نیما سرمایه پس از فروش 9 میلیون توکن SNY سیاه می شود، جامعه آن را فرش VC می نامد


شرکت VC در ازای 40 میلیون دلار قفل نقدینگی در SYN از پروژه کمک مالی دریافت کرد.

قیمت توکن بومی پل زنجیره ای متقابل مالی غیرمتمرکز (DeFi) سیناپس (SNY) در ماه سپتامبر کاهش یافت.

حساب رسمی ایکس سیناپس تصریح کرد که پل سیناپس با وجود پذیرش نقدینگی یک «ارائه‌دهنده نقدینگی ناشناس» با هیچ گونه نقض امنیتی مواجه نیست.

مشخص شد رد ناشناس تامین کننده نقدینگی مورد نظر متعلق به نیما سرمایه یکی از شرکای سرمایه بلندمدت پروژه است. شرکت سرمایه گذاری خطرپذیر در ازای 40 میلیون دلار قفل نقدینگی در SYN از پروژه کمک مالی دریافت کرده بود. داده‌های اتراسکن نشان می‌دهد که نهنگ ناشناخته‌ای که توکن SYN را دور انداخته است، در تاریخ 5 آوریل 10 میلیون SYN (3.4 میلیون دلار) از کیف پول “Synapse: Executor 2” دریافت کرده است و در حال حاضر توکن SYN در کیف پول خود ندارد.

فرش شرکت VC تنها هشت ماه قبل از مناقصه مدیریتی مورد توافق، کاربران را جذب کرد. این امر پس از آفلاین شدن وب‌سایت سرمایه نیما آشکار شد و پروژه X آنها (توئیتر سابق) را نیز قفل کرد و شروع به تاریک شدن آنلاین کرد و باعث شد بسیاری آن را فرش VC بنامند.

فرش کشیدن یک شکل نسبتاً رایج تقلب در اکوسیستم های DeFi است، جایی که سازندگان یا توسعه دهندگان پروژه اغلب پس از رسیدن توکن اصلی پروژه به آستانه قیمت معین، کد را تغییر می دهند یا پروژه را از برق می کشند. با این حال، برای یک شرکت VC به ندرت پیش می آید که فرش بکشد.

مرتبط با: آسیب پذیری تازه کشف شده کیف پول بیت کوین به هکرها اجازه داد 900000 دلار سرقت کنند – SlowMist

قیمت توکن بومی SYN در نتیجه فروپاشی توکن بیش از 20 درصد کاهش یافته است و به پایین ترین حد چند هفته ای 0.30 دلار کاهش یافته و در اواخر روز به بالای 0.35 دلار رسیده است.

اگرچه پل‌های DeFi قابلیت همکاری بین پروتکل‌های مختلف را تسهیل می‌کنند، این پل‌ها اغلب هدف اصلی بهره‌برداران هستند و برخی از بزرگترین حملات DeFi روی این پروتکل‌های پل زنجیره‌ای متقابل رخ می‌دهند.

برای حفظ این لحظه در تاریخ و نشان دادن حمایت خود از روزنامه نگاری مستقل در فضای رمزنگاری، این مقاله را به عنوان NFT جمع آوری کنید.

مجله: آیا پروژه های کریپتو باید با هکرها مذاکره کنند؟ شاید
نویسنده: Prashant Jha

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *