SEC پادکستر را در اولین ادعای فروش اوراق بهادار ثبت نشده علیه پیشنهاد NFT متهم می کند


Impact Theory پادکست‌های سرگرمی و آموزشی تولید می‌کند و هنگام دعوت از سرمایه‌گذاران برای خرید NFT خود، «در تلاش برای ساخت دیزنی بعدی» بود.

کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) یک شرکت رسانه ای و سرگرمی را به فروش ثبت نشده اوراق بهادار در حالی که توکن هایی (NFT) را به سرمایه گذاران بین اکتبر تا دسامبر 2021 می فروشد، متهم کرده است.

Impact Theory، یک شرکت مستقر در لس آنجلس که محتوای سرگرمی و آموزشی از جمله چندین پادکست تولید می کند، ظاهراً تقریباً 30 میلیون دلار از فروش NFT هایی به نام Founder’s Keys که در سه مرحله ارائه می شوند، به دست آورد.

طبق گزارش SEC، این شرکت “سرمایه گذاران بالقوه را تشویق کرد تا خرید یک کلید موسس را به عنوان سرمایه گذاری در تجارت ببینند” و:

تئوری تاثیر تاکید کرد که “در تلاش برای ساخت دیزنی بعدی است” و در صورت موفقیت، “ارزش بسیار زیادی” را به خریداران کلیدی Founder’s ارائه خواهد کرد.”

SEC دریافت که NFTها قراردادهای سرمایه گذاری و در نتیجه اوراق بهادار هستند و این شرکت با فروش آنها بدون ثبت، قانون اوراق بهادار سال 1933 را نقض کرد. او دستور توقف و توقف صادر کرد که تئوری تاثیر با آن موافقت کرد.

مطالب مرتبط: آماده باشید تا فدرال رزرو شروع به سرزنش معامله گران NFT کند

بر اساس دستور SEC، شرکت موظف شد در مجموع بیش از 6.1 میلیون دلار غرامت، سود حکم اولیه و جریمه پرداخت کند، بدون اینکه یافته های آژانس را بپذیرد یا رد کند. همچنین صندوقی برای بازپرداخت سرمایه‌گذاران در NFT‌های کلیدی موسس ایجاد خواهد شد. تئوری تاثیر تمامی کلیدهای موسس را در اختیار یا کنترل خود از بین می‌برد، اعلان سفارش را در وب‌سایت‌ها و کانال‌های رسانه‌های اجتماعی خود ارسال می‌کند و حق امتیازی از فروش آتی NFT در بازار ثانویه دریافت نخواهد کرد.

NFT “بی رحمانه” کلید بنیانگذار. منبع: OpenSea

طبق آمار NFT، کلید NFT موسس “افسانه ای” (بالا) آخرین بار به قیمت 1468 دلار دو روز پیش فروخته شد که یکی از ده فروش هفته گذشته بود. عرضه توکن 13572 با 4620 دارنده است. The Founder’s Key تنها یکی از NFT هایی است که این شرکت ارائه می دهد. در زمان انتشار، آنها به درخواست Cointelegraph پاسخ ندادند.

هیستر پیرس و مارک اویدا، کمیسیونرهای SEC در مخالفت خود با این اقدام نوشتند که این اولین اقدام اجرایی SEC برای درگیر کردن یک NFT بود. آنها نوشتند: “NFTها سهام یک شرکت نبودند و هیچ سود سهامی برای خریداران ایجاد نکردند.”

ما نگرانی‌های همکارانمان را در مورد نوع تبلیغات هذلولی که مردم را تشویق می‌کند تا تقریباً 30 میلیون دلار برای NFT خرج کنند، به اشتراک می‌گذاریم، به‌نظر می‌رسد هیچ ایده روشنی درباره نحوه استفاده از آن‌ها، لذت بردن از آن یا کسب سود ندارند. […] با این حال، این نگرانی مشروع مبنای کافی برای قرار گرفتن این موضوع در صلاحیت ما نیست.»

وعده‌های تئوری تأثیر، که در تصمیم کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمده است، «وعده‌های قرارداد سرمایه‌گذاری نیستند». کمیسیونرها وعده های داده شده در مورد NFT ها را با اظهارات دلالان کلکسیونر مقایسه کردند. آنها در ادامه لیستی از 9 سوال را پیشنهاد کردند که آژانس باید قبل از پیگیری موارد NFT در نظر بگیرد:

“هر چه در مورد تجزیه و تحلیل هاوی فکر شود، این موضوع سوالات بزرگتری را ایجاد می کند که کمیسیون باید قبل از طرح موارد اضافی NFT به آنها بپردازد.”

مجله: شانس Grails از هنرمندان مشهور NFT، امید جدید برای صاحبان PFP: NFT Collector
نویسنده: Derek Andersen

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *