تایوان لایحه کریپتو را به پارلمان ارائه کرد


لایحه مدیریت دارایی مجازی با هدف ارائه “حفاظت بهتر” برای مشتریان و “تنظیم صحیح” صنعت است.

در 25 اکتبر، قانونگذاران تایوانی لایحه مدیریت دارایی مجازی را به یوان قانونی، پارلمانی تک مجلسی ارائه کردند. هدف این لایحه ارائه “حفاظت بهتر” برای مشتریان و “نظارت مناسب” بر صنعت است.

مطالبات لایحه 30 صفحه ای برای این بخش متوسط ​​به نظر می رسد. برخی از تعهدات عقلانی را برای ارائه دهندگان خدمات دارایی مجازی (VASP) پیشنهاد می کند، مانند جداسازی وجوه مشتری از صندوق ذخیره شرکت، ایجاد یک سیستم کنترل داخلی و حسابرسی، و پیوستن به انجمن صنفی محلی.

با این حال، در این مرحله صادرکنندگان استیبل کوین را ملزم به نگهداری صندوق ذخیره 1:1 نمی کند و به استیبل کوین های الگوریتمی اشاره نمی کند. در مورد فعالیت های بازاریابی، قوانین مربوط به تبلیغات توسط “مرجع ذی صلاح” تعیین می شود.

این لایحه جریمه ای نه کمتر از دو میلیون دلار تایوان (حدود 60000 دلار) و نه بیشتر از بیست میلیون (600000 دلار) برای VASPهایی که بدون مجوز کار می کنند، پیشنهاد می کند. شرکت هایی که در حال حاضر در بازار تایوان فعالیت می کنند، پس از اجرایی شدن این لایحه، شش ماه فرصت خواهند داشت تا مجوز دریافت کنند.

مرتبط با: Circle برنامه «points for crypto» را با زنجیره مواد غذایی تایوانی راه اندازی کرد

در سپتامبر 2023، کمیسیون نظارت مالی تایوان (FSC) همچنین دستورالعمل های صنعتی را برای VASP ها صادر کرد. FSC، VASP های خارجی را از ارائه خدمات در تایوان بدون دریافت تأییدیه های لازم از سازمان نظارتی منع می کند.

این قوانین زمانی ایجاد شدند که صرافی های اصلی ارزهای دیجیتال در تایوان یک انجمن خود تنظیم کننده را تشکیل دادند. در ۲۶ سپتامبر، صرافی‌های محلی مانند Maicoin، BitstreetX، Hoya Bit، Bitgin، Rybit، Xrex، و Shangbito به نیروها پیوستند تا پلتفرم دارایی مجازی تایوان و همکاری تراکنش‌ها را تشکیل دهند. هدف آنها حمایت از صنعت کریپتو و همکاری با قانونگذاران است.

مجله: اتریوم در حال ذخیره سازی مجدد است. نوآوری بلاک چین یا خانه کارت خطرناک؟


نویسنده: David Attlee

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید