سهام در آسیا و اروپا بر اساس شاخص های رشد اقتصادی افزایش می یابد


سهام در منطقه آسیا و اقیانوسیه برای دومین ماه متوالی افزایش یافت و بازارهای سهام اروپا به بالاترین سطح سه هفته اخیر خود رسیدند.

بازارهای سهام در منطقه آسیا-اقیانوسیه و اروپا روز پنجشنبه افزایش یافت. این افزایش به بهبود اقتصادی در بریتانیا، اقدامات محرک اخیر چین و انتظارات برای شاخص قیمت مصرف کننده ایالات متحده نسبت داده شد.

شاخص هانگ سنگ در هنگ کنگ منجر به حرکت مثبت در بازارهای آسیایی شد. این افزایش در 12 اکتبر به دنبال اخباری مبنی بر افزایش سرمایه گذاری صندوق سرمایه گذاری دولتی چین در برخی از بانک های بزرگ این کشور بود.

افزایش در بازارهای سهام در اروپا توسط داده های بریتانیا حمایت شد. گزارش‌هایی مبنی بر رشد اقتصادی در ماه اوت منتشر شد، اگرچه برخی از بخش‌ها هنوز عقب مانده‌اند.

چین پیشتاز رالی سهام در آسیا است

صندوق ثروت دولتی چین روز پنجشنبه (12 اکتبر) اعلام کرد که دارایی های آن در چهار بانک بزرگ این کشور افزایش یافته است. این خبر به افزایش سهام سه وام دهنده اصلی این کشور در ساعات معاملاتی شانگهای کمک کرد. سهام بانک چین 3.2 درصد، بانک ساختمانی چین 2.7 درصد، بانک صنعتی و تجاری چین 2.5 درصد و بانک زیارت 0.6 درصد افزایش یافت.

تصمیمات محرک چین همچنین به شاخص هانگ سنگ هنگ کنگ کمک کرد تا 1.9% در روز به 18257 واحد افزایش یابد. این باعث شد که شاخص بنچمارک برای ششمین روز متوالی افزایشی ثبت کند که طولانی‌ترین دوره برد آن از نوامبر 2021 است.

نمودار قیمت روزانه شاخص هانگ سنگ هنگ کنگ. منبع: Investment.com

شاخص نیکی 225 ژاپن روز پنجشنبه 1.8 درصد دیگر افزایش یافت و به 32494.66 واحد رسید و دومین روز متوالی رشد خود را رقم زد.

نمودار قیمت روزانه شاخص Nikkei 225 ژاپن. منبع: Investing.com

بازارهای سهام اروپا در صدر سه هفته اخیر به رهبری لندن قرار دارند

اقتصاد بریتانیا از نظر تولید ناخالص داخلی (GDP) در ماه آگوست نسبت به ماه قبل 0.2 درصد افزایش یافت که پیش‌بینی کمتر از 0.1 درصد را پشت سر گذاشت. این نرخ رشد تولید ناخالص داخلی به معکوس کردن رکود در اقتصاد کمک کرد که با انقباض 0.5 درصدی در ماه جولای آغاز شد.

رشد اقتصادی مثبت در بریتانیا به بازارهای سهام اروپا کمک کرد تا به بالاترین حد خود در سه هفته اخیر صعود کنند. شاخص بورس لندن FTSE 100 0.8% افزایش یافت، در حالی که CAC 40 پاریس 0.6% و پاناروپایی Stoxx 600 0.8% در روز پنجشنبه افزایش یافتند.

Vintage Markets به تحقیق و گزارش عمیق اخبار مالی سنتی اختصاص داده شده است و سفر بازارها و اقتصادهای جهانی از عصر حجر تا عصر حجر را ردیابی می کند.


نویسنده: Prashant Jha

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید