با افزایش ارزهای رمزنگاری شده، سهام فناوری «Magnificent هفت» 280 میلیارد دلار سقوط کرد


شرکت مادر گوگل آلفابت بدترین عملکرد روز را داشت و 9.5 درصد سقوط کرد و 180 میلیارد دلار ضرر کرد.

پس از انتشار چندین گزارش درآمد در 25 اکتبر، بیش از 280 میلیارد دلار از سهام فناوری “فب هفت” حذف شد، که باعث ترس از رکود اقتصادی قریب الوقوع شد.

به اصطلاح «هفت باشکوه» به هفت شرکت بزرگ فناوری بلو چیپ از جمله اپل، مایکروسافت، متا، آمازون، آلفابت، انویدیا و تسلا اشاره دارد که یک چهارم ارزش شاخص S&P 500 را تشکیل می دهند.

شرکت مادر گوگل، آلفابت، شاهد کاهش بیش از 9 درصدی قیمت سهام خود بود که 180 میلیارد دلار از ارزش بازار خود را از بین برد. ثبت شده است این بدترین روز گوگل از زمان شیوع COVID-19 در مارس 2020 بود.

قیمت سهم Google (Alphabet Inc Class A) در پنج روز گذشته. منبع: Google Finance

بر اساس Y Charts، قیمت سهام آمازون، انویدیا و متا به ترتیب 5.5٪، 4.3٪ و 4.2٪ کاهش یافت.

کاهش قیمت سهام اپل و تسلا با 1.35% و 1.9% کمتر بود، در حالی که مایکروسافت تنها یکی از هفت شرکتی بود که این روند را پشت سر گذاشت و قیمت سهام آن پس از گزارش رشد بهتر از حد انتظار در تجارت Azure، 3.1% افزایش یافت. .

کوبیسی گفت: «این گسترده‌ترین فروش فناوری در چند ماه اخیر است که منجر به سقوط S&P 500 به پایین‌ترین حد در 5 ماه گذشته شده است.

این شرکت گفت: «این چیزی است که زمانی اتفاق می‌افتد که تعداد کمی از سهام وجود داشته باشند که کل بازار را حفظ کنند.

کوبیسی در پاسخ بعدی خود گفت: «به نظر می رسد خریداران با انباشته شدن بادهای مخالف مرددتر می شوند.

اندرو لوکنات، خبرنگار TheFinanceNewsletter.com خاطرنشان کرد که ترس از سقوط بازار سهام در روند جستجوی گوگل نیز منعکس شده است، با این که عبارت سه کلمه ای هفته گذشته 233 درصد افزایش یافته است.

از سوی دیگر، بازار ارزهای دیجیتال در میان خوش‌بینی‌ها در مورد تاییدیه‌های بیت‌کوین ETF احتمالی در ایالات متحده روند صعودی دارد و طبق گزارش CoinGecko، ارزش بازار هفته گذشته با افزایش 16.3 درصدی به 1.3 تریلیون دلار رسید.

به طور خاص، بیت کوین (BTC)، اتر (ETH)، بایننس کوین (BNB) و XRP به ترتیب 23.3، 16.7، 8 درصد و 15.2 درصد در هفت روز گذشته افزایش یافته اند.

مرتبط با: گوگل از کاربران در برابر هزینه های حق نسخه برداری هوش مصنوعی محافظت می کند

با این حال، بازار کریپتو در مواجهه با شرایط چالش برانگیز اقتصاد کلان ثابت نکرده است.

بر اساس گزارش CoinGecko، زمانی که تولید ناخالص داخلی واقعی ایالات متحده در دو سه ماهه اول سال 2022 کاهش یافت، ارزش بازار ارزهای دیجیتال 61.7 درصد کاهش یافت، از 2.37 تریلیون دلار به 907 میلیارد دلار.

تغییر در ارزش بازار ارز دیجیتال در 60 روز گذشته. منبع: CoinGecko

در حالی که تحلیلگران حدس می زنند که آیا بیت کوین از سهام فناوری و S&P 500 بیشتر فاصله خواهد گرفت یا خیر، تحقیقات قبلی موسسه انتشارات دیجیتال چند رشته ای نشان می دهد که بیت کوین به دلیل نوسانات شدید پیشرفت، همچنان تمایل دارد در درازمدت مانند یک سهام فناوری معامله شود.

اما این شرکت تحقیقاتی در گزارش اکتبر 2022 به این نتیجه رسید که می تواند به عنوان یک محافظ معتبر در برابر دلار آمریکا عمل کند که با آن همبستگی منفی دارد.

از اول سپتامبر، بیت کوین 34 درصد افزایش یافته است و از NASDAQ 100 جدا شده است و NASDAQ در همان بازه زمانی 8.6 درصد سقوط کرده است.

در همین حال، در تحرکات اخیر سرمایه‌گذاران، برخی از ناظران اشاره می‌کنند که این حرکت می‌تواند به‌عنوان «فرار به سوی امنیت» به سمت بیت‌کوین تلقی شود. به ویژه با توجه به چندین سهام بانکی که اخیراً سقوط کرده اند.

مجله: جو لوبین – حقیقت در مورد تقسیم بنیانگذاران ETH و “کریپتو گوگل”
نویسنده: Brayden Lindrea

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید