دعوای حقوقی SEC-Ripple هزینه پذیرش 3 ساله XRP: وکیل


جان دیتون، وکیل کریپتو، موارد متعددی را ذکر کرد که در آن بازیگران اصلی رمزارز مانند کوین‌بیس، قبل از فهرست کردن XRP، برای شفاف‌سازی‌های قانونی به SEC درخواست دادند، اما با هیچ اعتراضی مواجه نشدند.

او گفت که شکایتی که توسط کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) علیه ریپل در دسامبر 2020 ارائه شده است، توکن XRP را از نزدیک به سه سال پذیرش در ایالات متحده محروم کرده است.XRP وکیل جان ای دیتون در یک پست اخیر در X (توئیتر سابق).

نظرات دیتون در میان نظرات Coinbase منتشر شد اعلامیه ناشر USD Coin (USDC) گفت که سهام اقلیت در Circle را خریداری کرده است و برای “باز کردن خدمات اضافی و رشد اکوسیستم USDC” تلاش خواهد کرد. وکیل منعکس شده است چگونه Ripple و XRP به سمت پذیرش گسترده در پرداخت‌های فرامرزی پیش می‌روند و شرکت‌هایی مانند Coinbase ممکن بود علاقه مشابهی به Ripple نشان دهند اگر دعوای SEC نبود.

وکیل طرفدار XRP به جامعه یادآوری کرد که Coinbase یکی از بزرگترین حامیان XRP بود قبل از اینکه شکایت صرافی رمزارز را مجبور به حذف توکن از لیست کند.

دیتون اظهار داشت که کوین‌بیس بررسی‌های لازم را انجام داد و حتی برای بررسی وضعیت نظارتی آن قبل از فهرست کردن XRP به SEC درخواست داد. Coinbase در جلسه ژانویه 2019 خود به SEC اعلام کرد که XRP را در برابر چارچوب نظارتی دقیق خود برای دارایی های دیجیتال ارزیابی می کند. این همان چارچوبی بود که یکی از کارکنان ارشد SEC به طور عمومی از Coinbase تعریف کرده بود.

در آن زمان، SEC هیچ اعتراضی نسبت به پیشنهاد فهرست کوین بیس و لیست بعدی صرافی رمزارز توکن XRP در فوریه 2019 نداشت. به طور مشابه، MoneyGram، غول پردازشگر پرداخت و شریک اصلی حواله ریپل، نیز فرمی را به SEC ارسال کرد. توضیح می دهد که چگونه آنها قصد دارند از XRP استفاده کنند. MoneyGram همچنین با هیچ اعتراضی از سوی SEC مواجه نشد.

مرتبط با: آزمایشگاه ریپل با درخواست SEC برای درخواست تجدید نظر مخالفت می کند

دیتون به صراحت گفت: “وکلا در MoneyGram، مانند وکلای Coinbase و وکلای اجرای SEC، در ژوئن 2018 تصمیم گرفتند که XRP یک امنیت نیست.” با این حال، علیرغم تمام اقدامات احتیاطی که توسط شرکای ریپل انجام شد، SEC در دسامبر 2020 از ریپل شکایت کرد.

وکیل طرفدار XRP ادعا کرد که از پرونده ریپل به عنوان یک سلاح استفاده شده است. وی گفت: تمام شواهدی که در 3 سال گذشته به دست آمده نشان می دهد که این موضوع درست است. او نتیجه گرفت که علیرغم موفقیت مستمر و چشمگیر ریپل در خارج از ایالات متحده، این دعوا قطعاً به پذیرش XRP آسیب رسانده است. در 13 ژوئیه، آنالیسا تورس، قاضی دادگاه منطقه نیویورک تا حدودی به نفع آزمایشگاه ریپل رای داد و حکم داد که فروش XRP در مبادلات دارایی دیجیتال یک امنیت نیست.

مجله: مقررات رمزنگاری – آیا رئیس SEC گری جنسلر حرف آخر را می زند؟
نویسنده: Prashant Jha

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *