بانک مرکزی کره جنوبی روند آینده سیستم های پرداخت CBDC را ترسیم می کند


گزارش سیستم های پرداخت و تسویه حساب BOK 2022 یک سند آینده نگر با برنامه های بلندپروازانه برای فناوری مالی در کشور است.

بانک مرکزی کره جنوبی (BOK) گزارش سیستم های پرداخت و تسویه حساب 2022 خود را منتشر کرد. این گزارش بیان می‌کند که نظارت بر سیستم‌ها با موفقیت انجام شده و در حال آماده‌سازی برای آینده با ارز دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) و مقررات استیبل کوین مورد بحث گسترده است.

در این گزارش آمده است که سیستم پرداخت سریع BOK-Wire+ به پرداخت ناخالص بلادرنگ (RTGS) ارتقا یافته و استاندارد ISO 20022 را اتخاذ خواهد کرد که انتظار می‌رود در سال 2028 اجرا شود. این بانک همچنین نظارت بر خدمات پرداخت “Big Tech” را افزایش می دهد و توانایی آنها را برای پاسخگویی به “ریسک عملیاتی فناوری اطلاعات” بهبود می بخشد.

BOK به آماده سازی خود برای معرفی بالقوه CBDC ادامه داده است که شامل بررسی استفاده از قراردادهای هوشمند، پرداخت های آفلاین ارتباط نزدیک و پرداخت های فرامرزی است. این بانک 14 بانک و موسسه ارتباطات مالی و تسویه حساب کره (KFTCI) را با یک سیستم CBDC شبیه سازی شده در نیمه دوم سال به منظور تأیید عملکرد آن متصل کرد.

این سیستم در هر ثانیه 2000 تراکنش انجام می داد. این گزارش خاطرنشان کرد که این رقم بالاتر از اکثر سیستم‌های پرداخت محلی است، اما با رسیدن به ظرفیت، سرعت آن کاهش می‌یابد، بنابراین به بهبودهای بیشتری نیاز است.

این بانک سعی کرده است از یک پروتکل اثبات دانش صفر برای پاکسازی تراکنش های CBDC برای بهبود حریم خصوصی آنها استفاده کند. این به آن اجازه می داد آدرس های کیف پول و مبلغ پرداخت تراکنش را مخفی کند، اما سرعت تراکنش را به میزان قابل توجهی کاهش داد و پیامدهای امنیتی یک zkCBDC مورد بررسی قرار نگرفت. او گفت که ممکن است رمزگذاری همومورفیک را نیز در نظر بگیرد.

مرتبط: CBDC ها ابزار نظارتی نیستند، آنها باید از حریم خصوصی محافظت کنند: رئیس سابق CFTC

BOK با برنامه‌هایی برای بررسی سپرده‌های توکن‌شده مبتنی بر CBDC و گسترش دامنه تحقیقات با بانک‌ها و KFTCI، تحقیقات CBDC را تسریع خواهد کرد. او گفت:

تمرکز اولیه تحقیقات BOK شناسایی مدل عملیاتی CBDC خواهد بود که کمترین تأثیر منفی را بر ثبات سیستم مالی و اثربخشی سیاست پولی دارد.

این گزارش خاطرنشان کرد که با معرفی چارچوب قانون دارایی‌های دیجیتال، پیشرفت‌های مشخصی در راستای مقررات دارایی‌های رمزنگاری شده در کشور حاصل شده است، اما چارچوب نظارتی هنوز برای امکان پرداخت با ارزهای دیجیتال بسیار کم است. بانک نیز در مورد استیبل کوین بحث می کند، بارها گفته شده است.

مجله: جهان رمزنگاری منحصر به فرد و شگفت انگیز کره جنوبی
نویسنده: Derek Andersen

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *