Gensler از SEC در جلسه استماع مجلس شورای اسلامی با راهنمایی های مربوط به نگهبانی رمزارز مجدداً منصوب شد


بولتن 121 حسابداری پرسنل بحث برانگیز SEC از زمان انتشار آن در مارس 2022 با جریان ثابتی از انتقادات مواجه شده است.

گری جنسلر، رئیس کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده، گفت که از شهادت در برابر کمیته خدمات مالی مجلس در جلسه استماع آن در 27 سپتامبر لذت می برد. او در آن روز بیش از چهار ساعت از این کار لذت برد که بیشتر آن به انتقاد از سیاست ها و اقدامات سازمانش اختصاص داشت.

در میان فهرست طولانی نارضایتی‌ها، یکی از محدودترین موارد، سؤال مایک فلود، نماینده مجلس نمایندگان از بولتن حسابداری کارکنان SEC (SAB) 121 بود که در مارس 2022 صادر شد. SAB با حسابداری و افشای دارایی های رمزنگاری تحت نظارت شرکت های دولتی نگران بود. به عنوان بانک ها و پلتفرم هایی مانند Robinhood و Coinbase.

Flood بیانیه قبلی Gensler به کمیته را تأیید کرد که SEC قبل از صدور SAB با تنظیم کننده های احتیاطی مشورت نکرده است. فلود گفت که هیئت استانداردهای حسابداری مالی (FASB)، یک نهاد خصوصی که استانداردهای مربوط به اصول پذیرفته شده حسابداری (GAAP) را صادر می کند، همچنین چیزی در مورد نگهداری دارایی های دیجیتال منتشر نکرده است. در عوض، FASB استانداردهای حسابداری دارایی های دیجیتال را در ماه می 2022 به دنبال صدور SAB 121 به دستور کار خود اضافه کرد.

گری جنسلر، رئیس SEC در برابر کمیته خدمات مالی مجلس نمایندگان شهادت می دهد. منبع: کانال یوتیوب GOPFinancial Services

Flood یادآوری کرد که Gensler در جلسه قبلی گفت که SAB 121 راهنمایی در مورد اجرای الزامات موجود تحت قوانین SEC ارائه می دهد. فلود پرسید که چه الزاماتی وجود دارد؟ جنسلر پاسخ داد که از سال 2009 قانونی در مورد حفظ دارایی های دیجیتال توسط مشاوران سرمایه گذاری وجود دارد و این آژانس “در حال نهایی کردن چیزی در مورد دلالان با هدف ویژه است.” او ظاهراً به یک قانون SEC اشاره می کرد که در آوریل 2021 تصویب شد.

فلود پاسخ داد: «هیچ قانون SEC در مورد کتاب‌ها وجود نداشت که مستقیماً به موضوع نگهداری دارایی‌های دیجیتال بپردازد. وی اضافه کرد که قوانین پیشنهادی در مورد نگهداری از جمله نگهداری دارایی دیجیتال در فوریه 2023 انجام شد و هنوز نهایی نشده است و نتیجه گیری کرد:

«در زمان انتشار بولتن، هیچ اقدامی از سوی FASB یا قوانینی توسط SEC در این مورد صورت نگرفت. […] منطق SEC برای صدور بولتن بر اساس قوانین حسابداری است که در زمان انتشار بولتن وجود نداشت.

فلود گفت SEC یا می‌دانست که هیچ توجیه «قوی» برای صدور راهنمایی در بولتن وجود ندارد و به هر حال این کار را انجام داد، یا به اشتباه این کار را انجام داد.

مرتبط: مدیر عامل Coinbase می گوید که وجوه در میان ترس از محافظت از ورشکستگی امن هستند

SAB 121 مستلزم افشای خطرات فنی، قانونی و نظارتی مرتبط با ذخیره دارایی های دیجیتال است. از همان ابتدا با مخالفت روبرو شد. کمیسیونر SEC، هستر پیرس، پاسخی انتقادی در روز انتشار صادر کرد. پنج سناتور، از جمله سینتیا لومیس، مدافع کریپتو، در ماه ژوئن نامه‌ای به Gensler ارسال کردند که SAB آن را “قانونی که به عنوان راهنمایی کارکنان پنهان شده است” نامیده است. Lummis و رئیس کمیته، پاتریک مک‌هنری در ماه مارس نامه دیگری به قانون‌گذاران محتاط ارسال کردند و استدلال کردند که SAB منافع دارندگان کریپتو را بیشتر از قبل از انتشار در معرض خطر قرار می‌دهد.

چهار عضو کمیته خدمات مالی – Flood، Wiley Nickel، Tom Emmer و Ritchie Torres – یک روز قبل نامه‌ای به Gensler ارسال کردند و از او خواستند که صندوق‌های نقدی معامله شده در بورس بیت‌کوین را تأیید کند. این موضوع در جلسه رسیدگی خیلی دقیق پیگیری نشد.

جنسلر به نیکل گفت که SEC در رابطه با پرونده Grayscale پس از اینکه شرکت درخواست تجدید نظر خود را علیه تصمیم SEC برای رد درخواست بیت کوین ETF خود برد، «هنوز تحت وکیل» است. وارن دیویدسون، عضو کمیته، ابراز نگرانی کرد که با توجه به تصمیم Grayscale، SEC برنامه‌های بیت‌کوین نقطه‌ای را به ترتیبی که دریافت کرده‌اند، تایید نخواهد کرد. گنسلر گفت که برنامه‌ها هنوز به طور فعال در حال ارزیابی هستند.

ایمر از جنسلر انتقاد کرد و ادعا کرد که او در بخش مالی بی طرف نیست. تورس در مورد تفسیر تست هوی با جنسلر گفتگو کرد.

مجله: مقررات رمزنگاری: آیا رئیس SEC گری جنسلر حرف آخر را می‌زند؟
نویسنده: Derek Andersen

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید