است یک رابطه غیرمستقیم بین طالع بینی و قیمت‌ها وجود داشته باشد، که اعتقاد به آن باعث می‌شود معامله‌گران «بر اساس آن عمل کنند» و بنابراین باعث می‌شود قیمت‌ها به خودی خود از طریق یک پیش‌گویی خود تحقق‌بخش تغییر کنند.

در مورد آنچه که در آینده نزدیک برای بیت کوین در نظر گرفته می شود، ستاره شناس متمرکز بر رمزارز “Crypto Damus” در پست X (توئیتر) مورخ 18 اکتبر ادعا کرد: برای پست کردن:

مریخ در حال صف‌بندی است تا یک جنس جنسی مطلوب بسازد [Bitcoin] “مریخ ناتال (با طلسم عطارد) در چند روز آینده” که مثبت فرض می شود زیرا آنها ادعا می کنند قدرت را نشان می دهد و “بازار را تحریک می کند”.

با این حال، آنها گفتند که “ترانزیت مریخ در عقرب به طور کلی برای BTC خوب نبوده است” – هر معنایی که داشته باشد.

مجله: چگونه از ارز دیجیتال خود در یک بازار پر نوسان محافظت کنیم؟ کارشناسان و کارشناسان بیت کوین در مورد این موضوع بحث می کنند
نویسنده: Jesse Coghlan

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید