SEC شرکت پشت سری Stoner Cats NFT را به فروش اوراق بهادار ثبت نشده متهم می کند


این مجموعه انیمیشن که فقط برای دارندگان NFT قابل دسترسی بود، دارای بازیگرانی بود که شامل ویتالیک بوترین، گری واینرچوک و ستاره های هالیوود بود.

Stoner Cats 2 LLC (SC2)، شرکت سازنده مجموعه انیمیشن Stoner Cats، پس از متهم شدن به اجرای یک پیشنهاد ثبت نشده، با دستور توقف و توقف و سایر اقدامات اعمال شده توسط کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) موافقت کرده است. اوراق بهادار دارایی های رمزنگاری شده به شکل توکن های غیرقابل تعویض (NFT).

طبق گزارش SEC، SC2 بیش از 10000 NFT را به قیمت تقریبی 800 دلار در هر قطعه فروخت. این فروش 35 دقیقه به طول انجامید و در 27 جولای 2021 انجام شد. عواید آن برای تامین مالی سریال مصرف شد. NFTs به خریداران اجازه می‌داد سریال انیمیشن Stoner Cats را که حول یک پیرزن و گربه‌های مصرف‌کننده ماری‌جوانا می‌چرخد، ببینند. قسمت اول از شش قسمت دو روز پس از فروش NFT منتشر شد.

تبلیغات Stoner Cats. منبع: X (توئیتر سابق)

پروژه گربه‌های استونر توسط هنرپیشه میلا کونیس، که با سازندگان معتبر NFT کار می‌کرد، رهبری شد. از بازیگران این سریال می توان به اشتون کوچر، کریس راک، داکس شپرد، گری واینرچوک، جین فوندا، مایکل بابل، میلا کونیس، ست مک فارلین و ویتالیک بوترین اشاره کرد.

مرتبط: رئیس SEC به افراد مشهوری که رمزارز را تبلیغ می کنند در آخرین اقدام اجرایی هشدار می دهد

در بیانیه خود، SEC اعلام کرد که SC2 بازار ثانویه بالقوه NFT ها را به بازار عرضه می کند، به این معنی که صلاحیت سازندگان و برجسته بودن بازیگران باعث افزایش ارزش NFT ها می شود. ساختار NFT ها به گونه ای است که SC2 در هر فروش ثانویه 2.5 درصد حق امتیاز دریافت می کند. SEC اعلام کرد که حداقل 10000 فروش ثانویه NFT به ارزش بیش از 20 میلیون دلار وجود دارد.

علاوه بر موافقت با دستور توقف و توقف، SC2 همچنین یک میلیون دلار جریمه پرداخت خواهد کرد. یک صندوق منصفانه برای هزینه های انجام شده برای جبران خسارت “سرمایه گذاران آسیب دیده” ایجاد خواهد شد. SC2 تمام NFT های در اختیار یا کنترل خود را از بین می برد. این شرکت نه این اتهامات را پذیرفت و نه رد کرد.

SEC برای اولین بار علیه یک ناشر NFT به دلیل فروش اوراق بهادار ثبت نشده در دادخواستی که علیه Impact Theory در ماه آگوست ارائه کرد، اتهاماتی را مطرح کرد.

مجله: اندی وارهول عاشق NFT بود (یا احتمالاً از آن متنفر بود).
نویسنده: Derek Andersen

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *