یک مقام بانک مرکزی اسپانیا در مورد خدمات پرداخت خصوصی در عصر یورو دیجیتال صحبت می کند


مارگاریتا دلگادو، معاون بانک اسپانیا، در مورد مسائل مربوط به ثبات مالی ابراز نگرانی کرد اما تصویری زیبا برای ارائه دهندگان خدمات مالی غیربانکی ترسیم کرد.

مارگاریتا دلگادو، نایب رئیس بانک اسپانیا، در 25 آگوست در پامپلونا با دانشجویان دانشگاه و دیگران درباره معرفی یورو دیجیتال صحبت کرد. وی با نگاهی به آینده از دریچه طرح قانونی یورو دیجیتال پیشنهادی کمیسیون اروپا گفت: نحوه تعامل راه حل های پرداخت خصوصی با یورو دیجیتال و زیرساخت های آن به طور مفصل مورد بحث قرار خواهد گرفت.

یورو دیجیتال می تواند به اتحادیه اروپا برای غلبه بر چالش هایی مانند موانع پرداخت برون مرزی، هزینه های کسب و کارها برای استفاده از ارائه دهندگان خدمات پرداخت خصوصی (PSP) و کمبود عمومی PSP در اروپا کمک کند. توسعه ارزهای دیجیتال بانک مرکزی و استیبل کوین در جاهای دیگر می تواند آخرین مشکل را در صورت عدم معرفی یورو دیجیتال تشدید کند. او گفت:

ما معتقدیم فضای کافی برای یورو دیجیتال و راه حل های پرداخت خصوصی برای همزیستی وجود دارد. […] در واقع، انتظار ما این است که یورو دیجیتال بخش خصوصی را قادر می سازد تا خدمات پرداخت و مالی جدید را در سراسر اروپا توسعه دهد و رقابت با راه حل های غیر اروپایی را آسان تر کند.

مطالب مرتبط: اسپانیا آژانس نظارتی هوش مصنوعی را با هدف تبدیل شدن به یک رهبر صنعت راه اندازی می کند

تا زمانی که یک مرجع نظارتی و حل و فصل مشترک تحت طرح بیمه سپرده اروپا ایجاد نشود، یورو دیجیتال تحت پوشش بیمه سپرده مشترک قرار نخواهد گرفت. دلگادو افزود که امنیت مالی باید قبل از راه اندازی یورو دیجیتال در نظر گرفته شود.

بانک مرکزی اروپا (ECB) در نظر دارد که یورو دیجیتال را قبل از گسترش دامنه آن در منطقه یورو عملیاتی کند. دلگادو خاطرنشان کرد که استفاده خرده‌فروشی از یورو دیجیتال در خارج از منطقه یورو، فرصت‌های جدیدی را برای PSP‌های خصوصی به‌عنوان واسطه فراهم می‌کند.

ECB لیست خواسته های خود را برای صدور PSP دارد. دلگادو گفت:

“آی تی [the ECB Eurosystem] همچنین از رگولاتورها خواست تا اقداماتی را انجام دهند تا از ارائه دهندگان خدمات پرداخت بخواهند که یورو دیجیتال را در دسترس عموم مردم قرار دهند.

بانک مرکزی اروپا همچنین از PSP ها می خواهد که کارت پرداخت فیزیکی دیجیتال یورو را ارائه دهند.

بر اساس ترتیبات پیشنهادی، PSPها از دریافت هزینه برای خدمات ضروری یا درخواست توافقنامه قبل از دسترسی به یورو دیجیتال منع خواهند شد. از اعضای گروه‌های آسیب‌پذیر خواسته می‌شود که حمایت مشارکتی «از جمله در دسترس بودن تعامل انسانی برای راهنمایی کاربران در مشارکت و انجام معاملات» ارائه کنند.

مجله: بهترین و بدترین کشورها برای مالیات کریپتو، به علاوه نکات مالیاتی کریپتو
نویسنده: Derek Andersen

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *