Clockwork مبتنی بر Solana به دلیل “رشد تجاری محدود” تعطیل می شود


بسته شدن برنامه ریزی شده Clockwork تقریبا یک سال پس از دریافت 4 میلیون دلار در دور اولیه به رهبری Multicoin Capital صورت می گیرد.

توسعه دهندگان پروژه اتوماسیون قرارداد هوشمند مبتنی بر سولانا Clockwork در حال آماده شدن برای تعطیل کردن زیرساخت اصلی پروتکل در پایان ماه اکتبر با استناد به “رشد تجاری محدود” هستند.

نیک گارفیلد گارفیلد، بنیانگذار Clockwork، در مجموعه ای از پست های X (توئیتر) در 27 آگوست گفت که او و تیمش توسعه فعال پروتکل را متوقف خواهند کرد و گره ها را در devnet و mainnet در 31 اکتبر تعطیل خواهند کرد.

گارفیلد «هزینه فرصت ساده» را دلیل کناره گیری تیم از Clockwork ذکر کرد و اذعان کرد که مزایای تجاری ادامه توسعه آن محدود است و تیم علاقه فزاینده ای به بررسی فرصت های دیگر دارد.

Clockwork پروتکلی است که به کاربران اجازه می‌دهد تا تراکنش‌ها را در شبکه Solana زمان‌بندی کنند و قراردادهای هوشمند خودکار را برای اجرای برنامه‌ها در هنگام اجرای یک رویداد ایجاد کنند.

گارفیلد گفت که کد Clockwork منبع باز باقی می ماند و به صورت آنلاین به صورت رایگان در دسترس خواهد بود و به هر کسی که مایل به ادامه کار بر روی پروتکل است، “رضایت کامل برای فورک کردن و ارسال” را می دهد.

بر اساس داده‌های Crunchbase، آگوست گذشته، Clockwork در یک دور اولیه به رهبری شرکت‌های سرمایه‌گذاری Multicoin Capital و Asymmetric، با مشارکت Solana Ventures، 4 میلیون دلار جمع‌آوری کرد.

مرتبط با: سایفر برنامه بهبودی را اعلام می‌کند و می‌گوید که قربانیان را در مرحله اول “اجتماعی” می‌کند

گارفیلد در پاسخ به این سوال که آیا پول اولیه یک کاربر X به سرمایه گذاران بازگردانده می شود، گفت که او هنوز بخش قابل توجهی از صندوق را در اختیار دارد، اما “قبل از اینکه بتواند به هر طریقی تصمیم بگیرد” زمان می برد.

تعطیلی Clockwork پس از آن صورت گرفت که سایر پروتکل‌های سولانا، مانند پلتفرم مالی غیرمتمرکز (DeFi) Friktion، در ژانویه و شریک آن Everlend Finance یک ماه بعد تعطیل شدند.

در اواخر ژوئن، پروتکل توکن غیرقابل تغییر (NFT) مبتنی بر سولانا، کاردینال همچنین گفت که به دلیل شرایط اقتصادی پس از جمع آوری حدود 4.4 میلیون دلار در سال گذشته، روند کاهشی خود را نشان می دهد.

مجله: BitCulture: هنرهای زیبا، موسیقی هوش مصنوعی، پادکست + نقد کتاب در Solana
نویسنده: Jesse Coghlan

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *