بوسان در حال توسعه یک شبکه اصلی سازگار با اتریوم برای تبدیل شدن به شهر بلاک چین است.


دولت شهری پشت این پروژه قصد دارد بوسان را به یک شهر بلاک چین تبدیل کند و برای دستیابی به این هدف، یک طرح توسعه ۷۵ میلیون دلاری را راه اندازی کرده است.

دومین شهر بزرگ کره جنوبی، بوسان، در حال توسعه یک شبکه بلاک چین عمومی است که با پلتفرم های بلاک چین اصلی مانند اتریوم و کاسموس سازگار است. هدف ادغام خدمات مبتنی بر بلاک چین از شبکه های اصلی بلاک چین در یک پلت فرم واحد در سطح شهر و تبدیل بوسان به یک شهر بلاک چین است.

شهر بوسان بودجه ای بالغ بر 100 میلیارد وون (75 میلیون دلار) را برای توسعه بلاک چین باز و سازگار با استانداردهای جهانی تحت صندوق نوآوری بلاک چین (BIF) اختصاص داده است. وجوه از طریق سرمایه گذاری موسسات مالی دولتی در بوسان جمع آوری خواهد شد و نزدیک به 100 شرکت خصوصی علاقه نشان خواهند داد. BIF صندوق ویژه ای است که توسط مؤسسات مالی و عمومی در بوسان اداره می شود و از توسعه صنعت بلاک چین و ساخت زیرساخت های بوسان حمایت می کند.

توسعه بلاک چین عمومی با تمرکز بر تبدیل بوسان به یک شهر بلاک چین تحت طرح تشویقی ایجاد تبادل دارایی دیجیتال بوسان و برنامه برنامه آینده انجام می شود.

طرح توسعه شهر بلاک چین بوسان. منبع: News1

در بیانیه رسمی آمده است که به طور فعال در حال آزمایش موارد استفاده مختلف از فناوری بلاک چین در منطقه آزاد تجاری شهر بوسان است، اما اکثر این پروژه‌ها بر روی بلاک چین‌های مختلف اجرا می‌شدند که منجر به تجربه‌ای «ناراحت کننده» برای کسب‌وکارها شد. این یکی از اصلی‌ترین دلایلی بود که دولت شهر به یک بلاک چین عمومی، یک بلاک چین در سطح شهر سازگار با شبکه‌های بلاک چین جهانی مانند اتریوم، دست یافت.

مرتبط با: مرکز کوین به درخواست قانونگذاران ایالات متحده برای راهنمایی مالیاتی کریپتو پاسخ می دهد

شهر بوسان همچنین در فرآیند ایجاد استاندارد فناوری چارچوب اعتماد بلاک چین (BTF) که توسط آژانس اینترنت و امنیت کره (KISA) انجام شده است، مشارکت دارد.

هدف این پروژه بهبود کیفیت خدمات خصوصی و ارتقای ارتباط بین خدمات با ارائه الزاماتی مانند سیستم فنی بلاک چین، عملکرد و سطح امنیت است. این استاندارد همچنین برای خدمات عمومی در شهر بوسان استفاده خواهد شد.

طرح توسعه بلندمدت بلاک چین همچنین شامل توسعه صرافی دارایی دیجیتال بوسان در نیمه اول سال 2024 است. صرافی دیجیتال نه تنها دارایی های مجازی را فهرست می کند، بلکه اوراق بهادار توکن شده از جمله فلزات گرانبها و مواد خام مانند طلا و مس را نیز فهرست می کند. و چربی در آینده، مدیریت پروژه ها با هدف توکن سازی و تجارت مالکیت معنوی جهانی (IP) و حقوق انتشار کربن است.

مجله: سوالات بزرگ: آیا NSA بیت کوین را ایجاد کرده است؟


نویسنده: Prashant Jha

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید