SEC برنده قضاوت پیش فرض علیه Thor Technologies و بنیانگذار آن است


شرکت Thor Technologies در مجموع 903,193.06 دلار شامل مابه التفاوت 744,555 دلار و سود پیش داوری 158,638.06 دلار محکوم شد.

شرکت Thor Technologies به رهبری بنیانگذار دیوید چین، در بحبوحه اختلافات مداوم با کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) بر سر فروش تایید نشده 2.6 میلیون دلار اوراق بهادار دارایی های رمزنگاری شده با یک شکست قانونی مواجه شده است.

SEC پیروزی خود را در 19 اکتبر، پس از یک حکم غیرقانونی که دادگاه منطقه سانفرانسیسکو در روز چهارشنبه، 18 اکتبر علیه چین و ثور صادر کرد، اعلام کرد. حکم غیرقانونی یک تصمیم قانونی است که توسط دادگاه اتخاذ می‌شود، در صورتی که طرف دعوی در یک بازه زمانی قانونی معین پاسخی یا دفاعی از پرونده خود نکند. این اغلب زمانی اتفاق می افتد که متهم به شکایت شاکی پاسخ نمی دهد یا در صورت لزوم در دادگاه حاضر نمی شود.

بر اساس شکایت SEC که در 21 دسامبر 2022 ارائه شد، شرکت چین و ثور تکنالوژی ها 2.6 میلیون دلار از حدود 1600 سرمایه گذار بین مارس تا می 2018 جمع آوری کردند. هدف از این بودجه یک پلتفرم نرم افزاری بود که کارگران و شرکت های اقتصاد گیگ را هدف قرار می داد. ادعای SEC این است که پیشنهادات و فروش توکن های Thor در SEC ثبت نشده و به عنوان فرصت های سرمایه گذاری تبلیغ شده است.

تصویری از تصمیم نهایی منبع: SEC

این سرمایه ها از فروش سکه ثور (THOR) به دست آمد و تقریباً 200 نفر از این سرمایه گذاران در ایالات متحده مستقر بودند. SEC چین و ثور را به نقض قوانین اوراق بهادار فدرال با صدور و فروش توکن های ثبت نشده ثور بدون رعایت شرایط معافیت متهم کرد.

علاوه بر این، SEC ادعا کرد که هم چین و هم ثور اطلاعات نادرست و فریبنده ای را در مورد پیشرفت پروژه، همکاری ها و درآمدها به سرمایه گذاران ارائه کرده اند. چین پس از اعلام در آوریل 2019 مبنی بر اینکه عملیات به دلیل موانع نظارتی متوقف می شود، ضمن توسعه استراتژی، سرمایه گذاران را از بازپرداخت وجه اطمینان داد. علیرغم این تعهد چین، کمیسیون بورس و اوراق بهادار متوجه شد که چین هیچ وجهی را به سرمایه گذاران بازپرداخت نکرده است، در عوض بخشی از درآمد را به حساب بانکی شخصی خود هدایت می کند.

مرتبط با: جامعه به حذف پرونده XRP و بسته شدن LBRY توسط SEC واکنش نشان می دهد

به عنوان بخشی از این قضاوت، دستور پرداختی به مبلغ 903,193.06 دلار به آنها داده شد که مابه التفاوت 744,555 دلار و سود قبل از قضاوت 158,638.06 دلار را پوشش می داد. این نشان دهنده کل وجوهی است که آنها از سرمایه گذاران جمع آوری کرده اند منهای مبلغی که بازپرداخت کرده اند.

علاوه بر این، احکام دائمی علیه چین و ثور اعمال شد و از مشارکت آنها در ارائه اوراق بهادار دارایی‌های دیجیتال در آینده جلوگیری کرد. قابل ذکر است، چین آزادی خرید یا فروش اوراق بهادار را برای حساب شخصی خود حفظ می کند.

مجله: مقررات رمزنگاری: آیا رئیس SEC گری جنسلر حرف آخر را می‌زند؟


نویسنده: Amaka Nwaokocha

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید