مقامات تایلند پنج نفر از 3200 قربانی کلاهبرداری 27 میلیون دلاری را دستگیر کردند


قربانیان پس از سرمایه گذاری بر روی یک پلت فرم سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال جعلی، 27 میلیون دلار بات تایلندی را از دست دادند.

مقامات تایلند پنج شهروند خارجی مرتبط با یک پلتفرم سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال جعلی را که بیش از 27 میلیون دلار از سرمایه گذاران محلی دریافت کرده بودند، دستگیر کردند.

بر اساس گزارش اولیه بانکوک پست، دفتر تحقیقات جرایم سایبری تایلند (CCIB) چهار نفر از چین و یک نفر از لائوس را به دلیل اجرای یک طرح سرمایه گذاری جعلی که بیش از 3200 نفر از مردم محلی را فریب داد، دستگیر کرد.

CCIB پس از آن که سرمایه گذاران آسیب دیده در اواخر سال 2022 با کمک تحقیقات امنیت داخلی ایالات متحده و سایر آژانس های مجری قانون بین المللی مطرح شدند، سرمایه گذاری در این عملیات را آغاز کردند و ادعا کردند که سرمایه گذاری های انجام شده از طریق bchgloballtd.com را از دست داده اند.

پنج متهم به اتهام تبانی برای ارتکاب جرایم فراملی، کلاهبرداری عمومی و پولشویی دستگیر و متهم شدند.

دادستانی کل تایلند در آگوست 2022 و قبل از اینکه آژانس مبارزه با پولشویی اموال شخصی متهم را به ارزش 585 میلیون بات توقیف کند، اقدام به محاکمه مظنونان کرد.

مطالب مرتبط: نخست وزیر بعدی تایلند، سرتا تاویسین، پیشینه رمزنگاری دارد

کیسانا فاتاناچارون، سخنگوی CCIB گفت که طرح های سرمایه گذاری همچنان بیشترین آسیب مالی ناشی از تقلب های گزارش شده در کشور را وارد می کند. گفته می شود که قربانیان پس انداز زندگی خود را در این طرح ها یا برای تامین مالی خانه ها یا املاک سرمایه گذاری کرده اند.

کمیسیون بورس و اوراق بهادار تایلند الزامات جدیدی را برای ارائه دهندگان خدمات دارایی مجازی در این کشور در ژانویه 2023 با هدف افزایش حفاظت از سرمایه گذار و حفظ وجوه کاربران که توسط ارائه دهندگان نگهبانی نگهداری می شود، صادر کرد.

همانطور که گزارش اخیر کوین تلگراف نشان داد، کلاهبرداران تا آنجا پیش رفته اند که با استفاده از URLهای وب سایت دولتی برای فریب قربانیان و دسترسی به دارایی های کیف پول رمزنگاری شده، کاربران متامسک را هدف قرار داده اند.

مجله: تکرار متون مقدس: “ابر رایانه” بیت کوین و BTC DeFi به زودی عرضه می شوند


نویسنده: Gareth Jenkinson

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *