استنفورد میلیون‌ها کمک مالی ارز دیجیتال FTX را بازپرداخت می‌کند


این دانشگاه گفت که قصد دارد وجوه دریافتی از صرافی ارزهای دیجیتال FTX را که عمدتاً برای پیشگیری و تحقیقات مرتبط با همه‌گیری بوده است، بازپرداخت کند.

طبق گزارش بلومبرگ، دانشگاه استنفورد مستقر در کالیفرنیا اعلام کرد که قصد دارد تمام وجوهی را که از صرافی ارزهای دیجیتال منحل شده FTX دریافت کرده است، بازگرداند.

استنفورد هدایایی به مبلغ 5.5 میلیون دلار از سازمان های مرتبط با FTX بین نوامبر 2021 تا مه 2022 دریافت کرد. در یک بیانیه ایمیل در 19 سپتامبر، سخنگوی دانشگاه گفت:

ما با وکلای وام گیرندگان FTX برای بازیابی این هدایا مذاکره کرده ایم و وجوه را به طور کامل بازپرداخت خواهیم کرد.”

استنفورد در بیانیه‌ای گفت: «هدایایی از بنیاد FTX و شرکت‌های مرتبط با FTX عمدتاً برای پیشگیری و تحقیقات مرتبط با بیماری همه‌گیر دریافت کرده است».

هر دو والدین مدیر عامل سابق FTX سام بانکمن-فرید (SBF)، آلن جوزف بنکمن و باربارا فرید، دانش آموختگان حقوقی هستند که در دانشکده حقوق استنفورد تدریس می کردند.

تصمیم استنفورد برای کنار گذاشتن کمک مالی از FTX در حالی است که والدین SBF متهم به سرقت میلیون‌ها دلار از صرافی ارز دیجیتال هستند.

بر اساس اسناد دادگاه، وام گیرندگان FTX در 18 سپتامبر علیه این دو نفر شکایت کردند و ادعا کردند که آنها وجوه خود را برای “مستقیم و غیرمستقیم ثروتمند کردن میلیون ها دلار” از طریق مشارکت خود در صرافی تسلیم کرده اند. گفته می شود که بانکمن یک “افسر واقعی” در گروه FTX است.

مرتبط با: FTX اقدامات امنیتی پورتال تقاضا را پس از نقض سایبری تقویت می کند

اسناد دادگاه در مورد این اتهامات اخیر ادعا می کنند که بانکمن همچنین فرید را دخیل کرده است، او نگرانی هایی را در مورد حقوق سالانه 200000 دلاری خود مطرح کرد که توسط SBF یا FTX US مورد توجه قرار نگرفت.

طبق اسناد، بانکمن انتظار حقوق سالانه 1 میلیون دلاری را داشت.

در 19 سپتامبر، وکلای SBF برای آماده شدن برای محاکمه، که قرار است در اکتبر آغاز شود، در مقابل هیئتی متشکل از سه قاضی برای آزادی زودهنگام از زندان بحث کردند.

یکی از قضات در این جلسه گفته است که استدلال تیم حقوقی SBF در مورد حقوق متمم اول “دیگر اعتباری ندارد” به دلیل تلاش برای ارعاب شاهد و مدیر عامل سابق Alameda Research، کارولین الیسون.

مجله: چگونه از رمزنگاری خود در یک بازار پر نوسان محافظت کنید: کارشناسان و کارشناسان بیت کوین در نظر دارند


نویسنده: Savannah Fortis

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید