Terraform Labs ادعا می‌کند که Citadel Securities در سقوط استیبل کوین دخالت داشته است


آزمایشگاه Terraform از قاضی خواست تا درخواست خود را برای اجبار داده های معاملاتی از Citadel Securities، که به گفته آنها در سقوط USTC در ماه مه 2022 نقش داشته است، بپذیرد.

آزمایشگاه‌های Terraform، که توسط دو کوون تأسیس شده است، بار دیگر انگشت خود را به سمت سازنده بازار Citadel Securities به دلیل نقش آن در یک “تلاش هماهنگ و عمدی” برای ایجاد عمق ارز پایدار در سال 2022 نشانه رفته است.

در 10 اکتبر، Terraform Labs دادخواستی را به دادگاه منطقه ای ایالات متحده برای ناحیه جنوبی فلوریدا ارائه کرد تا سیتادل سکیوریتس LLC را مجبور کند اسناد مربوط به فعالیت های تجاری خود را در می 2022 (استیبل کوین که اکنون به عنوان TerraUSD Classic شناخته می شود) ارائه کند. (USTC)، depegged.

تصویری از برنامه از Terraform تا Citadel برای ارائه اسناد اضافی. منبع: شنونده دادگاه

او استدلال می‌کند که depeg می 2022، که در آن دارایی از 1 دلار به 0.02 دلار کاهش یافت، ناشی از کوتاه کردن عمدی استیبل کوین توسط «برخی از شرکت‌کنندگان در بازار شخص ثالث» بود، برخلاف بی‌ثباتی در الگوریتم آن.

“پر انرژی [Terraform] او گفت: «این شرکت در حرکت خود استدلال می‌کند که بی‌ثباتی بازار رخ داده به دلیل بی‌ثباتی در الگوریتم زیربنای استیبل کوین UST نبوده است».

در عوض، مووانت مدعی است که بازار به دلیل تلاش هماهنگ و عمدی برخی از فعالان بازار شخص ثالث برای “کوتاه کردن” و باعث انحراف UST از قیمت یک دلاری خود شده است.

این حرکت همچنین به «شواهد عمومی» اشاره می‌کند که نشان می‌دهد، رئیس سیتادل، کن گریفین، قصد داشت استیبل کوین را در زمان depeg کوتاه کند.

شواهد عمومی وجود دارد که نشان می‌دهد، کن گریفین، رئیس شرکت Kale Assets، قصد دارد UST را در مه 2022 یا حوالی آن کوتاه کند.

این پرونده شامل اسکرین شات از چت کانال دیسکورد بود که در آن یک معامله گر مستعار با گریفین ناهار خورده بود، که گفته می شود، “آنها از لونا یو اس تی به سوروس می رفتند”، احتمالا به استراتژی های معاملاتی جورج سوروس اشاره دارد. حول محور شرط‌های یک طرفه و با اهرم بالا.

با این حال، طبق گفته فوربس، Citadel Securities قبلا در ماه می 2022 معامله استیبل کوین TerraUSD را رد کرده بود.

کوین تلگراف برای نظر بیشتر با سیتادل تماس گرفت اما بلافاصله پاسخی دریافت نکرد.

مرتبط با: دو کوون می گوید درخواست استرداد SEC غیرممکن است

Terraform در طرح خود استدلال می کند که این اسناد برای دفاع از او در دادخواستی که در فوریه توسط کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده ارائه شده است، که ادعا می کند آزمایشگاه Terraform و موسس آن Do Kwon “دستی در سازماندهی یک عملیات چند میلیارد دلاری داشته اند” حیاتی هستند. کلاهبرداری در اوراق بهادار دارایی های کریپتو.”

وی گفت: «اگر سیتادل سکیوریزیتز در مخفی کردن این اطلاعات محدود موفق بود، این دفاع به طور قابل توجهی تضعیف می شد.

اگر دادگاه از اجبار Citadel به ارائه اسناد تجاری خود امتناع کند، Terraform درخواست می کند که موضوع به دادگاه منطقه ای ایالات متحده در ناحیه جنوبی نیویورک ارجاع شود تا توسط قاضی Rakoff تعیین شود.

در ماه ژوئیه، Terraform Labs از قاضی اجازه خواست تا داده‌های صرافی ورشکسته FTX را احضار کند و همچنین ادعا کرد که این اطلاعات می‌تواند به دفاع از آن کمک کند.

مجله: کارآگاهان بلاک چین – Mt. سقوط Gox شاهد تولد Chainalytic بود


نویسنده: Martin Young

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید