اطلاعات حساس در نقض امنیت سایبری Kroll به بیرون درز کرد – گزارش


گزارش شده است که نماینده ادعاهای ورشکستگی FTX تایید کرده است که اطلاعات شخصی کاربران برخلاف ادعاهای قبلی فاش شده است.

برخلاف گزارش‌های قبلی، به نظر می‌رسد نقض اطلاعات مربوط به نماینده ادعاهای ورشکستگی FTX، Kroll، منجر به درز اطلاعات حساس شده است.

در خلاصه پرسش و پاسخ ادعایی Kroll که در 30 اوت منتشر شد، همه آدرس‌های ایمیل، آدرس‌های پستی، شماره حساب‌ها، شناسه‌های منحصر به فرد ورشکستگی، موجودی حساب، شماره تلفن و سایر جزئیات ادعا در یک حادثه امنیت سایبری که در سال 2015 رخ داد، یافت شد. گزارش شده که نقض شده است. 25 آگوست. قبلا FTX بود نوشت کرول گفت که “برخی از شاکیان پرونده ورشکستگی در حال بررسی یک حادثه امنیت سایبری را تجربه کردند که داده های غیر حساس مشتری را به خطر انداخت.”

بلافاصله پس از این حادثه، FTX گفت که رمزهای عبور حساب توسط Kroll محافظت نمی شود و سیستم آنها و دارایی های دیجیتال شرکت تحت تأثیر قرار نگرفته است. یک روز بعد، صرافی ورشکسته اعلام کرد که حساب های مشتریان آسیب دیده در درگاه مطالبات به طور موقت مسدود می شود.

بر اساس این گزارش، کرول از آن زمان به بعد این حادثه را “حفظ و تصحیح” کرده است. اما او هشدار داد که کاربران باید در برابر تلاش‌هایی برای «کلاهبرداری و کلاهبرداری» که از طریق داده‌های دزدیده شده قانونی به نظر می‌رسند، در «هوش‌دار» بمانند. مدت کوتاهی پس از نقض، چندین کاربر شروع به گزارش ایمیل های فیشینگ کردند که به نظر می رسید از طرف Kroll باشد.

FTX زمانی که در نوامبر گذشته اعلام ورشکستگی کرد، بیش از 1 میلیون کاربر داشت. در 12 نوامبر 2022، تنها یک روز پس از تشکیل پرونده ورشکستگی، FTX به دلیل کسب و کار ادعایی خودی به مبلغ نزدیک به 400 میلیون دلار هک شد که جرقه تحقیقات وزارت دادگستری ایالات متحده را برانگیخت. پرونده ورشکستگی به دلیل طولانی بودن و هزینه آن مورد انتقاد قرار گرفت. تنها در ماه فوریه بیش از 32.5 میلیون دلار برای هزینه های وکالت هزینه شده است.

کوین تلگراف برای نظرات با کرول تماس گرفت، اما در زمان انتشار پاسخی دریافت نکرد.

مجله: زندگی سام بنکمن-فرید در زندان، آشفتگی تورنادو کش و نهنگ 3 میلیارد دلاری BTC
نویسنده: Zhiyuan Sun

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *