پلتفرم رمزی استاندارد Chartered Zodia در هنگ کنگ افتتاح شد


مدیر عامل زودیا گفت که تقاضای کریپتو در هنگ کنگ عمدتا توسط سرمایه گذاران نهادی به جای مشتریان خرده فروشی هدایت می شود.

پلتفرم نهادی نگهبانی ارزهای دیجیتال Zodia که به طور مشترک متعلق به غول بانکی بریتانیایی استاندارد چارترد، هلدینگ SBI ژاپن و شرکت مالی Northern Trust است، خدمات خود را به هنگ کنگ گسترش می دهد.

طبق گزارشی از CNBC به تاریخ 29 اکتبر، مدیر عامل زودیا، جولیان سایر، گفت که Zodia Custody خدماتی را در پاسخ به تقاضای رو به رشد کریپتو از سوی موسسات در هنگ کنگ راه اندازی خواهد کرد.

به گفته ساویر، تقاضای کریپتو در هنگ‌کنگ عمدتاً توسط سرمایه‌گذاران نهادی به جای مشتریان خرده‌فروشی هدایت می‌شود، و آن را به یک تطابق ایده‌آل برای پیشنهاد نگهداری رمزارز Zodia تبدیل می‌کند. او همچنین خاطرنشان کرد که موضع هنگ کنگ در مورد ارزهای دیجیتال با اهداف زودیا مطابقت دارد، زیرا دولت محلی “دارایی های دیجیتال را به عنوان آینده می بیند و همچنین می خواهد هنگ کنگ یک هاب باشد.”

راه اندازی Zodia در هنگ کنگ در حالی انجام می شود که این شرکت به شدت در حال گسترش فعالیت های خود در آسیا بوده و در ماه های اخیر خدمات خود را در ژاپن، سنگاپور و استرالیا افتتاح کرده است.

مدیرعامل زودیا گفت: آنچه که ما می بینیم این است که قطعاً در هر چهار بازار مشتریانی وجود دارند که می خواهند کاری انجام دهند.

ما همچنین شاهد بسیاری از مشتریان و مشتریان بالقوه در خارج از این چهار منطقه هستیم که به دنبال انتقال به سمت سازمانی هستند.

طبق این گزارش، Zodia به تدریج خدمات خود را در هنگ کنگ راه اندازی خواهد کرد و در ابتدا از تعداد محدودی از دارایی های رمزنگاری پشتیبانی می کند. در این گزارش آمده است که این شرکت در حال مذاکره با کمیسیون اوراق بهادار و آتی هنگ کنگ و اداره پولی هنگ کنگ در مورد تنظیم منطقه مالی است.

مرتبط با: تنظیم کننده اوراق بهادار هنگ کنگ با استناد به تحولات بازار، سیاست های ارزهای دیجیتال را به روز می کند

زودیا بلافاصله به درخواست Cointelegraph برای اظهار نظر پاسخ نداد.

همانطور که قبلاً گزارش شده بود، استاندارد چارترد برای اولین بار اعلام کرد که قصد دارد در اواخر سال 2020 یک پلتفرم نگهداری نهادی برای ارزهای رمزنگاری شده مانند بیت کوین (BTC) راه اندازی کند. Zodia که در سال 2021 راه اندازی شد، 36 میلیون دلار در دور سرمایه گذاری سری A به رهبری هلدینگ SBI در آوریل 2023 جمع آوری کرد. این پلتفرم از 38 ارز دیجیتال از جمله BTC، Ether (ETH) و همچنین استیبل کوین هایی مانند Tether (USDT) و USDC (USDC) پشتیبانی می کند.

مجله: پلیس چین با Web3 مخالف است، تمرکز بلاک چین همچنان ادامه دارد: آسیا اکسپرس


نویسنده: Helen Partz

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید