ضبط مخفی Alameda لحظه ای را نشان می دهد که کارکنان از سپرده های FTX مطلع شدند


یک ضبط 75 دقیقه ای که توسط Cointelegraph به دست آمده، لحظه ای را نشان می دهد که کارولین الیسون، مدیر عامل سابق Alameda Research به کارمندان گفت که از سپرده های مشتریان FTX استفاده می کنند.

یک کلیپ صوتی ۷۵ دقیقه‌ای ضبط‌شده مخفیانه از کارولین الیسون، لحظه‌ای را فاش می‌کند که ۱۵ کارمند سابق Alameda Research متوجه شدند که صندوق تامینی وجوه کاربران را از FTX “قرض گرفته است”.

ضبط کامل بدست آمده توسط Cointelegraph بینش جدیدی از تنش قابل لمسی که الیسون و کارکنان Alameda احساس می کردند منجر به سقوط FTX شده است، ارائه می دهد.

آلامدا به نوعی از طریق وام های باز مدت مقداری پول قرض می کرد و از آن برای سرمایه گذاری های مختلف غیر نقدینگی استفاده می کرد. بنابراین مانند یک دسته از سهام FTX و FTX ایالات متحده است […] بسیاری از وام های آلامدا برای پاسخگویی به این فراخوان ها فراخوان شده اند.

ما در نهایت مجبور شدیم مقداری وجوه از FTX قرض کنیم، که منجر به کمبود بودجه کاربران FTX شد.

“[FTX] اساساً همیشه به Alameda اجازه می‌داد تا وجوه کاربران را قرض کند.

بخش‌های منتخبی از فایل صوتی جلسه نیز در هشتمین روز محاکمه جنایی سام بنکمن-فرید در 12 اکتبر در مقابل دادگاه پخش شد که بخشی از شهادت کریستین درپی، مهندس نرم‌افزار سابق در آلامدا بود.

حضور دراپی در جایگاه شاهد بلافاصله پس از شهادت الیسون انجام شد که تقریباً سه روز به طول انجامید. قبل از جلسه، دراپی و بسیاری دیگر از کارمندان Alameda ظاهراً نمی‌دانستند که صندوق تامینی از سپرده‌های مشتریان FTX برای حمایت از فعالیت‌های تجاری خود استفاده می‌کند.

در این ضبط، درپی همچنین شنیده می‌شود که از الیسون می‌پرسد که آیا متوجه شده است که سپرده‌های کاربران FTX توسط Alameda مورد سوء استفاده قرار می‌گیرد و چه کسی دیگر در شرکت از آن مطلع بوده است.

ابتدا الیسون از پاسخ دادن خودداری کرد، اما درپی دوباره فشار داد:

“مطمئنم که این یک چیز YOLO نبود، درست است؟”

مرتبط با: کارولین الیسون مدعی است که توییت چانگ پنگ ژائو در سقوط FTX نقش داشته است.

طبق گزارشات دادگاه از دادگاه، پخش این صوت منجر به یکی از خنده دارترین لحظات دادگاه شد. جایی که درپی از الیسون خواست که اصطلاح “YOLO” را برای همه حاضران توضیح دهد و از الیسون خواست تا تأیید کند که از این عبارت استفاده شده است. سپرده گذاری FTX فقط یک تصمیم “خود به خود” نبود.

دراپی در شهادت خود همچنین رفتار الیسون در جلسه را “مخلوط” توصیف کرد و برای اطمینان دادن به کارمندان Alameda کمی نشان داد. او گفت که وقتی از میزان رابطه بین FTX و Alameda مطلع شد و روز بعد آن را ترک کرد، “متحیر” شد.

مهندس Alameda Research Aditya Baradwaj، که همچنین در جلسه حضور داشت، به کوین تلگراف گفت که اتاق “بسیار متشنج” بود زیرا الیسون بسیاری از اطلاعات جدید را کشف کرد که “هرگز در داخل مورد بحث قرار نگرفته بودند”، از جمله خرید داخلی که بعداً رها شد. FTX توسط Binance، بزرگترین رقیب آن در آن زمان.

کاملاً مشخص شد که شرکت آینده‌ای ندارد و همه ما باید آن را ترک می‌کردیم. و بلافاصله پس از آن ما این کار را انجام دادیم.

مجله: چگونه از ارز دیجیتال خود در یک بازار پر نوسان محافظت کنیم؟ کارشناسان و کارشناسان بیت کوین در مورد این موضوع بحث می کنند


نویسنده: Tom Mitchelhill

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید