Circle به شکایت SEC و Binance می پردازد و استدلال می کند که استیبل کوین ها اوراق بهادار نیستند


سیرکل خاطرنشان کرد که دارایی های متصل به دلار آمریکا اوراق بهادار نیستند، تا حدی به این دلیل که کاربران از خرید آنها سودی انتظار ندارند.

Circle در شکایت خود استدلال کرد که دارایی های متصل به دلار آمریکا، مانند Binance USD (BUSD) یا استیبل کوین USDC آن، اوراق بهادار نیستند، تا حدی به این دلیل که کسانی که دارایی ها را خریداری می کنند، انتظار سودی از به دست آوردن آنها ندارند. به گفته Circle، استیبل کوین‌های پرداخت به تنهایی دارای «ویژگی‌های قرارداد سرمایه‌گذاری» نیستند.

Circle، شرکتی که استیبل کوین USD Coin (USDC) صادر می کند، به شکایتی که توسط کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) علیه صرافی ارز دیجیتال Binance تنظیم شده بود، رسیدگی کرد و استدلال کرد که استیبل کوین ها اوراق بهادار نیستند.

در 5 ژوئن، SEC شکایتی را علیه بایننس به دلیل نقض حقوقی مختلف مطرح کرد. رگولاتور در مجموع 13 اتهام علیه صرافی کریپتو ثبت کرد. این شامل فروش توکن‌های BNB (BNB) و توکن‌های BUSD با این ادعا است که ارائه استیبل کوین یک اوراق بهادار ثبت‌نشده است. SEC همچنین اعلام کرد که بایننس به عنوان یک مرکز تهاتر دلال و فروشنده ثبت نشده است و به طور غیرقانونی در ایالات متحده فعالیت می کند.

در 22 سپتامبر، Binance و مدیر عامل آن Changpeng Zhao از دادگاه خواستند که پرونده SEC را رد کند. بایننس و ژائو ادعا کردند که SEC در شکایتی که علیه آنها ارائه شده است از اختیارات خود فراتر رفته است. وکلای Binance و Zhao در دادخواستی تاکید کردند که معتقدند SEC نتوانسته قوانین روشنی را برای صنعت قبل از شکایت خود علیه بورس اعمال کند و به طور عطف به ماسبق اختیار خود را بر صنعت تحمیل کرده است.

مرتبط با: وکیل رمزارز در SEC: “اینکه همه NFTها اوراق بهادار هستند مشکل ساز است”

در کنار ارزهای دیجیتال و صرافی‌ها، SEC همچنین به دنبال توکن‌های غیرقابل تعویض (NFT) است و حکم می‌کند که آنها اوراق بهادار هستند. در 28 آگوست، SEC علیه شرکت سرگرمی Impact Theory به دلیل فروش مجموعه NFT خود شکایت کرد. SEC گفت NFTها اوراق بهادار ثبت نشده هستند.

به غیر از تئوری تاثیر، SEC همچنین به دنبال شرکت دیگری که NFT می‌فروشد، رفت. در 13 سپتامبر، SEC شرکتی را که پشت کلکسیون Stoner Cats NFT قرار دارد، متهم کرد. طبق گفته SEC، این شرکت فروش اوراق بهادار ثبت نشده را برای عرضه اولیه سهام NFT تسهیل کرده است.

مجله: امتیاز Binance.US در برابر SEC، Mt. Gox با تاخیر بازپرداخت و اخبار دیگر: Hodler’s Digest


نویسنده: Ezra Reguerra

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید