سیگنال به خروج از بازار بریتانیا پس از تصویب لایحه امنیت آنلاین اشاره دارد


منتقدان لایحه امنیت آنلاین بریتانیا قبل از تبدیل شدن به قانون، برای تغییراتی که این لایحه به قانون تبدیل می‌شود، فشار آورده بودند و ادعا می‌کردند که این لایحه می‌تواند به مقامات اجازه دهد تا درب پشتی را برای سرویس‌های رمزگذاری سرتاسر باز کنند.

لایحه ای با هدف تنظیم برخی خدمات اینترنتی در بریتانیا، از جمله فعالیت بر روی ابرداده ها، به تصویب مجلس رسیده و در انتظار تصویب پادشاه چارلز برای تبدیل شدن به قانون است.

در اطلاعیه ای به تاریخ 19 سپتامبر، دولت بریتانیا گفت که لایحه ایمنی آنلاین آخرین بحث را در پارلمان به تصویب رسانده است و به زودی در این کشور به قانون تبدیل خواهد شد. کودکان – می تواند به محیط های مجازی مانند متاورس ها گسترش یابد.

به گفته دولت، نسخه نهایی این لایحه، پلتفرم‌های رسانه‌های اجتماعی را ملزم می‌کند که «به سرعت محتوای غیرقانونی را حذف کنند یا از ظاهر شدن آن در وهله اول جلوگیری کنند»، با تمرکز بر موادی که برای کودکان مضر تلقی می‌شوند. شرکت ها همچنین ملزم به انتشار ارزیابی ریسک خواهند بود. برای کاربران، نحوه گزارش مشکلات امنیتی آنلاین را شرح می دهد.

اگر پلتفرم های رسانه های اجتماعی از این قوانین پیروی نکنند، [the Office of Communications] دولت می تواند آنها را تا 18 میلیون پوند یا 10 درصد از درآمد سالانه جهانی آنها جریمه کند، هر کدام که بیشتر باشد. او گفت: «این بدان معناست که جریمه های اعمال شده بر روی بزرگترین پلت فرم ها می تواند به میلیاردها پوند برسد.

برخی از مخالفان این لایحه بر تغییراتی برای محافظت از رمزگذاری انتها به انتها فشار آورده بودند و می‌گفتند که این می‌تواند به دولت اجازه دهد یک درب پشتی باز کند و به حریم خصوصی کاربران آسیب برساند. در ماه ژوئن، اپل ظاهراً نسخه آن زمان خود از این صورتحساب را “دارا بودن” نامید.[d] یک تهدید جدی پیرامون «نظارت، سرقت هویت، کلاهبرداری، و نقض داده ها».

مردیث ویتاکر، رئیس بنیاد سیگنال گفت: فوق الذکر در پستی که در 20 سپتامبر منتشر شد، می‌گوید اگر شرکت مجبور به ایجاد یک درب پشتی تحت قوانین قانون امنیت آنلاین شود، برنامه پیام‌رسان رمزگذاری‌شده می‌تواند بریتانیا را ترک کند. بیانیه او پس از بررسی نهایی اصلاحات در پارلمان، جایی که نمایندگان مجلس برای چنین سرویس‌های رمزگذاری شده محافظتی مشخص نکردند، انجام شد.

مرتبط با: بریتانیا در حال بررسی ممنوعیت فراگیر تماس‌های سرد سرمایه‌گذاری کریپتو است

تصویب لایحه امنیت آنلاین در همان روزی است که مجلس اعیان لایحه جرایم اقتصادی و شفافیت شرکتی را که هدف آن مقابله با جرایم مالی مرتبط با رمزنگاری در بریتانیا است، تصویب می کند. نمایندگان مجلس آخرین تغییرات قانون را قبل از تبدیل شدن به قانون بررسی خواهند کرد، اما ظاهراً آخرین نسخه به مقامات بریتانیا اجازه می‌دهد تا قدرت بیشتری برای تحقیق و توقیف ارزهای رمزپایه مورد استفاده برای مقاصد غیرقانونی داشته باشند.

از اول سپتامبر، قانون سفر بریتانیا، که برای شرکت‌های رمزنگاری ارائه‌دهنده خدمات به ساکنان اعمال می‌شود، پس از تصویب آن در کشورهایی از جمله ایالات متحده، ژاپن و آلمان به اجرا درآمد. این چارچوب ممکن است از شرکت‌ها بخواهد که برخی از انتقال ارزهای دیجیتال از حوزه‌هایی را که در حال حاضر با قانون سفر مطابقت ندارند، متوقف کنند.

مجله: چگونه از رمزنگاری خود در یک بازار پر نوسان محافظت کنید: کارشناسان و کارشناسان بیت کوین در نظر دارند
نویسنده: Turner Wright

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید