رگولاتورهای اوراق بهادار با رفتار ویژه در مورد رمزارز در مورد Coinbase مخالف هستند


نهادی که نماینده تنظیم‌کننده‌های اوراق بهادار دولتی آمریکای شمالی است، استدلال‌های ارائه شده توسط صرافی رمزارز Coinbase در دفاع از خود در برابر SEC را مورد هدف قرار داده است.

انجمنی از رگولاتورهای اوراق بهادار آمریکای شمالی استدلال می‌کند که دارایی‌های دیجیتال نباید به‌عنوان «تا حدی خاص» دیده شوند و اقدام علیه کوین‌بیس نباید به‌عنوان «جدید یا خارق‌العاده» تلقی شود.

انجمن مدیران اوراق بهادار آمریکای شمالی (NASAA) در دادخواستی در حمایت از کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده در دادگاه منطقه نیویورک در 10 اکتبر استدلال کرد که دارایی های دیجیتال در اجرای قوانین اوراق بهادار نیازی به برخورد خاصی ندارند. .

در ماه ژوئن، SEC شکایتی علیه کوین بیس تنظیم کرد و صرافی ارز دیجیتال را به نقض قوانین اوراق بهادار فدرال متهم کرد. کوین بیس با این استدلال پاسخ داد که دارایی های دیجیتال و خدمات ارائه شده به عنوان اوراق بهادار واجد شرایط نیستند و آژانس بیش از حد خود را فرا گرفته است.

اما وینسنت مارتینز، مشاور کل ناساا استدلال کرد که موضع کمیسیون بورس و اوراق بهادار نه “جدید و نه خارق العاده” است.

«تئوری SEC در این مورد با موقعیت عمومی دیرینه آژانس مطابقت دارد. […] این نیز در حدود قانون مقرر است.»

این آژانس استدلال می کند که SEC قبل از اعمال قوانین تعیین شده برای دارایی های دیجیتال، نیازی به دریافت مجوز از کنگره ندارد.

تست هوی کافی است

انتظار می‌رود یکی از پایه‌های این پرونده از تفسیر قاضی از آزمون هاوی باشد که برای تعیین اینکه چه چیزی واجد شرایط قرارداد سرمایه‌گذاری است. Coinbase استدلال کرد که دارایی های دیجیتال تمام مراحل آزمایش را برآورده نمی کنند.

مارتینز استدلال کرد که آزمون هاوی به گونه ای طراحی شده است که به اندازه کافی انعطاف پذیر باشد تا بتواند هرگونه پیشرفت فناوری در بازارهای اوراق بهادار، از جمله اوراق بهادار فروخته شده و معامله شده در بلاک چین را پوشش دهد، مشابه استدلال هایی که قبلا توسط SEC ارائه شده بود.

مارتینز گفت: «دادگاه باید تلاش کوین‌بیس برای محدود کردن و اعمال نادرست چارچوب قانونی تعیین‌شده را رد کند تا از مشمولیت‌های نظارتی مشابه با سایر شرکت‌کنندگان در بازارهای اوراق بهادار کشور جلوگیری کند.

“دادگاه باید از تلقی دارایی های دیجیتال به نوعی خاص خودداری کند.”

تاثیر رمزنگاری بیش از حد ارزیابی شده است

مارتینز همچنین به استدلال کوین‌بیس که «دکترین سؤالات اصلی» را استناد می‌کند، که ادعا می‌کند سازمان‌های اجرایی مانند SEC به تأیید کنگره در مورد موضوعات مهم سیاسی یا اقتصادی نیاز دارند، انتقاد کرد.

مارتینز گفت: «کوین بیس به طرز مشکوکی «صنعت دارایی دیجیتال» را به عنوان «بخش مهمی از اقتصاد آمریکا» ارزیابی می کند.

مرتبط با: SEC از قاضی می خواهد که درخواست Coinbase برای رد پرونده را رد کند

مارتینز گفت، اما از آنجایی که اکثریت قریب به اتفاق دارایی های دیجیتال هیچ مورد استفاده اقتصادی عملی یا پذیرش گسترده ای خارج از حدس و گمان ندارند، دارایی های دیجیتال را نمی توان جزء مهمی از اقتصاد آمریکا در نظر گرفت.

او نوشت: “با استثنائات بسیار کمی، دارایی های دیجیتال به طور گسترده برای پرداخت برای کالاها یا خدمات پذیرفته نمی شوند، و همچنین نمی توان از آنها برای تسویه تعهدات به دولت، مانند هزینه ها یا مالیات ها استفاده کرد.”

وی با بیان اینکه دارایی های دیجیتالی به عنوان یک طبقه دارایی، صرفه اقتصادی ندارد، افزود:

کوین بیس هم در اندازه و هم در اهمیت این «صنعت» اغراق می کند، به ویژه بخشی که تنظیم کننده های اوراق بهادار بر آن نظارت می کنند.

پرونده NASAA به SEC می‌پیوندد و از قاضی می‌خواهد تلاش Coinbase برای رد شکایت SEC را رد کند.

NASAA متشکل از 68 عضو، از جمله تنظیم کننده های اوراق بهادار در تمام 50 ایالت ایالات متحده، و همچنین کانادا، مکزیک، و بخش های مختلف ایالات متحده است.

مارتینز گفت: «ناسا و اعضای آن علاقه شدیدی به این پرونده دارند.

Hall of Flame: ایرینا هیور وکیل رمزارز در مورد تهدید به مرگ و پیش‌بینی شکایت
نویسنده: Felix Ng

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید