سناتورها از طرح دو حزبی برای مقررات جامع هوش مصنوعی رونمایی کردند


انتظار می‌رود فناوری هوش مصنوعی راهنمای مدیریت مزایا و خطرات احتمالی آن باشد.

دو سناتور روز جمعه، 8 سپتامبر، همزمان با تشدید تلاش‌های کنگره برای تنظیم این فناوری نوظهور، از یک طرح دو حزبی برای قانون هوش مصنوعی (AI) رونمایی کردند.

طرح نظری که توسط سناتورهای ریچارد بلومنتال (D-Conn.) و جاش هاولی (R-Mo.) ارائه شده است، از صدور مجوز اجباری برای شرکت‌های هوش مصنوعی حمایت می‌کند و روشن می‌کند که حمایت‌های مربوط به مسئولیت فناوری از این شرکت‌ها در برابر اقدامات قانونی محافظت نمی‌کند.

در بیانیه ای در انتظار می‌رود فناوری هوش مصنوعی راهنمای مدیریت مزایا و خطرات احتمالی آن باشد.

هاولی تاکید کرد که اصولی که در این چارچوب مشخص شده است باید مبنای اساسی کنگره برای اقدام در مورد مقررات هوش مصنوعی باشد.

ما به تعامل با رهبران و کارشناسان صنعت و همچنین سایر مکالمات و جمع آوری اطلاعات برای ایجاد ائتلافی از حمایت از قانون ادامه خواهیم داد.

این چارچوب ایجاد یک سیستم صدور مجوز را پیشنهاد می کند که توسط یک آژانس نظارتی مستقل نظارت می شود. توسعه دهندگان مدل هوش مصنوعی را ملزم می کند که در این نهاد نظارتی ثبت نام کنند، که صلاحیت انجام ممیزی این متقاضیان مجوز را خواهد داشت.

تصویر چارچوب هوش مصنوعی منبع: X

علاوه بر این، این چارچوب پیشنهاد می‌کند که کنگره باید روشن کند که بخش 230 قانون نجابت ارتباطات، که به شرکت‌های فناوری حفاظت قانونی برای محتوای شخص ثالث ارائه می‌کند، برنامه‌های کاربردی هوش مصنوعی را پوشش نمی‌دهد. بخش‌های دیگر این چارچوب از شفافیت شرکتی، حمایت از مصرف‌کننده و کودک و همچنین اقدامات امنیت ملی حمایت می‌کند.

بلومنتال و هاولی، که کمیته فرعی قضایی سنا در زمینه حریم خصوصی، فناوری و قانون را رهبری می‌کنند، نیز برنامه‌هایی را برای جلسات استماع در روز سه‌شنبه اعلام کردند. در این جلسه، معاون مایکروسافت و رئیس، برد اسمیت؛ ویلیام دالی، دانشمند ارشد و معاون ارشد تحقیقات در NVIDIA؛ و وودرو هارتزوگ، استاد حقوق در دانشگاه بوستون.

مرتبط با: دانشمندان “OpinionGPT” را برای کشف سوگیری آشکار انسان ایجاد کردند و عموم مردم می توانند آن را آزمایش کنند

رونمایی از این چارچوب و اعلامیه استماع همراه آن در مقابل انجمن هوش مصنوعی چاک شومر، رهبر اکثریت سنا، منتشر شد. این انجمن برای هماهنگی برجسته کردن رهبران شرکت های پیشرو هوش مصنوعی که به قانونگذاران بینشی از مزایا و خطرات بالقوه مرتبط با هوش مصنوعی ارائه می دهند.

شومر همچنین چارچوب هوش مصنوعی را در ماه ژوئن معرفی کرد. چارچوب او طیف گسترده‌ای از اصول بنیادی را بر خلاف اقدامات دقیق‌تر پیشنهاد شده توسط هاولی و بلومنتال ترسیم کرد.

مجله: لویاتان هوش مصنوعی Tencent، کلاهبرداری 83 میلیون دلاری نابود شد، ممنوعیت چشمگیر چین: آسیا اکسپرس
نویسنده: Amaka Nwaokocha

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *