دانشمندان هشدار می دهند که «انقلاب کوانتومی» می تواند رشد اقتصادی را متوقف کند


به گفته محققان، «تله‌هایی» در انتظار مخترعانی هستند که پیشگامان فین‌تک و محاسبات کوانتومی هستند.

فناوری‌های محاسباتی کوانتومی به آرامی از محیط آزمایشگاه به صنایع تجاری نفوذ می‌کنند. در حالی که باید دید چه زمانی پذیرش جریان اصلی اتفاق می افتد، تعدادی از شرکت ها در حال حاضر در حال آزمایش و آزمایش با پرداخت به مشتریان برای توسعه راه حل های محاسبات کوانتومی هستند.

به گفته یک جفت محقق از دانشگاه کمبریج و موسسه فناوری باندونگ، این دوره بحرانی را نشان می‌دهد که جهان این فرصت را دارد تا خود را برای آنچه «انقلاب کوانتومی» می‌نامند آماده کند.

محققان Chander Velu و Fathiro Putra در مروری که اخیراً در مجله Nature منتشر شده است، «پارادوکس بهره‌وری» را توصیف می‌کنند و توضیح می‌دهند که چگونه پذیرش جریان اصلی محاسبات کوانتومی می‌تواند رشد اقتصادی را برای یک دهه یا بیشتر کاهش دهد.

با توجه به نظرات آنها:

“انقلاب دیجیتال دهه ها طول کشید و کسب و کارها را ملزم کرد که تجهیزات گران قیمت را جایگزین کنند و به طور کامل در نحوه کار آنها تجدید نظر کنند. انقلاب محاسبات کوانتومی می تواند حتی دردناک تر باشد.”

پارادوکس بهره وری یک اصطلاح تجاری و مالی است که توضیح می دهد چرا فناوری جدید و بهتر اغلب منجر به افزایش بهره وری نمی شود.

ما تقریباً در هر جنبه ای از صنایع نوظهور بلاک چین و ارزهای دیجیتال این را دیده ایم. به عنوان مثال، با افزایش الزامات معدن، هزینه های مرتبط با ورود به این حوزه در هر ظرفیت رقابتی نیز افزایش می یابد.

کمتر از یک دهه پیش، استخراج ارزهای رمزپایه با محاسبات پشتیبان رایانه رومیزی شما مد بود. با افزایش نرخ پذیرش، منافع شرکت ها و هزینه های ورود نیز افزایش می یابد.

تصویری از نموداری که نرخ هش ماینینگ را در طول زمان در Blockchain.com نشان می‌دهد

و از آنجایی که فین‌تک یکی از صنایعی است که کارشناسان پیش‌بینی می‌کنند در بخش محاسبات کوانتومی دچار اختلال فوری خواهد شد، احتمالاً به زودی شاهد ادغام مستقیم با فناوری‌های استخراج، بلاک چین و ارزهای دیجیتال خواهیم بود.

مرتبط با: محققان پرداخت های دیجیتال کوانتومی “بی قید و شرط” را نشان می دهند

برای توضیح پارادوکس بهره‌وری، محققان به دوره‌ای از سال 1976 تا 1990 اشاره می‌کنند که رشد بهره‌وری نیروی کار – معیاری از میزان بهره‌وری افراد در کار در طول زمان – کند شد. دلیل این رکود آغاز عصر کامپیوتر بود.

اساساً، هزینه‌های مربوط به انتقال جهانی از کاغذ به رایانه، همراه با نیاز به آموزش مجدد کل نیروی کار و ایجاد اکوسیستم‌ها و گردش‌های کاری کاملاً راه‌حل، باعث شد روند رشد متوقف شود تا اینکه یکپارچه‌سازی سرانجام در اواسط دهه 1990 تکمیل شد.

محققان مشاهده می‌کنند که با حرکت رایانه‌های کوانتومی از مفید بودن به تبدیل شدن به یک فن‌آوری ستون فقرات برای کسب‌وکار، یک مشکل مشابه رخ می‌دهد.

به گفته محققان، دو مانع اصلی برای گذار آرام به عصر کوانتومی، عدم درک عمومی از فناوری در بین رهبران و ریسک گریزی است.

در حالی که مشاغل با کاربرد واضح، مانند شرکت های حمل و نقل یا داروسازی، به سرعت راه حل های کوانتومی را اتخاذ می کنند، نرخ بازده ممکن است برای مشاغل ریسک گریز که به دنبال تأثیر فوری هستند، جذاب نباشد.

برای کاهش این نگرانی‌ها و تسریع پذیرش محاسبات کوانتومی، محققان پیشنهاد می‌کنند که دولت‌ها و محققان بر توسعه زبان و اصطلاحات برای نشان دادن مزایای بالقوه محاسبات کوانتومی تمرکز کنند و مفاهیم لازم را برای تجارت و عموم مردم توضیح دهند. .

محققان با بیان اینکه اولین کار برای آماده شدن برای آینده محاسبات کوانتومی این است که اطمینان حاصل شود که “اینترنت کوانتومی” برای شبکه ای امن آماده است، نتیجه گیری می کنند.


نویسنده: Tristan Greene

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *