بازار استیبل کوین از نظارت نظارتی ایالات متحده فرار می کند: Chainaliz


به گفته Chainalytics، فعالیت‌های استیبل کوین به طور فزاینده‌ای از طریق نهادهایی انجام می‌شود که در ایالات متحده مجوز ندارند.

طبق گزارش جدید شرکت تحقیقاتی بلاک چین Chainalysis، دولت ایالات متحده ممکن است نظارت نظارتی بر بازار استیبل کوین را از دست بدهد.

Chainalytics در آخرین گزارش خود در مورد ارزهای دیجیتال آمریکای شمالی که در 23 اکتبر منتشر شد، اشاره کرد که فعالیت استیبل کوین به طور فزاینده ای از طریق نهادهایی که در ایالات متحده مجوز ندارند، رخ می دهد.

Chainalysis نشان می دهد که از بهار 2023، اکثر جریان های استیبل کوین به 50 سرویس برتر ارزهای دیجیتال از خدمات دارای مجوز ایالات متحده به خدمات غیر دارای مجوز ایالات متحده تغییر یافته است.

در این گزارش آمده است که تا ژوئن 2023، تقریباً 55 درصد از جریان استیبل کوین به 50 سرویس برتر به صرافی‌های دارای مجوز خارج از ایالات متحده می‌رفت.

سهم جریان استیبل کوین به صرافی های دارای مجوز ایالات متحده و مبادلات غیر دارای مجوز ایالات متحده بین جولای 2022 و ژوئن 2023. منبع: Chainalytics

این مطالعه نشان داد که دولت ایالات متحده به طور فزاینده ای توانایی خود را برای تنظیم بازار استیبل کوین از دست می دهد، در حالی که مصرف کنندگان ایالات متحده فرصت هایی را برای تعامل با استیبل کوین های تنظیم شده از دست می دهند.

مرتبط با: CoinShares می گوید ایالات متحده در پذیرش و مقررات رمزنگاری عقب نیست

Chainaliz نوشت: «اگرچه سازمان‌های ایالات متحده در ابتدا به مشروعیت بخشیدن به بازار استیبل کوین کمک کردند، اما تعداد بیشتری از کاربران کریپتو فعالیت‌های مرتبط با استیبل کوین را با پلتفرم‌های معاملاتی و صادرکنندگان مستقر در خارج از کشور دنبال می‌کنند. این شرکت خاطرنشان کرد که قانونگذاران ایالات متحده هنوز مقررات استیبل کوین را تصویب نکرده اند زیرا کنگره همچنان در حال بررسی لوایح مرتبط مانند قانون شفافیت پرداخت و قانون نوآوری مالی مسئول است.

علیرغم کاهش فعالیت استیبل کوین مجاز در ایالات متحده، آمریکای شمالی به بزرگترین بازار ارزهای رمزنگاری شده تبدیل شده است، با برآورد 1.2 تریلیون دلاری بین جولای 2022 تا ژوئن 2023. این منطقه 24.4 درصد از حجم تراکنش های جهانی را در این دوره به خود اختصاص داد و از بزرگترین بازار ارزهای دیجیتال جهان پیشی گرفت. طبق گزارش Chainaliz، منطقه اروپای مرکزی، شمالی و غربی حدود 1 تریلیون دلار دریافت می کند.

مجله: حقیقت پشت انقلاب بیت کوین کوبا: گزارشی در محل


نویسنده: Helen Partz

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید