سام بنکمن-فرید، بنیانگذار کاردانو، می گوید که او دقیقاً مانند برنی مدوف است


چارلز هاسکینسون SBF را به برنی مدوف، مغز متفکر بزرگ ترین طرح پانزی در تاریخ تشبیه کرد.

چارلز هاسکینسون، بنیانگذار کاردانو، مدیر عامل سابق FTX، سام بنکمن-فرید را با کلاهبردار معروف آمریکایی برنی مداف مقایسه کرد و رسانه ها را متهم کرد که به مدیر عامل سابق FTX “گذرنامه رایگان” داده اند.

برنارد لارنس مدوف مغز متفکر بزرگ ترین کلاهبرداری با طرح پونزی در تاریخ بود که ارزش آن 64.8 میلیارد دلار تخمین زده می شود. مادوف در مقطعی رئیس بورس نزدک بود.

هاسکینسون گفت که توجه رسانه‌ها به SBF، علی‌رغم شواهد عمومی مبنی بر اینکه SBF و FTX سرمایه‌های مشتریان را مورد سوء استفاده قرار داده و به سرقت برده‌اند، نشان می‌دهد که کل سیستم چقدر فاسد شده است.

هاسکینسون در یک پست X (توئیتر سابق) در 9 اکتبر به جنجال رسانه ای در اطراف SBF پس از فروپاشی FTX حمله کرد. هاسکینسون برای اولین بار از نویسنده مایکل لوئیس که کتابش در مورد SBF توجه رسانه ها را به خود جلب کرده بود، درست چند روز قبل از جلسه استماع مدیر عامل سابق FTX، آن را به عنوان یک «تور عذرخواهی» توصیف کرد.

بنیانگذار Cardano خاطرنشان کرد که به نظر می رسد “گروهی از مردم وجود دارند که خواهان تبرئه عمومی SBF هستند” و افزود:

ما این را در مورد درمان دستکش بچه نیویورک تایمز و اکنون با کتاب تور عذرخواهی دیدیم. برای من فوق العاده است که برنی مدوف نسل من از رسانه ها مجوز رایگان دریافت می کند. “این فقط به شما نشان می دهد که چقدر چیزها فاسد شده اند، به خصوص اگر دوستان مناسبی داشته باشید.”

FTX سومین صرافی بزرگ کریپتو در زمان سقوط نوامبر 2022 بود و در سه ماهه اول سرمایه چند میلیونی را جذب کرد. در آن زمان، SBF شرایط بازار خارجی و فشار نقدینگی را عامل این کاهش عنوان کرد. با این حال، همانطور که بسیاری از آژانس های اجرایی در ایالات متحده تحقیقاتی را در مورد صرافی شکست خورده رمزارز آغاز کردند، تصویر بسیار متفاوتی را منعکس کردند.

در نتیجه تحقیقات، بانکمن-فرید به هفت فقره توطئه و کلاهبرداری مربوط به سقوط FTX متهم شد و خود را بی گناه دانست. قاضی لوئیس کاپلان ریاست این پرونده را بر عهده دارد.

دادگاه هیئت منصفه هفته گذشته آغاز شد. شهادت در هفته اول محاکمه نشان داد که Alameda Research، یک شرکت تجاری که توسط SBF قبل از راه‌اندازی صرافی FTX تأسیس شده بود، یک درب پشتی مخفی به FTX برای انتقال وجوه مشتریان در اوایل سال 2019 داشت.

مرتبط با: سام بنکمن-فرید به محاکمه می رود: یک هفته در حال بررسی

اطلاعات جدید به دست آمده از پرونده جنایی علیه بنکمن-فرید نشان داد که بنکمن-فرید میلیون ها دلار برای ساختن وجهه خود از طریق هزینه های روابط عمومی تهاجمی هزینه کرده است. طبق گزارش ها، مدیرعامل سابق میلیون ها دلار به افرادی مانند تام برادی و تاجر کوین او لیری پرداخت تا چند روز از وقت آنها را بخرند.

دیگر افراط ها شامل جت های خصوصی، تبلیغات سوپر بول و بازی با سیاستمداران بود. گزیده ای از کتاب لوئیس ادعا می کند که SBF در نظر دارد به دونالد ترامپ 5 میلیارد دلار بپردازد تا نامزد انتخابات نشود.

هفته اول محاکمه، که در 3 اکتبر آغاز شد، بر ناپدید شدن 8 میلیارد دلار سرمایه مشتری FTX متمرکز بود. علاوه بر شهادت وانگ، هفته اول نیز شاهد شهادت آدام یدیدیا در 5 اکتبر بود که هم دادستان و هم دفاع استدلال های خود را ارائه کردند.

خبرنگاران کوین تلگراف برای محاکمه مدیر عامل سابق FTX سام “SBF” بانکمن-فرید در نیویورک هستند. برای آخرین به روز رسانی ها با پیشرفت حماسه اینجا را بررسی کنید.

مجله: کارآگاهان بلاک چین – Mt. سقوط Gox شاهد تولد Chainalytic بود
نویسنده: Prashant Jha

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید