درآمد تسلا: با سرمایه گذاری شرکت در هوش مصنوعی، کیسه های بیت کوین دست نخورده باقی ماندند


تسلا دارایی های بیت کوین قابل توجهی در سه ماهه سوم داشت و هزینه های خود را برای هوش مصنوعی و تحقیق و توسعه افزایش داد.

تسلا سازنده خودروهای الکتریکی برای پنجمین سه ماهه متوالی هیچ تغییری در دارایی های اصلی بیت کوین (BTC) خود ایجاد نکرد، اما بودجه بیشتری را برای دو برابر کردن ظرفیت محاسباتی خود به عنوان بخشی از تلاش های هوش مصنوعی خود اختصاص داد.

نتایج سه ماهه سوم 2023 تسلا که در 18 اکتبر منتشر شد، نشان می‌دهد که تا 30 سپتامبر دارایی‌های دیجیتالی به ارزش 184 میلیون دلار بوده است. این بخشی از 1.5 میلیارد دلار بیت کوینی است که او برای اولین بار در مارس 2021 خریداری کرد.

آخرین نتایج سه ماهه به این معنی است که این شرکت از زمان فروش نزدیک به 75 درصد از دارایی های خود در سه ماهه دوم سال 2022 به قیمت بیش از 30000 بیت کوین به قیمت 936 میلیون دلار، هیچ بیت کوینی خریده یا فروخته است.

گزیده ای از ترازنامه سه ماهه سوم تسلا در سال 2023 که دارایی های دیجیتال برجسته شده است. منبع: تسلا

از سوی دیگر، تسلا گزارش داد که اندازه قدرت محاسباتی خود را برای پروژه‌های هوش مصنوعی خود «بیش از دو برابر» کرده است و با استناد به مجموعه داده‌های آموزشی در حال رشد و تغییر آموزش ربات انسان‌نما Optimus به جای نرم‌افزار کدگذاری‌شده، به هوش مصنوعی تبدیل شده است.

برای تسریع سرعت توسعه هوش مصنوعی، ما یکی از بزرگترین ابررایانه های جهان را به کار گرفته ایم و ظرفیت محاسباتی آن در مقایسه با سه ماهه دوم دو برابر شده است.

تسلا درآمد و سود سه ماهه سوم را گزارش کرد که پیش بینی های وال استریت را نادیده گرفت و مجموع درآمد آن 23.35 میلیارد دلار بود. در حالی که این رقم در مقایسه با دوره سال قبل حدود 9 درصد افزایش داشت، اما تخمین 24.38 میلیارد دلاری Zacks Investment Research را از دست داد.

سود پیش‌بینی‌شده نیز نادیده گرفته شد و سود هر سهم (EPS) 0.66 دلار در مقایسه با تخمین زاکس 0.72 دلار در سود هر سهم گزارش شد.

کل هزینه های عملیاتی سه ماهه سوم 2.41 میلیارد دلار بود که نسبت به سه ماهه گذشته بیش از 13 درصد و نسبت به سال قبل بیش از 42.5 درصد افزایش داشت.

مرتبط با: طبق گزارش‌ها، مصرف انرژی پاک بیت‌کوین از 50 درصد فراتر رفته است – آیا تسلا پرداخت‌های بیت‌کوین را می‌پذیرد؟

هزینه های تحقیق و توسعه تسلا در این سه ماهه به 1.16 میلیارد دلار رسید که نسبت به سال گذشته 58 درصد افزایش داشت. او این افزایش ها را به «سایبرتراک، هوش مصنوعی و سایر پروژه های تحقیق و توسعه» نسبت داد.

سهام تسلا (TSLA) پس از سقوط به 230.19 دلار ادامه داد. منبع: Google Finance

بر اساس داده‌های Google Finance، سهام تسلا با کاهشی حدود 4.8 درصدی به 242.68 دلار رسید و در معاملات پس از ساعت کاری با 4.25 درصد کاهش به 232.37 دلار رسید.

مجله: مجموعه NFT: هنر خلاقانه هوش مصنوعی، Tomorrowland آینده فردا را می فروشد


نویسنده: Jesse Coghlan

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید