سوئیفت می‌گوید ادغام بلاک چین از ادغام CBDCها «معتبرتر» است


سوئیفت ادعا می‌کند که در کوتاه‌مدت، اتصال سیستم‌های موجود با بلاک چین بهتر از بسته‌بندی CBDC با دارایی‌های توکن‌شده در یک دفتر کل است.

شبکه پیام‌رسان بانکی سوئیفت اخیراً گزارشی را به اشتراک گذاشته است که نشان می‌دهد سوئیفت چگونه می‌تواند به بلاک چین متصل شود و مشکل همکاری بین شبکه‌های مختلف بلاک چین را حل کند.

در گزارشی با عنوان «اتصال بلاک چین: غلبه بر پراکندگی در دارایی‌های توکن‌شده»، سوئیفت به این نتیجه رسید که رویکرد مرحله‌ای‌تر که سیستم‌های موجود را به زنجیره‌های بلوکی متصل می‌کند، در مقایسه با تجمیع ارزهای دیجیتال بانک مرکزی، برای توسعه بازار در کوتاه‌مدت «معتبرتر» است. CBDC ها)، سپرده ها و دارایی های توکن شده در یک دفتر کل یکپارچه.

نمودار نشان می دهد که چگونه سوئیفت می تواند مؤسسات مالی را به بلاک چین های مختلف متصل کند. منبع: سویفت

سوئیفت در این گزارش تاکید کرد که “فقدان قابلیت همکاری امن” بین شبکه های مختلف بلاک چین وجود دارد. غول مالی گفت که این منجر به ناکارآمدی های مختلف و تجربه ضعیف کاربر شده است. اما این موسسه مالی معتقد است سوئیفت پتانسیل حل مشکل قابلیت همکاری را دارد.

سوئیفت با همکاری با موسسات مالی مختلف و ارائه دهنده شبکه اوراکل بلاک چین، Chainlink، گفت که توانسته توانایی خود را در ارائه یک نقطه دسترسی به چندین شبکه با استفاده از زیرساخت های موجود نشان دهد. به گفته سوئیفت، این امر به طور قابل توجهی مشکلات عملیاتی و هزینه های موسسات را برای حمایت از دارایی های توکن شده کاهش می دهد.

مرتبط با: بانک مرکزی سنگاپور می گوید سه روز کاری «انتقال به موقع» برای استیبل کوین هاست

Tom Zschach، مدیر ارشد نوآوری سوئیفت، در یک بیانیه مطبوعاتی گفت که اگر مؤسسات بتوانند به کل اکوسیستم مالی متصل شوند، توکن‌سازی می‌تواند به پتانسیل کامل خود برسد. Zschach توضیح داد:

آزمایش‌های ما به وضوح نشان داد که زیرساخت‌های ایمن و قابل اعتماد فعلی سوئیفت می‌تواند پورت مرکزی را فراهم کند و مانع بزرگی را در توسعه توکن‌سازی از بین ببرد و پتانسیل آن را باز کند.»

در این گزارش، سوئیفت مزایای بالقوه توکن سازی، از جمله افزایش نقدینگی و اتوماسیون، و همچنین شفافیت و امنیت را بهبود بخشید.

جدای از این موارد، وی تاکید کرد که موانع مهمی مانند زیرساخت های بانکی، مزایای توکن سازی و همچنین چارچوب های قانونی و نظارتی همچنان در دست توسعه است. به گفته سوئیفت، این همچنان یک چالش برای موسساتی است که شروع به تجارت دارایی های توکن شده می کنند.

مجله: SEC تصمیم ریپل را بررسی می کند، لایحه ایالات متحده به دنبال کنترل روی DeFi و موارد دیگر است: Hodler’s Digest، 16-22 ژوئیه


نویسنده: Ezra Reguerra

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *