سومالی تلگرام و تیک تاک را به دلیل اطلاعات نادرست ممنوع کرد


در حالی که سومالی برنامه پیام‌رسانی ارز دیجیتال و سایت قمار 1XBet را تعطیل کرد، سرمایه‌گذاری در ارزهای دیجیتال ممنوع نشد.

جمهوری فدرال سومالی جدیدترین کشوری است که اپلیکیشن پیام رسان ارز دیجیتال تلگرام را به همراه اپلیکیشن شبکه اجتماعی TikTok و سایت شرط بندی آنلاین 1XBet ممنوع کرده است.

وزارت ارتباطات و فناوری سومالی (MOCT) در 20 اوت رسما اعلام کرد که دولت تلگرام، تیک تاک و 1XBet را تعطیل کرده است.

روز یکشنبه، جاما حسن خلیف، وزیر MOCT با آژانس ملی ارتباطات و شرکت‌های مخابراتی پیشرو سومالی درباره ارتباطات راه دور و ایمنی اینترنت در رسانه‌های اجتماعی جلسه داشت. او گفت که دولت سومالی “برای حفظ فرهنگ جامعه سومالی تلاش می کند” زیرا دستگاه های مخابراتی و اینترنتی “روی سبک زندگی را تحت تاثیر قرار می دهند و عادات بد را افزایش می دهند”.

اطلاعیه MOCT به شرح زیر است:

«خاموش شدن تجهیزات قمار TikTok، Telegram و 1XBet که بر جوانان سومالیایی تأثیر گذاشت و باعث مرگ برخی شد، مهم تلقی شد.»

بر اساس گزارش‌های آنلاین، اقدام سومالی برای ممنوعیت TikTok، Telegram و 1XBet نیز با هدف محدود کردن انتشار محتوا و تبلیغات نامناسب است.

خلیف گفت: «وزیر ارتباطات به شرکت‌های اینترنتی دستور می‌دهد تا اقدامات فوق‌الذکر را که تروریست‌ها و گروه‌های شرور برای انتشار مداوم تصاویر وحشتناک و اطلاعات نادرست به مردم استفاده می‌کنند، متوقف کنند.» وی افزود: تلگرام و سایر اپلیکیشن ها دستور تعلیق فعالیت خود در سومالی را تا 24 آگوست صادر کرده اند. این مقام مسئول گفت: هرکس از این دستور پیروی نکند با اقدامات قانونی شفاف و مناسب مواجه خواهد شد.

هنوز مشخص نیست که آیا تصمیم سومالی برای ممنوعیت تلگرام و سایر پلتفرم‌ها تأثیری بر پذیرش این ارز دیجیتال در این کشور دارد یا خیر. مانند بسیاری از کشورهای آفریقایی، سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال مانند بیت کوین (BTC) در سومالی ممنوع نیست. در همین حال، بسیاری از حوزه های قضایی جهانی اغلب ادعا می کنند که ارزهای دیجیتال با خطرات تامین مالی تروریسم مرتبط هستند.

MOCT بلافاصله به درخواست Cointelegraph برای اظهار نظر پاسخ نداد. این مقاله در انتظار اطلاعات جدید به روز خواهد شد.

مرتبط با: ربات کیف پول تلگرام امکان پرداخت درون برنامه ای به بیت کوین، USDT و TON را فراهم می کند

این خبر تنها چند روز پس از لغو ممنوعیت تلگرام توسط وزارت مخابرات عراق در اواسط اوت منتشر شد. این مقام در اوایل آگوست برنامه پیام رسانی را به دلیل اطلاعات شخصی و نگرانی های امنیتی ممنوع کرد.

در ماه آوریل، تلگرام به طور موقت در سراسر برزیل به حالت تعلیق درآمد زیرا مقامات در حال تحقیق درباره گروه‌های نئونازی بودند که طبق گزارش‌ها از این پلت فرم پیام‌رسانی برای تحریک حملات مدارس استفاده می‌کردند. طبق گزارش ها، تلگرام به دلیل عدم رعایت تحقیقات در مورد فعالیت های نئونازی ها در این پلتفرم حدود 186 میلیون دلار جریمه شد.

مجله: سوالات بزرگ: آیا NSA بیت کوین را ایجاد کرده است؟
نویسنده: Helen Partz

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *