جامعه به حذف پرونده XRP و بسته شدن LBRY توسط SEC واکنش نشان می دهد


در حالی که جامعه یک پیروزی دیگر در دادگاه در نبرد حقوقی ریپل با SEC را جشن می گیرد، در سوگ مرگ LBRY است، که برخی می گویند “به فراموشی سپرده شد.”

پیروزی جدید ریپل در مبارزه قانونی علیه تنظیم‌کننده‌های اوراق بهادار ایالات متحده، با انتشار اخباری مبنی بر اینکه پلتفرم بلاک چین LBRY فعالیت خود را تعطیل کرده است، برای علاقه‌مندان به ارزهای دیجیتال تحت الشعاع قرار گرفته است و اعتراض جامعه را برانگیخته است.

کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) در 19 اکتبر اعلام کرد که قصد دارد تمام اتهامات علیه برد گارلینگ هاوس، مدیرعامل ریپل و کریس لارسن، رئیس اجرایی ریپل را رد کند. این حادثه یک پیروزی حقوقی قابل توجه برای ریپل در دادخواست مدنی که اواخر روز توسط SEC ارائه شد، نشان داد. 2020.

در همان روز، LBRY، یک شبکه بزرگ اشتراک گذاری و پرداخت فایل بلاک چین، با اشاره به بدهی های «چند میلیون دلاری» به SEC، تیم حقوقی آن و یک بدهکار خصوصی، عملیات خود را خاتمه داد. سازندگان LBRY به دلیل تأسیس Odysee، یک سایت اشتراک‌گذاری ویدیوی منبع باز که از شبکه استفاده می‌کند، با هدف ارائه یک جایگزین غیرمتمرکز برای پلتفرم‌های ویدیویی بزرگ مانند YouTube، شناخته شده‌اند.

SEC در مارس 2021 شکایتی علیه LBRY تنظیم کرد و این شرکت را به نقض قوانین اوراق بهادار مشابه آنچه علیه ریپل انجام داد متهم کرد. حتی پس از اینکه SEC جریمه 22 میلیون دلاری علیه LBRY را به حدود 111000 دلار کاهش داد، این شرکت در نهایت تصمیم گرفت درخواست تجدید نظر خود را علیه SEC دنبال نکند.

اشلی پراسپر، یکی از چهره‌های برجسته XRP، در 19 اکتبر در X (توئیتر سابق) نوشت: «در حالی که ما یک پیروزی بزرگ دیگر برای ریپل را جشن می‌گیریم، آسیبی که SEC به کریپتو وارد کرده است را فراموش نکنیم. برنامه LBRY و توکن بومی همنام آن به دلیل “سانسور فراگیر در X و سانسور همیشه حاضر در YouTube” دوباره افزایش خواهند یافت.

اسلورگ از علاقه مندان به بلاک چین در یک تاپیک در X می گوید: «در حالی که تصمیم امروز XRP را جشن می گرفتیم، نتیجه کمتر موفقیت آمیز یک بلاک چین که توسط SEC شکایت شده بود نادیده گرفته شد. پوستر بیان می کرد که “آنچه زمانی یک ابتکار موفق وب 3 بود” یک وضعیت ناگوار بود. با پذیرش واقعی کاربر» اکنون منسوخ شده و وجود ندارد. اسلورگ نوشت: قرار است فراموش شود.

برخی از مفسران رسانه های اجتماعی اشاره کردند که تفاوت قابل توجهی در سرمایه بین ریپل و LBRY وجود دارد. طبق داده‌های CoinMarketCap، XRP پنجمین ارز دیجیتال بزرگ از نظر ارزش بازار است که ارزش آن ۲۷ میلیارد دلار است. ارزش بازار وام های LBRY در زمان نگارش مقاله حدود 5.5 میلیون دلار است.

یک نوشت: “ریپل اگر بودجه لازم برای مبارزه با SEC را نداشت، LBRY می شد.” من باید با نهنگ های بزرگ بجنگم.»

به گفته جان دیتون، وکیل طرفدار XRP، پرونده LBRY پیامدهای دخالت بیش از حد SEC در صنعت را برجسته می کند. دیتون از SEC برای هدف قرار دادن یک شرکت کوچک آمریکایی انتقاد کرد که ثابت نشده است مرتکب کلاهبرداری شده است اما نتوانسته از شکست های بزرگی مانند FTX جلوگیری کند.

«بعد از هدر رفت میلیون‌ها دلار، SEC جریمه 130000 دلاری تعیین کرد. دیتون گفت: «این مورد به تنهایی ثابت می کند که SEC یک نهاد فاسد، شکست خورده و ناتوان است.

به گفته برخی از ناظران صنعت، اگرچه مدیران ریپل یک برد حقوقی بزرگ به دست آورده اند، اما شکایت آنها با SEC هنوز به پایان نرسیده است.

مرتبط با: کریپتو توییتر Hall of Flame: جان دیتون وکیل Pro-XRP ’10 برابر BTC بیشتر، 4 برابر ETH بیشتر’

النور ترت، خبرنگار فاکس نیوز در مورد به گفته منابع Terrett، ریپل باید منتظر یک مبارزه بزرگ باشد زیرا SEC همچنان مقدار قابل توجهی پول برای لاف زدن می خواهد.

در پرونده 19 اکتبر، SEC بیان کرد که SEC و Ripple در مورد نقض بخش 5 در مورد فروش نهادی XRP ملاقات خواهند کرد. رگولاتور درخواست کرده است که تا 9 نوامبر 2023 برنامه ای برای پرونده های در حال انجام پیشنهاد شود.

مجله: کریپتو توییتر Hall of Flame: جان دیتون وکیل Pro-XRP ’10 برابر BTC بیشتر، 4 برابر ETH بیشتر’
نویسنده: Helen Partz

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید