Shopify پرداخت های USDC را با Solana: Report می پذیرد


طبق گزارش‌ها، Solana Pay به راه‌حل‌های پرداخت Shopify اضافه شده است و به میلیون‌ها تاجر امکان دسترسی به ارزهای دیجیتال را می‌دهد.

غول تجارت الکترونیک Shopify Solana Pay را به مجموعه گزینه‌های پرداخت خود اضافه کرده است و به میلیون‌ها تاجر اجازه می‌دهد تراکنش‌های رمزنگاری را با استفاده از این پلتفرم بپذیرند، که از پرداخت‌های استیبل کوین USD Coin (USDC) شروع می‌شود.

طبق گزارش TechCrunch، سولانا قصد دارد در ماه‌های آینده آلت‌کوین‌های دیگری از جمله توکن بومی Solana (SOL) و میم توکن Bonk Coin (BONK) را به پلتفرم اضافه کند.

جاش فرید از آزمایشگاه‌های سولانا، تلاقی دارایی‌های دیجیتال و راه‌حل‌های پرداخت را به عنوان “برنامه عالی برای ارزهای دیجیتال” توصیف کرد و افزود:[Everyone] ما باید این موضوع را دوچندان کنیم.”

به گفته فرید، Solana Pay می تواند هزینه های تراکنش را در مقایسه با هزینه های پردازش کارت اعتباری تا حد زیادی کاهش دهد. میانگین کارمزد شبکه 0.00025 دلار برای هر تراکنش است، در حالی که هزینه تراکنش کارت اعتباری از 1.5٪ تا 3.5٪ است. اخیراً کاربران Solana به طور متوسط ​​0.000009664 کارمزد تراکنش SOL پرداخت کرده اند.

میانگین قیمت پرداخت شده توسط کاربران سولانا. منبع: سولانا

Shopify تخمین می زند که 10٪ از کل معاملات تجارت الکترونیک در ایالات متحده، یا 444 میلیارد دلار از بازار تجارت الکترونیک جهان، از طریق پلت فرم آنها انجام می شود. این شرکت به تدریج راه حل های Web3 را در عملیات خود ادغام کرده است، از جمله مجموعه ای از ابزارهای تجارت بلاک چین و ویژگی های اتصال کیف پول رمزنگاری برای فروشگاه های متمرکز بر Web3.

حجم Shopify به عنوان یک محل آزمایش برای بلاک چین Solana عمل خواهد کرد. در سال های گذشته، سولانا با مسائل مربوط به قابلیت اطمینان و زمان کار دست و پنجه نرم می کرد. یکی از بنیانگذاران آناتولی یاکوونکو مشکلات را به عنوان یک “نفرین” توصیف کرد که به معاملات کم هزینه شبکه نسبت داده می شود.

با این حال، آمارهای اخیر نشان می دهد که عملکرد شبکه بهبود یافته است. طبق آخرین گزارش عملکرد، سولانا برای کل سه ماهه بدون توقف بوده است و از 25 فوریه به 100% آپتایم رسیده است. تنها قطعی در ماه فوریه باعث شد که شبکه برای تقریبا 19 ساعت آفلاین شود.

Solana Pay که در فوریه 2022 راه اندازی شد، یک زیرساخت پرداخت همتا به همتا است که به بازرگانان امکان می دهد تراکنش های پرداخت را در سراسر دارایی های دیجیتال بپذیرند و تسویه کنند. این پلتفرم از ادغام کیف پول فانتوم و همچنین همکاری بین Solana Labs، Checkout.com، Circle و Citcon تشکیل شده است.

مجله: ریسک سپرده: صرافی های رمزنگاری واقعاً با پول شما چه می کنند؟


نویسنده: Ana Paula Pereira

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *