SSV.network به شبکه اصلی متصل می شود تا تمرکز استخرهای سهام اتریوم را افزایش دهد


SSV.network شبکه فناوری تأیید توزیع شده را با بیش از 10 DApps شریک برای کمک به غیرمتمرکز کردن سهام Ethereum راه اندازی می کند.

انتقادات درک شده از متمرکز بودن استخرهای سهام اتریوم (ETH) ممکن است در نهایت توسط یک زیرساخت سهامداری جایگزین که هدف آن بهبود امنیت کلید خصوصی، کاهش زمان خرابی اعتبارسنجی و کاهش جریمه ها است، خنثی شود.

آلون موروک، بنیانگذار شبکه SSV.net، در گفتگوی انحصاری با کوین تلگراف، توضیح داد که چگونه فناوری تأیید توزیع توزیع شده (DVT) این پلتفرم که با مشارکت بنیاد اتریوم توسعه یافته است، به تمرکززدایی از استخرها و اعتبارسنجی های سهام ETH کمک می کند.

SSV.network شبکه اصلی عمومی خود را در 14 سپتامبر با بیش از 10 برنامه کاربردی سهامداری غیرمتمرکز راه اندازی کرد که پلتفرم های خود را در شبکه مستقر کردند. DVT برای غیرمتمرکز کردن چشم انداز فعلی ارائه دهندگان سهام، که در حال حاضر توسط تعداد انگشت شماری از استخرهای سهام ETH تحت سلطه است، پیش بینی شده است. بخش قابل توجهی از ETH در قرارداد سهام ETH2 قفل شده است.

مطالب مرتبط: SSV صندوق اکوسیستم 50 میلیون دلاری را برای پشتیبانی از فناوری سهام ETH راه اندازی می کند

به گفته موروک، این فناوری رویکردی برای امنیت اعتبارسنجی است که مسئولیت‌های مدیریت کلید و امضا را بین چندین طرف پخش می‌کند، نقاط شکست واحد را کاهش می‌دهد و انعطاف‌پذیری اعتبارسنجی را افزایش می‌دهد.

این فناوری کلید خصوصی را که برای ایمن کردن احراز هویت استفاده می‌شود در میان مجموعه‌ای از رایانه‌ها تقسیم می‌کند. این امر امنیت را افزایش می دهد و به برخی از گره های خوشه اعتبارسنجی اجازه می دهد تا آفلاین شوند. این همچنین نقاط شکست منفرد در شبکه را کاهش می دهد و خوشه های اعتبارسنجی را قوی تر می کند.

«با تقسیم سهم‌های کلیدی بین گره‌های مختلف در یک خوشه، اعتبارسنجی‌ها بسیار غیرمتمرکزتر می‌شوند. استخرهای اشتراک با استفاده از DVT می‌توانند زیرساخت خود را غیرمتمرکز کنند یا آن را به اپراتورهای گره شبکه SSV.

داده‌های شرکت تحلیل بلاک چین نانسن نشان می‌دهد که Lido Finance 32 درصد از ETH قفل شده در قرارداد سپرده Beacon Chain را تشکیل می‌دهد. استخرهای سهام ETH ارائه شده توسط Coinbase (8٪) و Binance (4٪) نیز بخش قابل توجهی از ETH سهام را مدیریت می کنند.

مروری بر بزرگترین سازمان های سهامدار ETH. منبع: قرارداد سپرده Nansen ETH2.

همانطور که SVV در اطلاعیه ای در مورد راه اندازی شبکه اصلی اشاره کرد، صرافی های متمرکز مانند Coinbase، Binance و Kraken تقریباً 18٪ از کل ETH سهام را در اختیار دارند، در حالی که استخرهای خرید مایع مانند Lido، RocketPool، Stader و Stakewise بیشتر را تشکیل می دهند. بیش از 36 درصد از کل بازار را ایجاد می کند. برای به اشتراک گذاشتن

استخرهای استیکینگ مایع در مرحله ارتقاء اتریوم در شانگهای که در جولای 2023 پیش بینی می شود بسیار محبوب شده اند. این رویداد برای اولین بار امکان برداشت ETH سهامدار از قرارداد Beacon را برای کاربران اتریوم معرفی کرد.

هدف SSV ارائه یک شکل جایگزین از استخرهای ذخیره‌سازی مایع و متمرکز است که آن را به‌عنوان «اصولاً متمرکز و نگهبانی» توصیف می‌کند. موروک اضافه کرد که SSV می تواند امنیت کلید خصوصی اعتبار سنج را به طور قابل توجهی افزایش دهد و پاداش را از طریق عملکرد بالا و راه اندازی مقاوم در برابر خطا که از کاهش جریمه ها برای اعتبارسنجی آفلاین جلوگیری می کند، به حداکثر برساند.

SSV.network در ژانویه 2023 با راه‌اندازی یک صندوق اکوسیستم 50 میلیون دلاری برای حمایت از سایر پروژه‌های توسعه‌یافته با استفاده از DVT خبرساز شد. این فناوری قبلاً به‌عنوان یک جنبه کلیدی از نقشه راه مقیاس‌پذیری که توسط ویتالیک بوترین، یکی از بنیانگذاران اتریوم در دسامبر 2021 ارائه شده بود، برجسته شده بود.

مجله: آیا DAO ها بیش از حد ارزیابی شده و غیرقابل استفاده هستند؟ درس هایی از خط مقدم


نویسنده: Gareth Jenkinson

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *