ربات کیف پول تلگرام امکان پرداخت درون برنامه ای به بیت کوین، USDT و TON را فراهم می کند


Wallet، یک ربات کیف پول نگهدارنده در تلگرام، می‌گوید که تجار باید خودشان بفهمند که آیا حوزه قضایی آنها به آنها اجازه می‌دهد پرداخت‌های رمزنگاری شده را بپذیرند یا خیر.

صنعت پرداخت ارزهای دیجیتال با ورود گزینه جدید پرداخت ارز دیجیتال به پیام رسان تلگرام دوستدار رمز ارز، به تکامل خود ادامه می دهد.

Wallet، یک ربات تلگرام که به کاربران امکان خرید و فروش ارزهای دیجیتال مانند بیت کوین (BTC) را می دهد، یک راه حل پرداخت رمزنگاری مبتنی بر بلاک چین شبکه باز (TON) راه اندازی کرده است.

سرویس جدید که Wallet Pay نام دارد، تراکنش‌های پرداخت رمزنگاری شده را بین کاربران و مشاغل خرده‌فروشی فعال می‌کند و امکان پرداخت مستقیم در رابط تلگرام را فراهم می‌کند.

Wallet با اعلام این خبر در 13 جولای به کوین تلگراف گفت که ویژگی پرداخت جدید بلافاصله در تمام حوزه های قضایی تحت پشتیبانی سرویس کیف پول در دسترس خواهد بود.

یکی از سخنگویان Wallet گفت که این لیست از حوزه های قضایی پشتیبانی شده، که در حال حاضر توسط Wallet Pay پشتیبانی می شود، اکثر کشورها را به جز ایالات متحده و کشورهایی که توسط گروه ویژه اقدام مالی در لیست سیاه قرار گرفته اند را پوشش می دهد. به عنوان مثال، Wallet Pay به کشورهایی مانند ایران، میانمار و کره شمالی خدمات ارائه نمی دهد.

سرویس کیف پول مسئولیت رعایت این قوانین را برعهده مشاغل محلی قرار می دهد، زیرا برخی از کشورهایی که ربات کیف پول در آنها فعالیت می کند به ساکنان اجازه نمی دهند با استفاده از ارز دیجیتال پرداخت کنند. نماینده کیف پول گفت:

«کسب و کارها باید قبل از درخواست برای استفاده از Wallet Pay تصمیم بگیرند که آیا مجاز به انجام تجارت در حوزه قضایی خود هستند یا خیر».

فهرست حوزه‌هایی که به ساکنان اجازه نمی‌دهند برای محصولات و خدمات با رمزنگاری پول پرداخت کنند، کشورهایی مانند روسیه، اندونزی، ویتنام، ایران، مصر و غیره هستند. بر اساس داده های Statista، روسیه که پرداخت های رمزنگاری محلی را از سال 2020 به طور رسمی ممنوع کرده است، پس از هند دومین کشور بزرگ از نظر دانلود تلگرام است. اندونزی، مصر و ویتنام نیز جزو 10 کشور برتری هستند که اپلیکیشن تلگرام در آن ها دانلود می شود.

10 کشور برتر از نظر دانلود اپلیکیشن تلگرام. منبع: Statista

نماینده کیف پول اظهار داشت که نمی‌داند کدام بازرگانان ابتدا ویژگی پرداخت پلتفرم را آزمایش خواهند کرد، زیرا این شرکت هنوز رویه تجارت خود را بشناسید (KYB) را آغاز نکرده است. سخنگو گفت:

ما چندین صد درخواست جمع‌آوری‌شده توسط تیم پشتیبانی خود دریافت کرده‌ایم، اما رویه KYB را با این درخواست‌ها قبل از راه‌اندازی آغاز نکردیم، بنابراین هنوز نمی‌دانیم چه کسی این ویژگی را اول اجرا خواهد کرد.»

نماینده کیف پول همچنین تاکید کرد که این شرکت فعالیت های خود را مستقل از تلگرام انجام می دهد. ربات و برنامه کیف پول بر اساس پروتکل باز به نام برنامه های وب تلگرام است که به توسعه دهندگان اجازه می دهد برنامه ها و خدمات خود را در تلگرام ایجاد کنند.

خدمات پرداخت از طریق یک ربات ویژه در تلگرام یا از طریق وب سایت رسمی Wallet Pay در دسترس است. کاربران باید مراقب باشند که اگر قصد امتحان کردن آن را دارند، منشأ ربات را تأیید کنند.

مرتبط با: گردشگران از ممنوعیت پرداخت کریپتو در بالی ناراضی هستند

ویژگی پرداخت جدید کیف پول از سه ارز رمزنگاری شده در حال حاضر در سرویس کیف پول پشتیبانی می کند. این ارزهای رمزنگاری شده عبارتند از بیت کوین، تتر (USDT) stablecoin و Toncoin (TON).

برخلاف کیف‌پول‌های خودسرپرست یا غیر حافظ مانند MetaMask، ربات کیف پول تلگرام یک کیف پول نگهبانی را اجرا می‌کند و ساختار کارمزد خود را دارد.

سخنگوی Wallet به Cointelegraph گفت: «از امروز، Wallet یک راه حل حضانت است. این نماینده اضافه کرد که کارمزد پرداخت کریپتو “از 1٪ تا 3٪ در طول دوره بتا متغیر خواهد بود.”

با توجه به داده‌های پشتیبانی کیف پول، ربات کیف پول تلگرام در حال حاضر 0.0004 بیت کوین (12 دلار) را برای برداشت ارز دیجیتال از کیف پول نگهبان خود دریافت می‌کند. هزینه برداشت USDT و TON به ترتیب 2 USDT و 0.05 TON است.

مجله: آسیا اکسپرس: چین شاخک های CBDC را گسترش می دهد، مالزی، رقیب جدید کریپتو HK


نویسنده: Helen Partz

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *