استثمار در سپتامبر 2023 رکوردها را شکست و DAO ها می توانند علم را دموکراتیک کنند: Finance Redefined


سپتامبر با زیان بیش از 300 میلیون دلار به بزرگترین ماه بهره برداری در DeFi تبدیل شد و تاج را از اوت گرفت.

به Finance Redefined خوش آمدید، دوز هفتگی شما از بینش‌های مالی غیرمتمرکز ضروری (DeFi)، خبرنامه‌ای که برای ارائه بزرگ‌ترین پیشرفت‌های هفته گذشته طراحی شده است.

در خبرنامه این هفته، سپتامبر با زیان بیش از 300 میلیون دلار به بزرگترین ماه برای بهره برداری از رمزارزها در DeFi تبدیل شد و پروتکل محبوب وام دهی دیفای Yield اعلام کرد که تا دسامبر برای همیشه تعطیل می شود.

به گفته یک دانشمند معتبر، یکی از بنیانگذاران Polygon، Jaynti Kanani، از وظایف روزمره در شرکت استعفا داده و گفته است که اکنون از کناره‌ها مشاهده خواهد کرد و سازمان‌های مستقل غیرمتمرکز (DAOs) می‌توانند به دانشمندان در یافتن بودجه و جامعه کمک کنند. مجله

بازار دی‌فای هفته‌ای متفاوت از نظر قیمت داشته است. بیشتر 100 توکن برتر در همان منطقه قیمتی هفته گذشته معامله می شوند.

CertiK: سپتامبر بزرگترین ماه برای بهره برداری از رمزارزها در سال 2023 خواهد بود

سپتامبر رسماً بدترین ماه سال 2023 (تا کنون) برای اکسپلویت های مرتبط با رمزنگاری با 329.8 میلیون دلار سرقت رمزنگاری شده است.

شرکت امنیتی بلاک چین CertiK در 2 اکتبر گفت که بیشترین سهم در مجموع ماه مربوط به حمله Mixin Network در 23 سپتامبر است که در آن پروتکل انتقال غیرمتمرکز زنجیره ای متقابل مستقر در هنگ کنگ به دلیل نقض امنیتی، 200 میلیون دلار از دست داد. ارائه دهنده خدمات ابری

به خواندن ادامه دهید

پروتکل تسلیم برای “توقف” دائمی عملیات تا دسامبر 2023

پروتکل بازده تصمیم به تعطیلی تا پایان سال را به دلیل کمبود تقاضای تجاری و فشارهای نظارتی جهانی اعلام کرد.

پروتکل بازده پس از پایان سری دسامبر 2023 منقضی می شود که در 29 دسامبر بالغ می شود. اعلامیه پروتکل بازده که جزئیات عملیات «تنزل» آن را توضیح می‌دهد، تأیید کرد که راه‌اندازی سری با نرخ ثابت در مارس 2024 لغو شده است.

به خواندن ادامه دهید

یکی از بنیانگذاران Polygon استعفا داد، “از حاشیه” کمک خواهد کرد

جایانت کانانی اعلام کرد که برای اولین بار در شش سال گذشته از “کار روزانه” این پروژه عقب نشینی می کند.

کنانی در یک تاپیک X (که قبلا توییتر بود) در 4 اکتبر گفت که قصد دارد روی “ماجراهای جدید” تمرکز کند و در عین حال “از حاشیه” به Polygon کمک کند. کانانی به همراه مهندسان نرم افزار از جمله Sandeep Nailwal، Anurag Arjun و Mihailo Bjelic به راه اندازی شبکه Matic در سال 2017 کمک کردند که بعداً به Polygon تغییر نام داد.

به خواندن ادامه دهید

مجله علمی Nature می گوید DAO ها می توانند به دانشمندان کمک کنند تا بودجه و جامعه را پیدا کنند

مجله علمی Nature اخیراً سرمقاله‌ای را در بخش بیوتکنولوژی Nature منتشر کرده است که در آن DAO‌ها را به‌عنوان یک روش جدید انقلابی ستایش می‌کند که در آن محققان در زمینه‌های علمی با بودجه کم می‌توانند جوامعی را پیرامون کار خود ایجاد کنند و سرمایه‌ای را جمع‌آوری کنند که در غیر این صورت در دسترس نخواهد بود.

در یک طرح تحقیقاتی مبتنی بر DAO، سازماندهی یک پروژه، جمع‌آوری سرمایه، بازخورد، و خط لوله از کشف تا محصول/صنعت، همگی می‌توانند توسط یک نهاد حاکم غیرمتمرکز مدیریت شوند.

به خواندن ادامه دهید

Wirex از اثبات ZK برای صدور کارت نقدی غیرحضوری کریپتو استفاده می کند

ارائه‌دهنده خدمات پرداخت کریپتو Wirex از راه‌اندازی سرویس کارت نقدی رمزنگاری مبتنی بر اثبات دانش صفر (ZK-proof) و غیرحضوری به نام W-Pay در 3 اکتبر خبر داد.

راه حل غیرمتمرکز جدید Wirex از فناوری دانش صفر استفاده می کند و بر اساس کیت توسعه زنجیره ای Polygon ساخته شده است و نویدبخش افزایش مقیاس پذیری و امنیت است. CDK Polygon با تمرکز بر اثبات های ZK ساخته شد و به شرکت ها و کاربران اجازه می داد ریل های لایه 2 خود را با پشتیبانی از ZK توسعه دهند.

به خواندن ادامه دهید

نمای کلی بازار DeFi

داده های Cointelegraph Markets Pro و TradingView نشان می دهد که 100 توکن برتر DeFi بر اساس ارزش بازار نسبت به هفته گذشته عقب نشینی اندکی را تجربه کرده اند و بیشتر توکن ها در نمودارهای هفتگی به رنگ سبز معامله می شوند. ارزش کل قفل شده در پروتکل های DeFi به 45.07 میلیارد دلار کاهش یافت.

از شما برای خواندن خلاصه ما از تاثیرگذارترین تحولات DeFi این هفته سپاسگزاریم. جمعه آینده برای داستان ها، اطلاعات و آموزش های بیشتر در مورد این زمینه پویا در حال پیشرفت به ما بپیوندید.


نویسنده: Prashant Jha

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید