تایوان صرافی های رمزنگاری خارجی ثبت نشده را از فعالیت منع می کند


علاوه بر صرافی‌های محلی مانند Maicoin، شرکت‌های بزرگ تجارت ارزهای دیجیتال مانند Binance، ByBit و Kraken نیز به مشتریان در تایوان خدمات ارائه می‌دهند.

کمیسیون نظارت مالی تایوان (FSC) در حال حرکت برای بهبود حمایت از سرمایه گذاران ارزهای دیجیتال با معرفی قوانین جدید است.

با تدوین نکات کلیدی تنظیم بازار ارزهای دیجیتال در تایوان، FSC مجموعه‌ای از دستورالعمل‌های صنعتی را برای ارائه‌دهندگان خدمات دارایی مجازی (VASP) فعال در این کشور در 26 سپتامبر صادر کرد.

این مقام مسئول در این دستورالعمل به برخی قوانین رایج در سطح صنعت مانند تفکیک دارایی های خزانه بورس از دارایی های مشتری و بررسی مکانیسم های فهرست بندی و حذف دارایی های مجازی اشاره کرد.

FSC همچنین VASP های خارجی را ملزم کرد که از ارائه خدمات در تایوان بدون دریافت تأییدیه های لازم از سازمان نظارتی خودداری کنند. FSC گفت:

اپراتورهای پلت فرم دارایی مجازی در خارج از کشور مجاز به انجام تجارت در داخل خاک کشور نیستند […] مگر اینکه طبق قانون ثبت شده باشند.»

این مقام همچنین گفت که از VASP ها دعوت می شود تا خودتنظیمی را در صنعت ارزهای دیجیتال ترویج کنند، زیرا از انجمن های مربوطه VASP انتظار می رود هنجارهای خود تنظیمی را بر اساس محتوای اصول راهنما تدوین کنند.

این دستورالعمل‌ها زمانی ارائه شد که صرافی‌های بزرگ ارزهای دیجیتال در تایوان از ایجاد یک انجمن مشترک خود تنظیمی خبر دادند. در ۲۶ سپتامبر، صرافی‌های محلی مانند Maicoin، BitstreetX، Hoya Bit، Bitgin، Rybit، Xrex و Shangbito رسما انجمن VASP تایوان را تأسیس کردند که هدف آن ارتقای صنعت و کمک به تنظیم‌کننده‌ها است.

مرتبط با: هنگ کنگ پس از رسوایی JPEX، پلتفرم های رمزنگاری «مشکوک» را فهرست می کند

علاوه بر صرافی‌های محلی، شرکت‌های بزرگ تجارت ارزهای دیجیتال مانند Binance نیز به مشتریان در تایوان خدمات ارائه می‌دهند. در زمان نگارش این مقاله، صرافی Kraken اعلام کرد که “خدمات کامل را به مشتریان ساکن در تایوان” ارائه می دهد، در حالی که صرافی ByBit از پرداخت های Visa و Mastercard در کشورهایی مانند تایوان پشتیبانی می کند.

در ماه آگوست، گزارش شد که صرافی ارز دیجیتال Binance برای ثبت نام در تایوان تحت قانون کنترل پولشویی و FSC درخواست داده است.

Kraken و ByBit بلافاصله به درخواست Cointelegraph برای اظهار نظر پاسخ ندادند.

این خبر اندکی پس از آن منتشر شد که نشریات محلی در 7 سپتامبر گزارش دادند که FSC 10 اصل راهنما را برای مدیریت ارزهای مجازی در کشور تهیه کرده و قصد دارد صرافی های رمزنگاری ثبت نشده را محدود کند. این چارچوب پس از تبدیل شدن FSC به تنظیم کننده اصلی ارزهای دیجیتال در این کشور جزیره ای در سال 2023 ارائه می شود.

مجله: آسیا اکسپرس: چین شاخک های CBDC را گسترش می دهد، مالزی رقیب جدید کریپتو HK است


نویسنده: Helen Partz

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید