برنامه SocialFi Stars Arena «FUD هماهنگ» را پس از اصلاح آسیب‌پذیری «noob» حذف می‌کند.


یک اشکال در عملکرد قیمت Stars Arena به هکرها اجازه داد تا با نزدیک به 2000 دلار فرار کنند، اما این آسیب‌پذیری از آن زمان برطرف شده است.

تیمی که پشت پروتکل جدید Stars Arena با الهام از Friends.tech قرار دارد، پس از اصلاح آسیب‌پذیری که به مهاجمان اجازه می‌دهد با 2000 دلار از پلتفرم رسانه‌های اجتماعی غیرمتمرکز مبتنی بر Avalanche فرار کنند، آنچه را «FUD هماهنگ» می‌نامد رد کرده است.

در 5 اکتبر پست کردن اکانت Stars Arena در X (توئیتر) اعلام کرد که این اکسپلویت برطرف شده است و گفت: “این اشتباه را نگیرید، ما در حال جنگ هستیم.”

مستعار

با این حال، مشخص شد که بردار حمله از نظر اقتصادی برای مهاجمان مقرون به صرفه نیست. خود این اکسپلویت باعث افزایش شدید هزینه‌های گاز Avalanche شد و باعث شد که سود حاصل از هک بسیار گران‌تر از حد انتظار باشد.

در نتیجه، مهاجمان ظاهراً بیش از آنچه از این سوء استفاده دریافت می کردند، برای هزینه های گاز هزینه کردند.

مدیر عامل شرکت Ava Labs Emin Gün Sirer در یک پست X تاکید کرد که به ازای هر 0.04 دلار کسب شده از این سوء استفاده، هکرها به طور متوسط ​​0.25 دلار خرج می کنند.

علیرغم سوء استفاده نسبتا ناموفق، اعضای جامعه کریپتو به سرعت به تیم Stars Arena حمله کردند.

مرتبط با: معضل تعویض سیم کارت Friend.tech همچنان ادامه دارد زیرا کلاهبرداران 385 هزار دلار در اتر به دست می آورند.

بنیان‌گذار و توسعه‌دهنده مستعار Delegate، معروف به “foobar”، از این پلتفرم انتقاد کرد و مدعی شد که فورک Friend.tech را شکسته است و Stars Arena را “حذف حساب و محصول خود، نمایش دلقک” نامید.

Stars Arena جدیدترین اپلیکیشنی است که به لیست رو به رشد پلتفرم های مالی اجتماعی مانند Alpha در شبکه بیت کوین، Friendzy در Solana و PostTech در Arbitrum می پیوندد.

علیرغم افزایش اپلیکیشن‌های DeSo مشابه، friend.tech با حجم تراکنش‌های ماهانه بیش از ۲۹۳ میلیون دلار، پیشتاز بازار باقی می‌ماند و بیش از ۲۸۳ میلیون دلار از نزدیک‌ترین اپلیکیشن بعدی یعنی PostTech پیشی می‌گیرد.

مجله: کارآگاهان بلاک چین – Mt. سقوط Gox شاهد تولد Chainalytic بود
نویسنده: Tom Mitchelhill

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید