بانک هانا کره جنوبی با BitGo وارد تجارت کریپتو است


KEB Hana Bank و BitGo قصد دارند در نیمه دوم سال 2024 یک ابتکار مشترک نگهبانی کریپتو را راه اندازی کنند.

بانک صرافی کره (KEB Hana Bank)، یکی از بزرگترین بانک های کره جنوبی، شروع به ارائه خدمات نگهداری دارایی های دیجیتال از طریق همکاری جدید با شرکت پیشرو نگهبانی رمزارز BitGo Trust Company کرده است.

خبرگزاری محلی یونهاپ گزارش داد که بانک KEB Hana یک قرارداد تجاری استراتژیک با BitGo برای ایجاد یک سرویس مشترک نگهبانی دارایی دیجیتال در کره جنوبی امضا کرده است. بانک تجاری دارای شبکه ای از 111 شعبه با دارایی های بانکی محلی تقریباً 10 میلیارد دلار و سهام 490 میلیون دلاری است.

گزارش شده است که نمایندگان بانک هانا این خبر را در تاریخ 5 سپتامبر در کنفرانس صنعت ارزهای دیجیتال “هفته بلاک چین” اعلام کردند.

به عنوان بخشی از این همکاری، طرفین یک سرمایه گذاری مشترک ایجاد خواهند کرد که شامل راه حل های نگهداری BitGo و خدمات مالی بانک هانا و تخصص انطباق است.

یکی از مدیران بانک هانا گفت: “با ترویج کسب و کار نگهداری دارایی دیجیتال با شرکای جهانی، امیدواریم بتوانیم به تقویت اعتماد در بازار دارایی دیجیتال محلی و کمک به حمایت از مصرف کننده کمک کنیم.”

مدیر عامل BitGo، Mike Belshe اظهار داشت که این شرکت بر روی قابلیت های خود برای افزایش شفافیت و امنیت بخش دارایی دیجیتال کره جنوبی تمرکز خواهد کرد.

طبق گزارش‌های آنلاین، بانک هانا و بیت‌گو قصد دارند ابتکار مشترک نگهبانی ارزهای دیجیتال خود را در نیمه دوم سال 2024 راه‌اندازی کنند.

مرتبط با: BitGo پس از شکست در دعوای حقوقی علیه گلکسی 100 میلیون دلار جمع آوری کرد

بانک هانا اخیراً به فناوری سپرده توکن شده به عنوان جایگزینی برای استیبل کوین های خصوصی و ارزهای دیجیتال بانک مرکزی ابراز علاقه کرده است.

در ژوئیه 2023، این بانک به همراه بانک های خصوصی محلی مانند Woori Bank و Maeli Business News Korea گزارشی را منتشر کردند که در آن توکن های به اصطلاح “گواهی سپرده” را اعلام کرد که می تواند جایگزین اسکناس ها و سپرده های سنتی بدون ایجاد اختلال در سیستم بانکداری سنتی شود.


نویسنده: Helen Partz

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *