کلاهبرداران مشتریان بانکی را به سرمایه گذاران رمزارز در ایرلند ترجیح می دهند: گزارش


تا به امروز، مقامات ایرلندی موفق شده اند حدود 4 میلیون یورو از 20 میلیون یورو از دست رفته در کلاهبرداری های بانکی از ژانویه 2023 را بازیابی کنند.

کلاهبرداران در ایرلند در طول دو سال بازار نزولی، مشتریان بانکداری سنتی را به جای سرمایه گذاران ارزهای دیجیتال هدف قرار می دهند.

فراوانی کلاهبرداری های ارزهای دیجیتال به طور کلی با هیجان و سود موجود در اکوسیستم در یک زمان معین نسبت مستقیم دارد. به نظر می‌رسد که بازار خرس ارزهای دیجیتال به حذف حداقل برخی از بازیگران بد، از جمله کلاهبرداری‌ها و کسب‌وکارها کمک کرده است و تا حد زیادی سرمایه‌گذاران جدی را حفظ کرده است که به بررسی دقیق اعتقاد دارند.

مشکل در هدف قرار دادن سرمایه گذاران ارزهای دیجیتال باعث شده است که کلاهبرداران در ایرلند روی مشتریان بانکی تمرکز کنند. بر اساس گزارش ایرلندی ایندیپندنت، مردم ایرلند در سال 2023 نزدیک به 20 میلیون یورو (21.8 میلیون دلار) به دلیل کلاهبرداری هایی که خود را به عنوان مقامات بانکی معرفی کرده اند، از دست داده اند. منبعی پیدا شد:

در چند ماه گذشته تماس با قربانیان، اغلب از طریق تلفن یا ایمیل، برای کلاهبردارانی که ادعا می‌کنند برای بانک‌های معتبر بریتانیایی یا خانه‌های تجاری کار می‌کنند، به طور فزاینده‌ای رایج شده است.

کلاهبردارانی که جعل هویت بانک‌های سنتی هستند، از طریق تماس‌های تلفنی و ایمیل به مشتریان بی‌احتیاط نزدیک می‌شوند. پلیس ایرلند در حال حاضر در حال بررسی چندین کلاهبرداری با ماهیت مشابه است و موفق به دریافت 2 میلیون یورو (2.1 میلیون دلار) از یکی از کلاهبرداران شده است.

تا به امروز، مقامات ایرلند موفق شده اند حدود 4 میلیون یورو از 20 میلیون یورو از دست رفته در کلاهبرداری های بانکی از ژانویه 2023 را بازیابی کنند. کارآگاهان با ایرلندی ایندیپندنت تایید کرده اند که کلاهبرداری های رمزنگاری دیگر شکل غالب کلاهبرداری سرمایه گذاری نیست. 95 درصد از کلاهبرداری ها در صدر قرار دارند.

کلاهبرداران به جای برنامه‌ریزی کلاهبرداری‌های پیچیده رمزنگاری، وب‌سایت‌ها و بروشورهای بانکی را جعل می‌کنند تا قربانیان را متقاعد کنند تا از پس‌انداز خود جدا شوند. کارآگاهان بیش از 20 حساب بانکی مورد استفاده کلاهبرداران را در بریتانیا (بریتانیا) شناسایی کردند، اما آنها هنوز نتوانسته اند این عملیات را تعطیل کنند.

بانک ایرلند به مشتریان هشدار داده است که نسبت به اعمال فشار بر کارکنان بانکی برای اقدام سریع و تکانشی مشکوک باشند. این یک تکنیک رایج است که توسط کلاهبرداران برای فریب سرمایه گذاران استفاده می شود.

مرتبط با: پلیس هنگ کنگ: کاربران بایننس در هنگ کنگ 450 هزار دلار به دلیل پیام های جعلی ضرر کردند.

یک بانک استرالیایی اخیراً در حین بررسی کلاهبرداری‌های فزاینده علیه مشتریان بانکداری ایرلندی ادعا کرده است که 40 درصد از کلاهبرداری‌ها، ارزهای دیجیتال را لمس می‌کنند.

سوفی گیلدر، مدیر عامل بلاک چین و دارایی های دیجیتال در بانک مشترک المنافع (CBA)، طی یک میزگرد در هفته بلاک چین استرالیا در 26 ژوئن، گفت:

یک سوم دلارهای کلاهبرداری شده توسط استرالیایی ها مربوط به رمزنگاری و یک سوم مربوط به ارزهای دیجیتال است. بنابراین این بزرگترین ابزاری است که ما برای کاهش این تأثیر بر مشتریان خود داریم.»

نایجل دابسون، رهبر پورتفولیوی خدمات بانکی ANZ، با استناد به داده‌های بورس جرایم مالی استرالیا، پیشنهاد کرد که این رقم می‌تواند حتی بیشتر از 40 درصد باشد.

مجله: فراتر از رمزارز: شواهد دانش صفر پتانسیل را از رای دادن به امور مالی را نشان می دهد


نویسنده: Arijit Sarkar

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید