چگونه ثبت‌های ETF بیت کوین بر صنعت کریپتو در ژوئن تأثیر گذاشت: گزارش


با ثابت ماندن بازار توکن‌های امنیتی، رقابت بین راه‌حل‌های مقیاس‌بندی مبتنی بر zk-Rollup تنگ‌تر می‌شود.

اخبار پیرامون درخواست بلک راک برای یک صندوق قابل معامله در بورس بیت کوین (BTC) قیمت دارایی را از پایین ترین سطح محلی در اواسط ژوئن به نزدیکی ماهانه +12 درصد رساند. برای اکثر ناظران، این نشانه ای بود که سرمایه گذاری نهادی در حوزه رمزنگاری یک بار دیگر در افق بود. تصویب آتی یک ETF نقطه ای، همراه با کاهش نرخ از سوی فدرال رزرو، می تواند کاتالیزورهای ایده آلی را برای دوره صعودی بعدی فراهم کند.

Cointelegraph Research ماهانه «گزارش بینش سرمایه‌گذار» خود را منتشر می‌کند که شامل سرمایه‌های مخاطره‌آمیز، مشتقات، امور مالی غیرمتمرکز (DeFi)، مقررات و بسیاری موارد دیگر برای کسانی است که می‌خواهند درک عمیق‌تری از بخش‌های مختلف و روندهای اساسی دنیای رمزارز به دست آورند. در این ماه، Cointelegraph Research بررسی کرد که صنایع مختلف چگونه به اخبار صعودی پیرامون ETF که بلک راک به کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده ارائه کرده بود، واکنش نشان داده اند.

این گزارش به صورت رایگان در پایانه تحقیقاتی Cointelegraph در دسترس است.

سهام‌های مرتبط با رمزارز، به‌ویژه سهام استارت‌آپ‌های ماینینگ، بلافاصله از این خبر بهره‌مند شدند، در حالی که سایر صنایعی که به طور سنتی به فعالیت آلت‌کوین‌ها نزدیک‌تر بودند، مانند DeFi، در حالت نزولی دست نخورده باقی ماندند.

مسابقه Zk-Rollups قبل از مسابقه گاو نر بعدی داغ می شود

بسیاری گمان می‌کنند که راه‌حل‌های جدید مقیاس‌پذیری لایه ۲ برای اتریوم یکی از برندگان بزرگ در روند صعودی بعدی خواهد بود. با این حال، رقابت در فضا تنگ است. فناوری تجمیع دانش صفر (ZK) که اجازه می‌دهد خلاصه‌ای از گروه‌های تراکنش و پیاده‌سازی قراردادهای هوشمند به زنجیره ارسال شود، احتمالاً بزرگترین حوزه نوآوری در این چرخه بازار کریپتو خواهد بود.

ZkSync Era’s ZK Stack، Polygon zkEVM، و StarkWare’s Starknet همگی برای جدیدترین یا جدیدترین نوآوری های خود در اخبار بوده اند. اما داده ها در مورد موفقیت نسبی این پروژه ها چه می گویند؟

در ماه ژوئن، Polygon zkEVM به رشد چشمگیر 71 درصدی ماه به ماه در کل ارزش قفل شده (TVL) دست یافت که از zkSync و Starknet پیشی گرفت. با این حال، این پروتکل از پروتکل دانش صفر غالب zkSync که در حال حاضر دارای TVL 120 میلیون دلاری است، عقب مانده است.

رشد اخیر zkEVM را می توان به تعداد زیادی از پروتکل های DeFi نسبت داد که جذب کرده است، مانند QuickSwap، Balancer، و SushiSwap، و بسیاری دیگر در راه است. این و سایر پیشرفت‌های جدید هر ماه در بخش DeFi گزارش روندهای ماهانه تحقیقاتی Cointelegraph پوشش داده می‌شود.

بازار توکن های اوراق بهادار با آرامش حرکت می کند

توکن‌های اوراق بهادار بخش قابل‌توجهی از صنعت هستند، زیرا به نظر می‌رسد به رشد متوسط ​​اما ثابت خود در سراسر بازار نزولی ادامه داده‌اند، به‌نظر می‌رسد بدون حذف تدریجی پرونده‌های ETF که بقیه بازار را متلاطم کرده است.

در نیمه اول سال، کل ارزش بازار توکن های امنیتی از 14.93 میلیارد دلار به 16.76 میلیارد دلار افزایش یافت که در شکل زیر مشاهده می شود. رشد 1.65 درصدی مشاهده شده در ژوئن به چندین معامله کلیدی و ارائه توکن امنیتی (STO) نسبت داده شد.

در حالی که توسعه اوراق بهادار توکن‌شده در جامعه کریپتو بحث‌برانگیز است، بانک‌هایی مانند سیتی‌گروپ و بانک آمریکا تخمین می‌زنند که توکن‌سازی دارایی‌های دنیای واقعی می‌تواند تریلیون‌ها دلار را وارد بلاک‌چین‌ها کند. در حالی که اکثر عرضه‌های اوراق بهادار در حال حاضر شامل املاک و مستغلات است، انواع دیگر به سرعت در حال افزایش هستند. گزارش ماهانه Insights Investor Research Cointelegraph که شامل بخشی در STO ها است، این بخش کمتر شناخته شده از صنعت کریپتو را پوشش می دهد – بخشی که در نهایت می تواند به یک صنعت چند تریلیون دلاری تبدیل شود.

تیم تحقیقاتی کوین تلگراف

بخش تحقیقات کوین تلگراف شامل تعدادی از بهترین استعدادها در صنعت بلاک چین است. تیم محققان با ترکیب سختگیری تحصیلی و فیلتر شده توسط تجربه عملی و سخت به دست آمده، متعهد به ارائه دقیق ترین و روشنگرترین محتوای موجود در بازار هستند.

دملزا هیز، دکترا، مدیر تحقیقات Cointelegraph است. هیز تیمی از کارشناسان موضوعی از امور مالی، اقتصاد و فناوری را گرد هم آورد تا منابعی در سطح جهانی را برای گزارش‌های صنعت و تحلیل‌های روشنگرانه به بازار بیاورد. این تیم از API ها از منابع مختلف برای ارائه اطلاعات و تجزیه و تحلیل دقیق و مفید استفاده می کند.

با چندین دهه تجربه ترکیبی در امور مالی، تجارت، مهندسی، فناوری و تحقیقات سنتی، تیم تحقیقاتی کوین تلگراف کاملاً در موقعیت مناسبی قرار دارد تا از استعدادهای خود به خوبی استفاده کند، همراه با آخرین گزارش Insights Investor.

نظرات بیان شده در این مقاله فقط برای اهداف اطلاعاتی عمومی است و به منظور ارائه مشاوره یا توصیه خاصی در مورد هر شخص یا هر گونه اوراق بهادار یا محصول سرمایه گذاری نیست.


نویسنده: Cointelegraph Research

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *