برنامه بلاک چین ژنرال ساتبی نشان می‌دهد که فناوری به سمت هنر پیش می‌رود


برنامه هنرهای مولد جدید Sotheby’s تمام فروش خود را منحصراً بر روی بلاک چین اتریوم ثبت خواهد کرد.

ساتبیز در حال حرکت است. همان خانه حراج هنرهای زیبا که در پشت چندین فروش اخیر عمده توکن غیرقابل تعویض (NFT) قرار دارد، به تازگی ساختمان سابق خیابان مدیسون Met Breuer را بازسازی کرده است و در 26 ژوئیه یک برنامه هنری ژنرال زنجیره ای را راه اندازی می کند که توسط پلتفرم هنری پرکار Art Blocks پشتیبانی می شود.

فروش NFT توسط هنرمند الگوریتمی اولیه Vera Molnár این برنامه را نامگذاری خواهد کرد. او با هنرمند و کدنویس مارتین گراسر همکاری کرد تا مجموعه‌ای از تم‌ها و تغییرات سیل را تولید کند که متشکل از 500 اثر هنری منحصر به فرد پرکار است. یکی از نشریات می‌گوید: در مجموع، “در کنار علاقه مولنار به پذیرش بی نظمی، ادغام یکپارچه حروف را به عنوان اشکال انتزاعی خالص بیان می‌کند.”

اریک کالدرون، بنیانگذار و مدیر عامل Art Blocks به کوین تلگراف گفت: «برنامه هنری ژنرال Sotheby’s توسط موتور Art Blocks ساخته شده است.

Vera Molnár، تم ها و تغییرات، نسخه آزمایشی به طور تصادفی تولید شده، 2023. منبع: Molnár

مایکل بوهانا، رئیس بخش هنر دیجیتال و NFT ساتبی، به کوین تلگراف گفت: «همه فروش‌های برنامه Gen Art فقط به صورت زنجیره‌ای و ETH خواهد بود. او افزود: “با ادغام موتور بلوک های هنری، برنامه Gen Art اولین حراج هنر دیجیتال ما را مشخص خواهد کرد که منحصراً بر روی ETH برگزار می شود. از آنجایی که ما در ماه مه، زمانی که بازار ثانویه جدید خود را معرفی کردیم، متاورس ساتبی را به طور کامل زنجیره زدیم، شروع به کاوش گزینه های بیشتری که می توانند کاملاً زنجیره ای باشند، پیشرفت طبیعی به نظر می رسد.” اعلامیه هفته گذشته تنها چند روز قبل از اجلاس Web3 در کریستیز بود.

مجله: علامت گذاری حق چاپ موسیقی به عنوان NFT می تواند به تیلور سویفت بعدی کمک کند

Art Blocks قبلاً با هنرهای سنتی مانند گالری Pace در نیویورک همکاری داشته است. کالدرون گفت که این پلتفرم به پاییز گذشته ساتبی مرتبط بود “اما او پروژه ای فوری در ذهن نداشت.” “معلوم شد که [Art Blocks] موتور مناسب برای ساخت ساختمان های آنها خواهد بود. [Sotheby’s] پلتفرم هنری پربار پس از تصمیم گیری برای همکاری با ورا مولنار در اوایل سال جاری.

ساتبیز این فروش افتتاحیه را برای اولین بار در تاریخ 300 ساله این خانه به عنوان یک حراج هلندی برگزار می کند. Art Blocks در طول تاریخ از این مدل در پلتفرم خود استفاده کرده است. برخلاف حراج های سنتی تر، که قیمت ها از پایین شروع می شود و افزایش می یابد، قیمت حراج هلندی از بالا شروع می شود و کاهش می یابد. مناقصه اول بسیار برنده می شود، بنابراین هیچ جنگ مناقصه چشمگیری در اینجا وجود ندارد. ساتبیز می گوید این مدل روانشناسی های جدیدی را معرفی می کند. سقف قیمت مشاغل در فروش مولنار این هفته 20 اتر (ETH) است.

Vera Molnár، تم ها و تغییرات، نسخه آزمایشی به طور تصادفی تولید شده، 2023. منبع: Molnár

آرت بلاک با مشارکت های استراتژیک پرمخاطب، کسب و کاری را به اندازه کافی قوی ساخته است که بتواند در برابر نوسانات قابل توجه NFT ها مقاومت کند. در همین حال، ساتبیز سقوط یکی از بزرگترین موسسات ارزهای دیجیتال را به سودهای کلان تبدیل کرد. بهار امسال، مجموعه افسانه‌ای NFT با تراشه آبی Three Arrows Capital میزبان مجموعه‌ای از حراج‌های فروش فوق‌العاده بود.

مهم‌تر از همه، Ringers #879 “The Goose” اثر دیمیتری چرنیاک، که اولین حراج خود را با فیلیپس در تابستان گذشته برگزار کرد، با وجود برآورد بالای 3 میلیون دلاری، 6.2 میلیون دلار فروخته شد. بسیاری به این تخمین ها با شک و تردیدی قابل توجیه نگاه می کنند، اما آثار چرنیاک ثابت کرده است که دومین هنر دیجیتال گران قیمت فروخته شده است. فوربس خاطرنشان کرد: هر یک از نسخه‌های همان سری تنها پس از چند دقیقه به قیمت کمتر از 200000 دلار فروخته شد.

بوحنا گفت موفقیت های مالی بهار امسال نشان می دهد که زمان راه اندازی برنامه Gen Art فرا رسیده است. ما اولین حراج خود را برای هنر مولد در آوریل 2022 برگزار کردیم و با توجه به نتایج قوی حاصل از آن فروش، واضح بود که مجموعه‌داران می‌توانند نسب تاریخی هنری هنر مولد را ببینند و چرا این هنر نه تنها برای هنر دیجیتال بلکه برای هنر معاصر نیز بسیار مهم است.

او ادامه داد: «برنامه Gen Art فرصت‌های جدیدی را برای ما باز خواهد کرد، یعنی توانایی کار مستقیم با هنرمندان پیشرو برای ارائه فروش‌های انحصاری جدید.»

این سرمایه گذاری همچنین حضور رو به رشد Web3 خانه را گسترش می دهد. به طور خاص، این برنامه بر ارتقای هنر مولد طولانی مدت تمرکز خواهد کرد – مجموعه ای بزرگ از کار از یک الگوریتم متمرکز.

اخیراً: حکم دادگاه XRP نقطه عطفی است، اما قانون جدید رمزارز ممکن است سال ها طول بکشد

کالدرون معتقد است که احترام به رسانه در دنیای هنر به سرعت در حال رشد است: «یک دلیل این است که خود فناوری بلاک چین در پس‌زمینه محتوایی که ایجاد می‌شود، باقی می‌ماند. […] ما کمتر و کمتر در مورد فناوری پشت هنر مولد و بیشتر در مورد خود هنر صحبت خواهیم کرد.

مولنار گفت: «پس از دهه‌ها کاوش در این که چگونه سیستم‌ها و رایانه‌ها می‌توانند خروجی هنری تولید کنند، من این همکاری با Sotheby’s و Art Blocks را نتیجه این تلاش‌ها می‌دانم، که روشی جدید برای تولید فرم‌های انتزاعی منحصربه‌فرد ارائه می‌دهد که قبلاً هرگز دیده نشده‌اند، که با تصادفی کنترل‌شده برنامه‌نویسی هسته‌ای ماشینی تعریف شده است.»


نویسنده: Vittoria Benzine

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *