رئیس Gensler می گوید که واکنش SEC به تصمیم ریپل متفاوت بوده و هنوز در دست ارزیابی است.


مدت کوتاهی پس از این تصمیم، از جنسلر دو بار در مورد تصمیم ریپل سوال شد و پیام اصلی او این بود که ترجیح داد در مورد آن صحبت نکند.

گری جنسلر، رئیس کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC)، هفته گذشته در رابطه با شکایت این آژانس علیه ریپل، این تصمیم را علنی کرد.

جنسلر در 17 ژوئیه در باشگاه ملی مطبوعات در مورد هوش مصنوعی سخنرانی کرد و پس از آن سوالاتی در مورد تصمیم در بخش پرسش و پاسخ مطرح شد. از او پرسیده شد که آیا این تصمیم بر موضع او در مورد ارز دیجیتال تأثیر می‌گذارد و «به نیاز به قانون فدرال برای شفاف‌سازی نظارت نظارتی بر این صنعت فوریت می‌افزاید». او پاسخ داد:

در حالی که ما از این تصمیم و اقدام دادگاه در مورد تحویل عادلانه خرسند و ناامید هستیم، با درک اهمیت حمایت از سرمایه گذاران – سرمایه گذاران نهادی – [by] ما هنوز در حال بررسی صحبت های او در مورد سرمایه گذاران هستیم و در حال ارزیابی این دیدگاه هستیم.”

جای تعجب نیست که این موضوع بعداً در همان روز زمانی که جنسلر در حال صحبت با Yahoo Finance بود مطرح شد. جنسلر گفت: «از اینکه دادگاه این موضوع را بررسی کرده خرسندیم. […] برای سرمایه گذاران نهادی، یک توکن یک امنیت است […] از سوی دیگر، از سرمایه گذاران خرد ناامید شد. ما همچنان در حال بررسی و ارزیابی این موضوع هستیم.»

مطالب مرتبط: حکم دادگاه ریپل باعث می‌شود مقررات «قانع‌کننده‌تر و فوری‌تر» خوانده شود – رئیس سابق CFTC

مصاحبه‌گر جنیفر شونبرگر گفت بسیاری از صرافی‌های رمزنگاری «فکر می‌کنند این یک پیروزی واقعی برای آنهاست» و XRP را دوباره فهرست می‌کنند. آیا این تصمیم می تواند سابقه ای ایجاد کند؟ جنسلر قبل از امتناع از پاسخگویی با استناد به دعوی در حال انجام، پاسخ داد: «شما سؤالات خوبی می‌پرسید.

با این حال، او گفت که “این پلتفرم های رمزنگاری تعدادی از خدمات را ترکیب می کنند.” […] ما به هیچ بخش دیگری از بازار سرمایه خود اجازه نمی دهیم.

از او پرسیده شد که آیا این باعث می‌شود در نوشتن قوانین سفارشی‌سازی شده برای کریپتو تجدید نظر کند. “خیلی زود است. این حدود سه روز کاری پیش بود.” […] در مورد اینکه بورس بودن به چه معناست.»

از جنسلر در مورد قانون پیشنهادی جمهوری که آزمایشی برای تمرکززدایی برای دارایی‌های کریپتو ایجاد می‌کند، سؤال شد. او جواب داد:

من نظر خود را در مورد هر پیش نویس قانونی برای اعضا حفظ خواهم کرد [of Congress] مستقیماً از ما می‌پرسد.»

جنسلر گفت که ساتوشی ناکاموتو (“هر کسی”) مقاله ای در مورد انتقال ارزش آنلاین بدون واسطه نوشت، اما این صنعت در بسیاری از جاها متمرکز است. وی در پایان گفت: «این یک حوزه مستثنی از اقتصاد مالی نیست.

مجله: مقررات رمزنگاری: آیا رئیس SEC گری جنسلر حرف آخر را می‌زند؟
نویسنده: Derek Andersen

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *