تتر 873000 دلار USDT مرتبط با فعالیت های تروریستی در اوکراین و اسرائیل را مسدود می کند


ناشر استیبل کوین آدرس های حاوی 873000 دلار USDT مرتبط با فعالیت های غیرقانونی در اسرائیل و اوکراین را مسدود کرد.

ناشر استیبل کوین تتر، با همکاری مجریان قانون محلی، اقدام به مسدود کردن 32 آدرس مرتبط با فعالیت های تروریستی در اسرائیل و اوکراین کرد.

بر اساس اعلام این شرکت، 873118 دلار USDT مرتبط با فعالیت های غیرقانونی در اسرائیل و اوکراین مسدود شد. این اقدام با همکاری اداره ملی مبارزه با تامین مالی تروریسم اسرائیل انجام شد.

پائولو آردوینو، که در اکتبر 2023 به عنوان مدیرعامل Tether منصوب شد، تأکید کرد که توانایی ردیابی آسان تراکنش‌های ارزهای دیجیتال در پلتفرم‌های بلاک چین، تتر را قادر می‌سازد تا از استفاده از USDT مرتبط با تامین مالی تروریسم جلوگیری کند.

«برخلاف تصور عمومی، تراکنش‌های ارزهای دیجیتال ناشناس نیستند. اینها قابل ردیابی ترین و قابل ردیابی ترین دارایی ها هستند.»

مدیر عامل شرکت افزود که ناشر استیبل کوین به طور فعال با آژانس های مجری قانون جهانی برای ردیابی و ردیابی جابجایی های غیرقانونی وجوه و مسدود کردن دارایی های مرتبط با فعالیت های جنایی و تروریستی در صورت امکان همکاری می کند.

تا اواخر سال 2022، تتر بیش از 360 میلیون دلار دارایی را مسدود کرده بود. این شرکت بعداً بیش از 100 میلیون دلار USDT توقیف شده را مجدداً صادر کرد.

این شرکت اکنون تخمین می زند که در مجموع 835 میلیون دلار USDT را مسدود کرده است که عمدتاً به هک های صرافی بلاک چین و ارزهای دیجیتال مرتبط است. تتر با 32 کشور در سراسر جهان برای کمک به رسیدگی به فعالیت های سایبری غیرقانونی مربوط به استیبل کوین با پشتوانه دلار همکاری کرده است.

در ژوئن 2023، یوآو گالانت، وزیر دفاع اسرائیل اعلام کرد که این کشور کیف پول‌های ارز دیجیتال حاوی میلیون‌ها دلار را که به سازمان تروریستی حزب‌الله منتقل شده بود، توقیف کرده است.

بیش از 1.7 میلیون دلار پول رمزنگاری شده در این عملیات با استفاده از ابزارهای تجزیه و تحلیل بلاک چین Chainaliz کشف و ضبط شد.

در همین حال، داده‌های بلاک چین نشان می‌دهد که مجرمان سایبری از استفاده از بیت‌کوین به‌عنوان وسیله‌ای برای انتقال ارزش از طریق اینترنت دور می‌شوند و ترجیح می‌دهند از استیبل کوین‌ها و آلت‌کوین‌ها بهره‌برداری کنند، زیرا در دسترس بودن و قابلیت شستشو از طریق صرافی‌های غیرمتمرکز (DEX) هستند.


نویسنده: Gareth Jenkinson

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید