سوئیفت 3 بانک مرکزی را در تست بتای قابلیت همکاری CBDC ثبت نام می کند و جعبه ایمنی را گسترش می دهد

شبکه پیام‌رسان بانکی افزایش چشمگیری در سرعت تراکنش داشته است و در حال توسعه فناوری برای اتصال CBDCها است.

این شرکت در 13 سپتامبر اعلام کرد، سه بانک مرکزی به فاز بتای پلت فرم پیام‌رسانی بانکی، پروژه قابلیت همکاری ارز دیجیتال بانک مرکزی سوئیفت (CBDC) پیوسته‌اند. گفته شد که این شرکت همچنین وارد مرحله جدیدی از تست سندباکس شده است.

این شرکت گفت که زیرساخت های اداره پولی هنگ کنگ، بانک مرکزی قزاقستان و یک بانک مرکزی ناشناس را با “راه حل اتصال CBDC” سوئیفت برای آزمایش مستقیم یکپارچه کرده است.

مرحله اول تست جعبه شنی در ماه مارس با بیش از 18 شرکت کننده از جمله رویال بانک کانادا، بانک دو فرانس، سوسیته ژنرال، BNP Paribas، مقامات پولی سنگاپور، HSBC، Deutsche Bundesbank و NatWest آغاز شد. بیش از 5000 تراکنش را طی 12 هفته پردازش کرد. تعداد شرکت کنندگان اکنون به 30 نفر خواهد رسید.

سوئیفت چندین پروژه شامل CBDCها را ایجاد کرده است، از جمله یک پروژه عمده فروشی CBDC با استفاده از یک شبکه مسئولیت تنظیم شده با بانک فدرال رزرو نیویورک.

مطالب مرتبط: سوئیفت می‌گوید ادغام بلاک چین از ترکیب CBDCها «امکان‌پذیرتر» است.

پیام سوئیفت بیش از 11500 موسسه مالی را در سراسر جهان به هم متصل می کند. این یک رابطه ناخوشایند با CBDC ها دارد زیرا فناوری جدید در بسیاری از موارد می تواند با آن رقابت کند. پروژه های مختلف پل زدن CBDC که توسط بانک تسویه حساب های بین المللی پشتیبانی می شوند نمونه هایی از این پتانسیل هستند. اما رقابت باعث نوآوری می شود.

سوئیفت در ماه آگوست اعلام کرد که 89 درصد از تراکنش‌هایش ظرف یک ساعت پردازش شده است که از هدف G20 برای پرداخت‌های ساعتی 75 درصدی تا سال 2027 فراتر رفته است. علاوه بر این، 84 درصد از تراکنش‌های شبکه «مستقیماً یا از طریق یک واسطه انجام می‌شوند». با این حال، در عمل، تنها 60 درصد از پرداخت های عمده فروشی به دلیل کنترل های نظارتی، ساعات کاری و پردازش دسته ای، ظرف یک ساعت تسویه می شود.

مجله: هویت غیرمتمرکز: اثبات اینکه واقعاً شما در قرن بیست و یکم هستید


نویسنده: Derek Andersen

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *