دست های الماس تسلا: ذخایر بیت کوین سازنده EV هیچ تغییری در سه ماهه دوم مشاهده نمی کند


تسلا در سال 2021 1.5 میلیارد دلار بیت کوین خرید، 75 درصد آن را در سال 2022 فروخت و اکنون 184 میلیون دلار باقی مانده بیت کوین را در اختیار دارد.

برای چهارمین سه ماهه متوالی، تسلا دارایی های دیجیتال خود را نفروخت یا افزایش نداد زیرا این سازنده خودروهای الکتریکی همچنان به نگهداری 184 میلیون دلار از بیت کوین باقی مانده خود (BTC) ادامه می داد.

در درآمد سه ماهه دوم 2023 که در 19 جولای اعلام شد، ارزش خالص دارایی های بیت کوین تسلا 184 میلیون دلار بود که در دو سه ماهه گذشته یکسان بوده است.

تسلا از سه ماهه دوم سال گذشته که بیش از 30000 بیت کوین یعنی تقریباً 75 درصد از کل دارایی های خود را به قیمت 936 میلیون دلار فروخت، هیچ بیت کوینی خرید و فروش نکرده است.

دارایی بیت کوین تسلا در پایان سه ماهه دوم به ۱۸۴ میلیون دلار رسید. منبع: تسلا

تسلا برای اولین بار در مارس 2021، زمانی که مدیر عامل شرکت، ایلان ماسک، قول داد بیت کوین را به عنوان پرداخت برای وسایل نقلیه تسلا در آینده بپذیرد، 1.5 میلیارد دلار بیت کوین خریداری کرد.

با این حال، ماسک بعداً پرداخت بیت کوین برای وسایل نقلیه تسلا را متوقف کرد و نگرانی های زیست محیطی ناشی از مصرف بالای انرژی بیت کوین را دلیل عقب نشینی عنوان کرد.

تسلا در سال جاری عملکرد بهتری از انتظارات تحلیلگران داشته است، به طوری که این شرکت 0.91 دلار سود تعدیل شده به ازای هر سهم گزارش کرده است که 0.09 دلار از برآوردهای تحلیلگران پیشی گرفته است. درآمد نیز از جنبه مثبت عملکرد خوبی داشت، به طوری که 24.9 میلیارد دلار درآمد تسلا در سه ماهه دوم 0.81 درصد از انتظارات پیشی گرفت.

مرتبط با: ایلان ماسک یک شرکت هوش مصنوعی جدید برای “درک جهان” راه اندازی کرد

علیرغم فراتر از انتظارات، بازار در ارائه پاسخ مثبت چندان موفق نبوده است. بر اساس داده های Google Finance، قیمت سهام تسلا در معاملات پس از ساعت کاری 4.19 درصد کاهش یافت و به 279.07 دلار رسید.

قیمت سهام تسلا در معاملات پس از ساعت کاری 4.19 درصد کاهش یافت. منبع: Google Finance

بر اساس داده های Cointelegraph، بیت کوین در طول هفته حدود 5 درصد کاهش یافته است و در حال حاضر در حال تغییر است و در 29914 دلار است.

برخی از معامله گران انتظار دارند که بیت کوین در روزهای آتی پس از اینکه نتوانست در بالای نقطه مقاومت 30000 دلار قوی بماند، قیمت حدوداً 27500 دلار را دوباره بررسی کند.

مجله: تعیین حق چاپ موسیقی به عنوان NFT می تواند به تیلور سویفت بعدی کمک کند


نویسنده: Tom Mitchelhill

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *