SBF روی تریبون می رود، جستجوهای «Buy Bitcoin» افزایش می یابد و اخبار دیگر: Hodler’s Digest، 22-28 اکتبر


Sam Bankman-Fried در دادگاه شهادت می دهد، جستجوهای «خرید بیت کوین» افزایش می یابد و جمینی از جنسیس به خاطر وثیقه شکایت می کند.

پرخواننده ترین اخبار این هفته

سم بنکمن-فرید در مورد سقوط FTX موضع می گیرد

Sam SBF Bankman-Fried این هفته در محاکمه جنایی در حال انجام در منطقه جنوبی نیویورک شهادت داد و هرگونه تخلف بین FTX و Alameda Research را رد کرد و در عین حال اذعان کرد که این شرکت ها در طول رشد انفجاری خود اشتباهات بزرگی مرتکب شده اند. نکات برجسته شهادت او شامل انکار هدایت حلقه درونی خود برای اهدای کمک های مالی قابل توجه سیاسی در سال 2021 و همچنین ادعاهایی مبنی بر اینکه شرایط استفاده FTX تراکنش های بین Alameda و صرافی ارز دیجیتال را پوشش می دهد. علاوه بر این، Bankman-Fried اظهار داشت که در سال‌های 2021 و 2022 استراتژی‌های پوشش ریسک اضافی را برای Alameda درخواست کرده است، اما هرگز اجرا نشدند. انتظار می رود این جلسه ظرف چند روز آینده به پایان برسد.

پرس و جوهای جستجو برای خرید بیت کوین در گوگل 826 درصد در بریتانیا افزایش یافته است

جست و جوهای گوگل برای خرید بیت کوین در بحبوحه رالی عظیم ارزهای دیجیتال در سطح جهانی افزایش یافته است. هفته گذشته جستجوها در بریتانیا بیش از 800 درصد افزایش یافت. بر اساس تحقیقات Cryptogambling.tv، عبارت جستجوی خرید بیت کوین طی هفت روز در بریتانیا به میزان خیره کننده 826 درصد افزایش یافته است. در ایالات متحده، داده های Google Trends جستجوهایی را نشان می دهد: آیا باید اکنون بیت کوین بخرم؟ آیا می توانم بیت کوین را از Fidelity بخرم؟ جستجوهای طاقچه، از جمله، بیش از 250٪ افزایش یافته است. هفته گذشته بیش از 3100 درصد افزایش یافت. با بزرگنمایی بیشتر، عبارت جستجو این است که آیا زمان خوبی برای خرید بیت کوین است؟ هفته گذشته شاهد افزایش 110 درصدی در سراسر جهان بودیم.

دادگاه ایالات متحده تصمیم Grayscale را تأیید می کند و راه را برای SEC برای بررسی ETF بیت کوین هموار می کند

دادگاه استیناف ایالات متحده پس از صدور حکمی مبنی بر بررسی درخواست Grayscale Investments برای صندوق قابل معامله در بورس بیت کوین (ETF) توسط کمیسیون بورس و اوراق بهادار (SEC) دستوری صادر کرد. در پرونده ای که در 23 اکتبر ثبت شد، اختیارات رسمی دادگاه اجرایی شد و راه را برای SEC باز کرد تا تصمیم خود را در مورد ETF بیت کوین Spot Grayscales بررسی کند. این دستور پس از تصمیم اولیه دادگاه در 29 اوت و عدم ارائه درخواست تجدیدنظر توسط SEC تا 13 اکتبر صادر شد. تا به امروز، SEC حتی یک ETF ارز دیجیتال را برای فهرست کردن در صرافی های ایالات متحده تایید نکرده است، اما به این تصمیم چراغ سبز نشان داده است. ابزارهای سرمایه گذاری مرتبط با معاملات آتی بیت کوین و اتر.

کوین بیس در آخرین تلاش برای کنار گذاشتن پرونده رگولاتورها، اختیارات رمزنگاری SEC را به چالش می کشد

کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده با طبقه بندی ارزهای رمزپایه فهرست شده در Coinbase به عنوان اوراق بهادار، از اختیارات خود فراتر رفت. صرافی در آخرین پیشنهاد خود از رد شکایت ناظر اوراق بهادار دفاع کرد. در پرونده ای در دادگاه منطقه نیویورک در 24 اکتبر، کوین بیس SEC را مورد سرزنش قرار داد و استدلال کرد که تعریف آنچه که به عنوان یک امنیت واجد شرایط است بسیار گسترده است و مورد مناقشه است که ارزهای دیجیتال فهرست شده در بورس تحت صلاحیت قانونگذار نیستند. SEC در 6 ژوئن شکایتی را علیه کوین بیس تنظیم کرد و مدعی شد که این صرافی با فهرست کردن چندین توکن که به عنوان اوراق بهادار در نظر گرفته بود و عدم ثبت نام در رگولاتور، قوانین اوراق بهادار ایالات متحده را نقض کرده است.

جمینی از جنسیس به خاطر سهام GBTC که به عنوان وثیقه برای درآمد استفاده می شود شکایت می کند که اکنون به ارزش 1.6 میلیارد دلار است.

صرافی ارزهای دیجیتال Gemini شکایتی را علیه وام دهنده رمزارز جنسیس تنظیم کرد که در 27 اکتبر ورشکست شد. سرنوشت 62,086,586 سهم Grayscale Bitcoin Trust در خطر است. اینها به عنوان وثیقه برای تضمین وام های 232000 کاربر Gemini به جنسیس از طریق برنامه Gemini Earnings استفاده شد. ارزش این وثیقه اکنون نزدیک به 1.6 میلیارد دلار است. بر اساس این دادخواست، جمینی 284.3 میلیون دلار از توقیف وثیقه به نفع کاربران Earn دریافت کرد، اما جنسیس به این شکایت اعتراض کرد و از توزیع درآمد جمینی جلوگیری کرد. جنسیس در ژانویه اعلام ورشکستگی کرد. در نوامبر 2022 برداشت ها را به حالت تعلیق درآورده بود که بر برنامه Gemini Earn تأثیر گذاشت.

برنده و بازنده

بیت کوین در آخر هفته (بیت کوین) آنجا 34,143 دلاراتر (ETH) -اکثر 1789 دلار و XRP -اکثر 0.54 دلار. ارزش کل بازار به شرح زیر است: 1.26 دلار تریلیون بر اساس CoinMarketCap.

در میان 100 ارز دیجیتال برتر، سه آلتکوین سودآور هفته Pepe بودند. (PEPE) 72.08 درصد، مینا (مینا) 55.47 درصد و FLOKI (FLOKI) 53.33 درصد است.

سه آلتکوین برتر هفته از دست دادن بیت کوین SV بود (BSV) در -10.27٪، Toncoin (تن) -3.14٪ و توکن کیف پول اعتماد (TWT) 0.82- درصد است.

برای اطلاعات بیشتر در مورد قیمت کریپتو، حتما تحلیل بازار کوین تلگراف را بخوانید.

همچنین بخوانید
امکانات

چگونه از رمزنگاری خود در یک بازار پر نوسان محافظت کنید: کارشناسان و کارشناسان بیت کوین در نظر دارند

امکانات

اینگونه است که با NFTها ثروت ساخته و از بین می رود

به یاد ماندنی ترین نقل قول ها

شاهد [Sam Bankman-Fried] او روش جالبی برای پاسخ دادن به سوالات دارد.

لوئیس کاپلانقاضی ارشد دادگاه منطقه ای ایالات متحده برای ناحیه جنوبی نیویورک

وقتی صحبت از تامین مالی غیرقانونی می شود، دشمن شما رمزارز نیست، بلکه بازیگران بد هستند.

سینتیا لومیسسناتور آمریکایی

باید بگویم من وکیل نیستم و فقط سعی می کنم با توجه به خاطراتم جواب بدهم. […] در این مورد [at] در FTX، برخی از مشتریان فکر می کردند که حساب ها به Alameda ارسال می شود.

سام بنکمن-فریدمدیر عامل سابق FTX

بدون پیش داوری هیچ دارایی خاصی، اکثریت قریب به اتفاق دارایی های رمزنگاری احتمالاً آزمون قرارداد سرمایه گذاری را انجام می دهند و آنها را مشمول قوانین اوراق بهادار می کند.

گری جنسلررئیس کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده

من معتقد نیستم که گفتگوهای جدی در مورد معامله بین ریپل و ریپل وجود داشته باشد. […] و SEC. SEC عصبانی و خجالت زده است و 770 میلیون دلار گوشت می خواهد.

جان دیتونوکیل

او [Sam Bankman-Fried] فکر می کرد پول را می گیرد و […] او بازار را شکست می دهد، پول را پس می دهد و در نهایت نیم تریلیونر می شود، اما هرگز اینطور کار نمی کند.

آنتونی اسکاراموچیبنیانگذار SkyBridge Capital

پیش بینی هفته

در حالی که بیت کوین در ماه اکتبر S&P 500 را شکست، پیش بینی های قیمت 40 هزار دلاری بیت کوین آغاز شد.

بیت کوین در آخر هفته با معطوف شدن به عملکرد قیمت بیت کوین در برابر دارایی های کلان از 34000 دلار گذشت. داده‌های به‌دست‌آمده از Cointelegraph Markets Pro و TradingView نشان می‌دهد که برابری BTC/USD ثابت مانده و سودهای خود را در ابتدای هفته حفظ کرده است.

با نزدیک‌تر شدن بسته‌های هفتگی و ماهانه، که لحظه‌ای کلیدی برای روند صعودی اکتبر است، بزرگترین ارز دیجیتال از نوسانات قابل توجه اجتناب کرده است.

من فکر می کنم بیت کوین برای مدتی در این محدوده باقی خواهد ماند. چیزی که من به عنوان محدوده به آن نگاه می کنم تقریباً 33-35 هزار دلار است. او نوشت که چشم‌ها به یک جارو بالقوه هر یک از این سطوح برای یک معامله سریع است.

FUD هفته

بریتانیا لایحه ای را تصویب کرد که به مقامات اجازه می دهد بیت کوین مورد استفاده برای جرم و جنایت را ضبط کنند

قانونگذاران در بریتانیا قانونی را معرفی کرده اند که به مقامات اجازه می دهد تا ارزهای رمزنگاری شده مانند بیت کوین را هنگامی که برای مقاصد غیرقانونی استفاده می شوند، توقیف و مسدود کنند. این قانون که در سپتامبر 2022 معرفی شد، با هدف گسترش توانایی مقامات برای جلوگیری از استفاده از ارزهای دیجیتال در جرائمی مانند جرایم سایبری، کلاهبرداری و قاچاق مواد مخدر است. یکی از مفاد این لایحه امکان بازیابی دارایی‌های رمزنگاری مورد استفاده در جنایات را بدون محکومیت می‌دهد، زیرا برخی از افراد می‌توانند با دوری از محکومیت از محکومیت خودداری کنند.

کلاهبرداران سایت کلون Blockworks را برای خالی کردن کیف پول های رمزنگاری ایجاد می کنند

کلاهبرداران فیشینگ، وب‌سایت‌های رسانه رمزنگاری Blockworks و مرورگر بلاک چین اتریوم Etherscan را شبیه‌سازی کردند تا خوانندگان ناآگاه را فریب دهند تا کیف پول خود را به یک اسکیمر کریپتو متصل کنند. یک سایت جعلی Blockworks یک گزارش اخبار جعلی BREAKING در مورد سوء استفاده ادعایی تایید چند میلیون دلاری در صرافی غیرمتمرکز Uniswap را نمایش داد و کاربران را تشویق کرد تا از یک وب‌سایت جعلی Etherscan بازدید کنند تا تأییدیه‌ها را لغو کنند. مقاله جعلی خبری Uniswap در بسیاری از زیرمجموعه های محبوب در Reddit منتشر شد.

کراکن معاملات USDT، DAI، WBTC، WETH و WAXL در کانادا را متوقف می کند.

Kraken تمام تراکنش‌های مربوط به Tether، Dai، Wrapped Bitcoin، Wrapped Ether و Wrapped Axelar را در کانادا در ماه‌های نوامبر و دسامبر به حالت تعلیق در می‌آورد. تعلیق ها ممکن است بسیاری از کاربران ارزهای دیجیتال کانادایی را شگفت زده نکند، زیرا آنها به دنبال سایر صرافی های بزرگ هستند که اقدامات مشابهی را در طول سال 2023 انجام می دهند. OKX در ماه ژوئن پس از اینکه بایننس قصد انجام این کار را در ماه می اعلام کرد، فعالیت خود را در کانادا متوقف کرد.

5050 بیت کوین به قیمت 5 دلار در سال 2009: ادعای شهرت کریپتو هلسینکی

هلسینکی سابقه طولانی و جذابی در زمینه ارزهای دیجیتال دارد، از جمله اولین مبادله بیت کوین با دلار آمریکا.

رسوایی 145 میلیون دلاری بازار سهام استرالیا، Bitget جایگاه چهارم را کسب کرد، چین ممنوعیت NFT را لغو کرد: آسیا اکسپرس

پلیس استرالیا کلاهبرداری 145 میلیون دلاری پولشویی را رد کرد، Bitget سهم بازار را در سه ماهه سوم به دست آورد، چین NFTs و موارد دیگر را باز کرد.

نحوه عملکرد بازی های بلاک چین در سه ماهه سوم، توکن Upland در ETH: Web 3 Gamer

2.3 میلیارد دلار تا کنون در سال جاری برای بازی های Web3 ریخته شده است، با استودیوی توسعه دهندگان سابق GTA Immutable برای راه اندازی Brawlers و موارد دیگر در فروشگاه Epic Games است.


نویسنده: Editorial Staff

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید