SEC’s Peirce, Uyeda: NFTهای Stoner Cats “تامین مالی طرفداران” هستند، نه اوراق بهادار


هیستر پیرس و مارک اویدا، کمیسیونرهای SEC، فروش NFT را به عنوان یک “پدیده گسترده” در دنیای سازندگان توصیف کردند.

کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) پروژه توکن غیرقابل تعویض Stoner Cats (NFT) را متهم کرد، که با مخالفت کمیسیونرهای Hester Peirce و Mark Uyeda، که استدلال کردند فعالیت این پروژه سرمایه گذاری جمعی از طرفداران است که برای هنرمندان رایج است.

در 13 سپتامبر، SEC، Stoner Cats 2 LLC، شرکت سازنده سریال انیمیشن «Stoner Cats» را متهم کرد که یک پیشنهاد اوراق بهادار رمزنگاری ثبت نشده با استفاده از NFT انجام داده است. Stoner Cats 2 LLC با دستور توقف و توقف و سایر اقدامات اعمال شده توسط کمیسیون موافقت کرد.

SEC استدلال می کند که NFT ها توسط شرکت به عنوان دارای پتانسیل فروش ثانویه به بازار عرضه می شوند، به این معنی که ارزش آنها افزایش می یابد. علاوه بر این، SEC اعلام کرد که شرکت در هر فروش ثانویه 2.5 درصد حق امتیاز دریافت می کند. SEC تاکید کرد که این شرکت بیش از 10000 NFT را به قیمت 800 دلار فروخت و درآمد حاصل از آن برای تامین مالی این سری استفاده شد. طبق گزارش SEC، حداقل 10000 فروش ثانویه به ارزش بیش از 20 میلیون دلار نیز وجود داشت.

همه افراد در SEC با اقدام اجرایی موافق نیستند. هیستر پیرس و مارک اویدا، کمیسیونرهای کمیسیون بورس و اوراق بهادار، بیانیه مخالفی صادر کردند و استدلال کردند که این فعالیت می تواند سرمایه گذاری جمعی در نظر گرفته شود. پیرس و اویدا استدلال کردند که این “پدیده ای گسترده در دنیای هنرمندان، سازندگان و سرگرمی ها” است.

آنها همچنین خاطرنشان کردند که SEC باید به جای اتخاذ رویکرد دادخواهی علیه پروژه های NFT، قوانین روشنی را تعیین کند. کمیسیونرها نوشتند:

به‌جای تحریم‌های خودسرانه پروژه‌های NFT، باید قوانین روشنی را برای هنرمندان و دیگر سازندگانی که می‌خواهند NFT‌ها را به‌عنوان راهی برای حمایت از تلاش‌های خلاقانه‌شان و ایجاد انجمن‌های طرفداران خود امتحان کنند، وضع کنیم.»

کمیسیونرها همچنین NFT های Stoner Cats را با کلکسیون های فروخته شده توسط Star Wars در دهه 1970 مقایسه کردند. طبق گفته پیرس و اویدا، شرکت اسباب‌بازی Kenner گواهی‌های ثبت اولیه را فروخت که می‌توان آن را برای اکشن فیگورهای آینده و عضویت در یک کلوپ هواداران جنگ ستارگان بازخرید کرد. این دو نفر استدلال کردند که SEC باید بر اساس اقدامات انجام شده علیه گربه‌های استونر، برای نجات این خریداران در دهه 70 با چتر نجات وارد می‌شد.

مرتبط با: وکیل رمزارز در SEC: “اینکه همه NFTها اوراق بهادار هستند مشکل ساز است”

کمیسیونرهای SEC و همچنین اعضای جامعه کریپتو از اقدامات SEC ناراضی بودند. چای کریپتو YouTuber دفاع کرد در یک پست، گربه‌های استونر پول جمع‌آوری و تحویل دادند تا نمایشی برگزار کنند. اینفلوئنسر اجتماعی گفت که NFT ها را برای سرگرمی و حمایت از نمایش بدون انتظار سودی خریداری کرده است.

آناتولی یاکوونکو، بنیانگذار سولانا نیز نظر خود را در مورد این موضوع در X (توئیتر سابق) بیان کرد. به گفته یاکوونکو، هنرمندان نباید از ادعای ارزش آثارشان منع شوند. یاکوونکو معتقد است که انجام این کار “جهان را کسل کننده” می کند.

مجله: تصادف NFT و ایگوهای هیولا در نمایشگاه جدید موراکامی حضور دارند
نویسنده: Ezra Reguerra

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *