SEC از قاضی می خواهد که درخواست Coinbase برای رد پرونده را رد کند


رگولاتور از یک قاضی فدرال خواست تا درخواست کوین‌بیس برای رد شکایت خود را رد کند و مدعی شد که صرافی می‌دانست ارزهای دیجیتالی که فروخته، اوراق بهادار تحت آزمایش هوی هستند.

کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده از یک قاضی فدرال خواسته است که درخواست Coinbase برای رد شکایت ارائه شده توسط تنظیم کننده را رد کند.

SEC به درخواست Coinbase برای رد در پرونده ای در دادگاه منطقه نیویورک در 3 اکتبر پاسخ داد و بر این باور خود تاکید کرد که برخی از ارزهای رمزنگاری شده فهرست شده در پلت فرم آن قراردادهای سرمایه گذاری تحت تست Howey مشمول ثبت SEC هستند.

SEC نوشت: «هر صادرکننده دارایی‌های رمزنگاری شده از سرمایه‌گذاران، از جمله خریداران در پلتفرم کوین‌بیس، خواسته است تا به طور منطقی انتظار داشته باشند که ارزش سرمایه‌گذاری‌هایشان بر اساس طرح گسترده منتشرشده ناشر برای افزایش و حفظ ارزش دارایی افزایش یابد.»

SEC ادعا کرد که کوین‌بیس از ابتدا می‌دانست که ارزهای رمزپایه‌ای که می‌فروشد، در صورت انجام تست هوی، اوراق بهادار خواهند بود و ادعا کرد که صرافی این موضوع را در پرونده‌های خود با SEC تشخیص داده است.

رگولاتور همچنین استدلال Coinbase را که به «دکترین سؤالات اصلی» استناد می‌کند، باطل کرد، که ادعا می‌کند تا زمانی که کنگره این موضوع را نگوید، SEC هیچ اختیاری بر بازار کریپتو ندارد.

SEC گفت: “SEC اختیارات جدیدی برای انجام کارهایی که قوانین اوراق بهادار فدرال صراحتاً به آن اجازه انجام آن را نمی دهد، به عهده نگرفته است.”

رئیس حقوقی کوین‌بیس، پل گروال، در پستی در تاریخ 3 اکتبر (توئیتر) گفت که استدلال‌های SEC “بیشتر شبیه به همان گذشته است”، با این استدلال که دارایی‌های فهرست شده “اوراق بهادار نیستند و در صلاحیت SEC نیستند.”

گروال ادعا کرد که استدلال SEC در پاسخ خود به این معنی است که “همه چیز از کارت های پوکمون گرفته تا تمبرها و دستبندهای سوئیفتی نیز اوراق بهادار هستند.”

مرتبط با: SEC علیه حسابرس FTX اقدام قانونی می کند

مشاور عمومی A16z Crypto، مایلز جنینگز، در یک پست X ادعا کرد که حرکت SEC “حفره های زیادی دارد.”

جنینگز اضافه کرد که حتی اگر دادگاه استدلال اصلی تنظیم‌کننده‌ها در مورد قراردادهای سرمایه‌گذاری را بپذیرد، این پرونده «باید با شکست مواجه شود» زیرا او معتقد است که تعریف SEC از قرارداد سرمایه‌گذاری «بی‌نهایت گسترده است».

مجله: آیا DAO ها بیش از حد هایپ شده و غیرقابل استفاده هستند؟ درس هایی از خط مقدم
نویسنده: Jesse Coghlan

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید