مدیر عامل سابق ماینر جعلی ارز دیجیتال IcomTech به کلاهبرداری در طرح های هرمی اعتراف کرد


در حالی که مارکو اوچوا، رئیس سابق IcomTech تبدیل به جدیدترین کلاهبردار رمزنگاری شده است که با اتهامات مواجه شده است، CFTC علیه یک شرکت دیگر و رئیس آن شکایت کیفری ارائه کرده است.

مارکو رویز اوچوا در 27 سپتامبر در دادگاه ناحیه جنوبی نیویورک به توطئه برای ارتکاب کلاهبرداری سیمی در ارتباط با یک طرح پونزی که توسط شرکت IcomTech اداره می شد، اعتراف کرد. اوچوا از سال 2018 تا 2019 مدیر عامل شرکت IcomTech بود.

طبق بیانیه وزارت دادگستری ایالات متحده، IcomTech به سرمایه گذاران وعده بازگشت روزانه از محصولات سرمایه گذاری ارائه شده توسط این شرکت را داده است که ادعا می شود یک شرکت استخراج و تجارت کریپتو است. برگزارکنندگان برای جذب مشتریان میزبان «نمایشگاه‌های پر زرق و برق» و دیگر رویدادهای اجتماعی در سراسر جهان بودند. این شرکت همچنین توکن خود را به نام Icom راه اندازی کرد.

مطالب مرتبط: پونزی و طرح های هرمی: تفاوت در چیست؟

با این حال، ادعا شد که این شرکت در استخراج ارز دیجیتال شرکت نکرده و سرمایه گذاران قادر به برداشت سود انباشته در حساب های خود نیستند. این شرکت در اواخر سال 2019 سقوط کرد. شکایتی علیه Ochoa و سایر مدیران IcomTech در ماه نوامبر تنظیم شد. گفته می شود که اوچوا با حداکثر 20 سال زندان مواجه است. دامیان ویلیامز، دادستان ایالات متحده گفت:

شکایت کیفری امروز پیام روشنی را ارسال می کند که ما به دنبال کسانی هستیم که سعی می کنند از ارزهای دیجیتال برای ارتکاب کلاهبرداری استفاده کنند.

درخواست اوچوا یک روز پس از آن صادر شد که پابلو رودریگز، یکی از بنیانگذاران باشگاه پونزی AirBit Club توسط یک قاضی دیگر در دادگاه ناحیه جنوبی نیویورک به 12 سال زندان محکوم شد.

همچنین در 27 سپتامبر، کمیسیون معاملات آتی کالا (CFTC) اتهاماتی را علیه Mosaic Exchange Limited و مدیر عامل آن، شان مایکل، اعلام کرد. گفته می‌شود که صرافی موزائیک سرمایه‌گذاران را متقاعد کرده است که به آنها اجازه دهند از طرف آنها وارد «آینده، مبادله و تراکنش‌های اهرمی در ارزهای دیجیتال» شوند. کریستین جانسون، کمیسر CFTC در بیانیه ای در رابطه با این اتهامات گفت:

موزائیک توانست مشتقات دارایی دیجیتال را در BitMEX و Binance، دو پلتفرم که قبلا CFTC متهم کرده بود، معامله کند و از جمله موارد دیگر، نتوانست به عنوان یک FCM ثبت شود. [futures commission merchant]سرآشپز [swap execution facility]یا DCM [designated contract market]و عدم اجرای رویه‌های مبارزه با پولشویی و شناخت مشتری.»

او ادامه داد: «بر اساس اختیارات فعلی ما، CFTC باید تنظیم مقررات را برای رسیدگی به شکاف هایی که ممکن است در این ساختارهای جدید بازار وجود داشته باشد، آغاز کند.

مجله: ریسک سپرده: صرافی های رمزنگاری واقعاً با پول شما چه می کنند؟
نویسنده: Derek Andersen

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید