سقوط ماه سپتامبر به 22000 دلار کاهش یافت؟ – 5 چیزی که باید در این هفته در بیت کوین بدانید


با پایان ماه اوت، قیمت بیت کوین ضعیف به نظر می رسد و سرمایه گذاران خود را برای دردسر بیشتر آماده می کنند زیرا مهمات بیت کوین تمام می شود.

با توجه به اینکه آگوست بدترین ماه سال 2023 است، بیت کوین (BTC) هفته جدید را با 26000 دلار شروع می کند.

قدرت قیمت بیت کوین پس از سقوط ناگهانی ده روز پیش زیر سوال است و گاوها نمی توانند کنترل بازار را به دست بگیرند تا جهشی تسکین دهند.

چشم انداز به طور مشابه مبهم به نظر می رسد – سپتامبر به طور سنتی یک ماه عملکرد ضعیف برای بیت کوین بوده است، و با بسته شدن ماه آگوست چند روز دیگر، آیا ممکن است شگفتی منفی دیگری رخ دهد؟

محرک‌های کلان بار دیگر این هفته در پس‌زمینه قرار دارند و داده‌های شاخص هزینه مصرف شخصی (PCE) نقطه برجسته یک هفته عالی برای گسترش کریپتو است.

با این حال، معامله گران و تحلیلگران در آماده باش هستند. در حالی که هیچ نشانه ای از بهبودی در چشم نیست، بسیاری هنوز در حال آماده شدن برای بدتر شدن هستند.

کوین تلگراف مسائل اصلی عملکرد قیمت بیت کوین را برای هفته آینده پوشش می دهد.

قیمت بیت کوین با بسته شدن ماهانه کاهش می یابد

هیچ پاداشی برای حدس زدن اینکه بیت کوین چگونه آخرین شمع هفتگی خود را به پایان رساند، وجود ندارد. به خصوص با آگاهی قبلی از تعطیلی های قبلی.

داده‌های Cointelegraph Markets Pro و TradingView نشان می‌دهند که BTC/USD بلافاصله به 25,880 دلار کاهش یافت و با وجود اینکه در 26,000 دلار تا پایان بسته بود، کمی بالاتر تثبیت شد.

نمودار 1 ساعته بیت کوین/دلار آمریکا. منبع: TradingView

این به عنوان بخشی از پیش‌بینی معامله‌گر معروف Skew که می‌تواند بخشی از فشار ناشی از پوزیشن‌های فروش در هفته جدید باشد، در چند روز پایین‌تر بوده است.

بخشی از تحلیل X، “شورت‌ها تا آخر هفته انباشته می‌شوند، با نوعی اقدام در افتتاحیه آینده ایالات متحده و جلسه روز دوشنبه اتحادیه اروپا” خواندن.

علاوه بر این کج شرح داده شده است رفتار بیت کوین در آخر هفته به عنوان “حداکثر اقدام دردناک قیمت” در نظر گرفته می شود.

بسته شدن ماهانه موضوع مهمی برای فعالان بازار بود. نوسان کارت ها بعد از مرداد باعث زیان 11 درصدی شد.

کیت آلن، یکی از بنیانگذاران منبع نظارت بر شاخص‌های مواد، سفر به سمت پایین‌ترین سطح چند ماهه را پیش‌بینی کرد.

او گفت: «نهنگ‌ها هنوز نمی‌خرند، من هم نمی‌خرم. نظر داد در کنار نمودار دفتر سفارش بایننس BTC/USD.

“ما انتظار داریم که نوسانات در پایان شمع ماهانه ادامه یابد. من صبورانه منتظر تست پایین بودن سطح محلی هستم.

علاوه بر حجم کم سفارش نهنگ، نمودار دفتر سفارش همراه، کمبود کلی نقدینگی را نشان داد. 25500 دلار فقط سود متوسطی به دست آورد.

داده های دفتر سفارش BTC/USD برای Binance. منبع: Keith Alan/X

معامله‌گر معروف کریپتو تونی گفت: «من به دنبال یک محرک برای ورود به جایی هستم که قرار است به پایین‌ترین سطح 25000 دلار برسیم، بهبود پیدا کنیم. پذیرش – پذیرفته شدن.

«یا اگر 26700 دلار را به پشتیبانی تبدیل کنیم. از آنجایی که ما فقط در سطح متوسط ​​هستیم، قبل از آن هیچ ورودی به #Bitcoin وجود ندارد، بنابراین هنوز هیچ ورود امنی وجود ندارد.

نمودار توضیحی BTC/USD. منبع: Crypto Tony/X

معامله‌گر و تحلیلگر مشهور Rekt Capital هشدار داده است که میانگین‌های متحرک که قبل از سقوط به عنوان پشتیبان عمل می‌کردند، اکنون می‌توانند فراتر از نزولی بودن، معکوس باشند.

میانگین متحرک حرکت صعودی BTC می تواند به عنوان مقاومت عمل کند. خلاصه شده است در کنار نمودار هفتگی

نمودار توضیحی BTC/USD. منبع: Rekt Capital/X

تحلیل بیشتر من امیدوار بودم که ساختار پایین‌تری پدیدار شود که بتواند بخشی از “گوه صعودی خفیف” در بازه‌های زمانی هفتگی باشد.

نمودار توضیحی BTC/USD. منبع: Rekt Capital/X

آگوست می تواند بدترین ماه در هشت سال گذشته باشد

بر کسی پوشیده نیست که بیت کوین در این ماه عملکرد ضعیفی داشته است، حتی بر اساس استانداردهای آگوست که به ندرت چیزی برای جشن گرفتن به گاو نر می دهد.

BTC/USD در این ماه 11 درصد کاهش یافته است و با نزدیک شدن به تعطیلات هفتگی، انتظارات در بین ناظران بازار در حال افزایش است.

با نگاهی به داده های معیار از منبع ردیابی CoinGlass، مشخص می شود که آگوست 2023 در حال رقابت با سال گذشته است تا بدترین آگوست بیت کوین از سال 2015 تاکنون باشد. قیمت BTC در آگوست 2022 13.9٪ کاهش یافت. این حرکتی بود که تنها آغاز مصیبت شش ماهه بود.

بازده ماهانه BTC/USD (عکس از صفحه نمایش). منبع: CoinGlass

با این حال، با نگاهی به آینده، برخی بر اساس پیشینه تاریخی معتقدند که سپتامبر به راحتی می‌توانست تقریباً به همان اندازه بد باشد.

آیا بیت کوین می تواند در ماه سپتامبر به 22000 دلار کاهش یابد؟ Rect Capital مورد سوال قرار گرفت در بخشی از پست X هفته گذشته.

برای پاسخ به این سوال، ابتدا باید روی ماه اوت تمرکز کنیم. بدترین افت بیت کوین در ماه اوت در تاریخ چه بوده است؟ -17 درصد در سال 2014 و -18 درصد در سال 2015. در حال حاضر در سال 2023، BTC دلار در حال حاضر -16٪ کاهش یافته است. اگر بیت کوین در ماه آگوست -18 درصد کاهش یابد، بیت کوین به 24700 دلار کاهش می یابد. اما ممکن است این پایان بازگشت نباشد.”

علاوه بر این، Rekt Capital اشاره کرد که سپتامبر اغلب یک “افت تک رقمی” را نشان می دهد. در مقابل پس‌زمینه دوبله‌ای که اخیراً در بازه‌های زمانی هفتگی دیده شده است، هدف 22000 دلار در نظر گرفته شده است.

او در پایان گفت: «بنابراین اگر BTC در ماه سپتامبر 10- درصد دیگر عقب نشینی کند… این بدان معناست که قیمت به 22200 دلار کاهش خواهد یافت.

پس این تقریباً با هدف حرکت اندازه‌گیری شده برای یک تخلیه دوبل بالا به میزان 22000 دلار مطابقت دارد.

نمودار توضیحی BTC/USD. منبع: Rekt Capital/X

طولانی ترین بازار نزولی بیت کوین در تاریخ

در همین حال، با تجزیه و تحلیل بازده سالانه (سالانه) BTC/USD، میزان واقعی آخرین بازار نزولی مشخص می‌شود.

Michaël van de Poppe، بنیانگذار و مدیر عامل شرکت تجاری Eight، به این نتیجه رسید که این در واقع “طولانی ترین بازار نزولی بیت کوین در تاریخ” است.

او گفت: “بازار نزولی فعلی نسبتاً با آنچه در سال 2015 شاهد بودیم قابل مقایسه است. علیرغم واقعیت رشد اساسی، این دوره یک حرکت جانبی است که در آن ایمان به ارزهای دیجیتال نیز به آرامی در حال محو شدن است.” نوشت نظرات نهایی در مورد بازار کریپتو

در حال حاضر، قیمت بیت کوین به اوج خود در 21 نوامبر نزدیک نیست. بیش از 50 درصد کاهش یافته و در بازار نزولی 490 روزه قرار دارد.

نمودار همراه بازده منفی سالانه 490 روزه فعلی را با دوره های قبلی در سال 2015 که 386 روز به طول انجامید، مقایسه می کند.

ون دی پوپ اضافه کرد که حتی رویدادهای خبری مثبت، مانند روشن شدن چراغ سبز اولین صندوق قابل معامله در بورس قیمت بیت کوین (ETF) ایالات متحده در آینده، هنوز وارد آگاهی بازار نشده است.

او نوشت: «موضوع این است که این اتفاقات در دوره فعلی اصلاً در قیمت ها منعکس نشده است.

“آنها عقب مانده اند زیرا بازار در “حالت بازار نزولی” گیر کرده است زیرا قیمت ها طی 2 سال گذشته کاهش یافته است.”

نمودار بیانیه عملکرد سالانه BTC/USD. منبع: Michaël van de Poppe/X

داده‌های PCE واکنش متقابل جکسون هول را از رمزارزهای بی‌صدا دنبال می‌کنند

بیت کوین و آلت کوین ها در هفته های اخیر توجه چندانی به تحولات اقتصاد کلان نداشته اند.

حتی انتشار داده هایی مانند تغییرات نرخ بهره فدرال رزرو و شاخص قیمت مصرف کننده (CPI) تأثیر چندان محسوسی بر بازارها داشت.

اظهارات رئیس جمهور جروم پاول در هفته گذشته در سمپوزیوم سالانه اقتصاد جکسون هول به روند ادامه داد، اگرچه ابزار FedWatch گروه CME نشان داد که افزایش نرخ بهره از ماه آینده بیش از 80 درصد متوقف خواهد شد.

نمودار احتمالات نرخ هدف فدرال رزرو منبع: CME Group

این هفته متفاوت نخواهد بود، اگرچه شاخص تورم ترجیحی فدرال رزرو PCE است.

PCE در 31 آگوست، ساعاتی قبل از بسته شدن ماهانه بیت کوین، اعلام می شود و حقوق و دستمزد غیرکشاورزی و داده های بیکاری در 1 سپتامبر در دسترس خواهد بود.

با این حال، مفسر مالی The Kobeissi Letter وعده “هفته ای پر عمل” را برای بازارهای کلان داد.

او در بخشی از آخرین تحلیل X خود خلاصه کرد: “یک هفته بزرگ برای همه چیزها در مورد داده های اقتصادی، نوسانات بازگشته است.”

رکورد هش ریت منعکس کننده “فرود ماینر گاوی” است

آیا استخراج‌کنندگان بیت‌کوین می‌توانند در پایان سال نوری از امید برای گاوها باشند؟

مطالب مرتبط: سرعت بیت کوین به پایین ترین حد خود می رسد که آخرین بار قبل از شکست قیمت بیت کوین در سه ماهه چهارم 2020 مشاهده شده است.

همانطور که کوین تلگراف گزارش کرده است، یک نظریه این است که در سه ماهه چهارم استخراج کنندگان برای آماده سازی برای نصف شدن یارانه بلاک در آوریل 2024، قیمت بیت کوین بیشتری را پیشنهاد خواهند کرد. این منجر به کاهش 50 درصدی پاداش به ازای هر بلوک استخراج شده خواهد شد.

در انجام این کار، آنها باید در “پول هوشمند” شرکت کنند و هیجان خود را در مورد داستان نصف کردن ایجاد کنند، حتی اگر بازار گسترده تر فقط به تغییرات انتشار گازهای گلخانه ای واکنش نشان دهد.

در ادامه بحث، جیمز استراتن، پژوهشگر و تحلیلگر داده در شرکت تحلیل رمزنگاری CryptoSlate، اظهار داشت که نرخ هش بیت کوین به سمت قلمروی در حال حاضر ناشناخته می رود.

نرخ هش بیت کوین برای اولین بار به 400 th/s رسیده است. با توجه به مشکلات انرژی در تگزاس و افزایش هزینه برق در سرتاسر جهان، این موضوع شگفت‌انگیز است. گفت مشترک X.

“این روند گاو معدنی است که منجر به نصف شدن سال آینده می شود. افزایش هش‌ریت انفجاری مشابهی که منجر به نصف شدن سال 2020 می‌شود.»

نمودار توضیحی نرخ هش بیت کوین. منبع: James Straten/X

نرخ هش تخمینی از قدرت پردازش تخصیص یافته به ماینینگ است، و در حالی که اندازه گیری دقیق آن غیرممکن است، ارقام شرکت تجزیه و تحلیل زنجیره ای Glassnode نه تنها بالاترین سطح تاریخ را نشان می دهد، بلکه تعدادی از تنظیمات صعودی را نیز نشان می دهد که در تضاد با ثابت یا ثابت است. روند نزولی در عملکرد قیمت BTC.

هفته گذشته، بیت کوین شاهد یکی از بزرگترین تنظیمات سختی صعودی در سال 2023 بود که معیار روی زنجیره را به بالاترین حد خود رساند.

این مقاله حاوی توصیه یا توصیه سرمایه گذاری نیست. هر حرکت سرمایه گذاری و معاملاتی مستلزم ریسک است و خوانندگان باید هنگام تصمیم گیری تحقیقات خود را انجام دهند.
نویسنده: William Suberg

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *